Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Осветяване ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Осветяване ?

    В петък без да искам си "светнах" два - три пъти с телоподаващото на доста висок ампераж и резултата не закъсня забравеното от десетина години драскане и парене в очите дойде още преди края на работния ден. Всеки който работи интензивно с такава техника рано или късно се сблъсква с този проблем и се налага в спешен порядък да го решава. В тая връзка не е лошо да обменим имформация кой как се спасява. Аз в такава ситуация ползвам капки за очи Визин или Офталмосептонекс както и народния цяр сапунена вода (болезнено но помага) . Също някой има ли представа от медицинския аспект на осветяването до колко е вредно и къкво уврежда нека сподели.
    Последно редактирано от sek.1; 13-09-09, 09:23.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    До: Осветяване ?

    Здравей колега, темата е интересна и мнооого болезнена. На мен специално много ми помага аспирина.След интензивна работа,ако усаетя и най-малки бодежи в очите- веднага пия два аспирина и преди лягане още един.Иначе при силно осветяване най-ефикано е капки урина в очите.

    Коментар


    • #3
      До: Осветяване ?

      На мен лично ми е помагал един стар народен лек.2 резенчета картоф върху очите за 10 минути.
      sigpic

      Коментар


      • #4
        До: Осветяване ?

        Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
        На мен лично ми е помагал един стар народен лек.2 резенчета картоф върху очите за 10 минути.
        Колега явно не си се осветявал качествено . Веднъж така се бях осветил , че нарязах всички картофи и краставици вкъщи , челото ми беше измръзнало от студените компреси и нищо заспах чак сутринта , за съжаление нямах никакви капки под ръка и едва ли щяха да помогнат . След това три дни виждах размазано и не можех да чета все едно са ми разширявали зениците .
        За щастие тогава явно придобих някакъв имунитет и от тогава както и да заварявам не съм имал проблеми .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #5
          До: Осветяване ?

          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          Колега явно не си се осветявал качествено . Веднъж така се бях осветил , че нарязах всички картофи и краставици вкъщи , челото ми беше измръзнало от студените компреси и нищо заспах чак сутринта , за съжаление нямах никакви капки под ръка и едва ли щяха да помогнат . След това три дни виждах размазано и не можех да чета все едно са ми разширявали зениците .
          За щастие тогава явно придобих някакъв имунитет и от тогава както и да заварявам не съм имал проблеми .
          +1
          Картофите определено не помагат, краставиците също. Виж, има едни капки за очи "Дикаин", те вече са съвсем друго нещо. Не се срещат често по аптеките, но ако си ги поръчаш ще ти ги доставят, питал съм.
          Действат на мига. Изпробвано лично години наред.

          П.П. Ако не намериш Дикаин, пробвай с Новокаин, същата работа вършат. И двете са на кокаинова основа, затова са толкова ефективни.

          Коментар


          • #6
            До: Осветяване ?

            Уважаеми колеги, основната превенция е да избягвате каквото и да е осветяване... Никакви капки не премахват проблемът..., само намаляват болката... При т.н. осветяване страдат и "стъкловидното тяло" и ретината и то особено в централната и част... Колкото е по-възрастен един човек толкова по-лошо се възстановяват увредените от ултравиолетовите лъчи елементи на зрителната система... Младите също да не се успокояват защото всяко "осветяване" остава следи... които след време ще напомнят за себе си... Подобни осветявания обикновено по-късно водят до т.н. перде и дегенерация на макулата...

            Не се осланяйте на никакви капки и прочие системи за намаляване на болката... ИЗБЯГВАЙТЕ "осветяването" на всяка цена...!
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              До: Осветяване ?

              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
              +1
              Картофите определено не помагат, краставиците също. Виж, има едни капки за очи "Дикаин", те вече са съвсем друго нещо. Не се срещат често по аптеките, но ако си ги поръчаш ще ти ги доставят, питал съм.
              Действат на мига. Изпробвано лично години наред.

              П.П. Ако не намериш Дикаин, пробвай с Новокаин, същата работа вършат. И двете са на кокаинова основа, затова са толкова ефективни.
              За съжаление Декаин вече отдавна не се произвежда.Но има и други подобни (алкаин и други завършващи на "каин" ) и естествено по-скъпи варианти.
              Осветеното го лекува само времето ,а срещу болките само упойки като горно изброените помага.Обаче не е хубаво да се прекалява с тях,и освен това като се използват времето което държи упойката постоянно намалява и трябва по-честичко да се капва.Краставици картофи ,прясно месо,домати и други помагат при леко осветяване (отнемат температурата).Има и някой "народен" лек -урината се спомена остана и другото ефективно - сок от лоза (не гроздов сок )
              Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

              Коментар


              • #8
                До: Осветяване ?

                преди дълго заваряне,се мажа по лицето с слънцезащитекрем,понеже не толково се осветяавам колкото горя...иначе веднъж съм се осветявал ,после....все едно имаш пясък в очите,но за няколко дена се оправя,..иначе това за капките тогава не го знаех.

                Коментар


                • #9
                  До: Осветяване ?

                  Аз съм се осветявал - не с електрожен. Намерих друг ултравиолетов източник, с който да работя невнимателно и резултатът беше същия. Картофите определено помагат, но превенцията е по-доброто.

                  Ако заваряването е толкова важно и спешно, че да се направи без маска, важна подробност - ВСЯКАКВИ очила и стъкла помагат. Слънчеви, защитни или с диоптри, даже парче прозоречно стъкло ще спестят спането с картофи на очите. Това, че пишман-заварчикът после пак няма да вижда, е отделен въпрос.

                  (Защо е така - стъклата, които пропускат по-твърдите УВ лъчи, са по-скъпи и по-трудно се обработват. Малко е вероятно да се озоват в очила, даже и да са менте. Другите съставки на излъчването също са си много вредни, но поне не водят до болки през цялата нощ)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Осветяване ?

                    Специално за "спешното" заваряване - какво да е парче стъкло, опушено със свещ (не много отблизо, че се пука) или с един запален парцал с малко нафта е много по-добро, отколкото "зверенето" с незащитено очи в дъгата.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Осветяване ?

                      Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                      За съжаление Декаин вече отдавна не се произвежда.Но има и други подобни (алкаин и други завършващи на "каин" ) и естествено по-скъпи варианти.
                      .........
                      Всъщност правилно е Дикаин и все още стои в списъка на лекарствата. Произвежда се от Софарма.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Осветяване ?

                        За мен превенцията е под формата на контактни лещи. С тях не се осветявам, въпреки, че след цял ден заваряване без маска, кожата на лицето ми почва да се бели, но с очите нямам проблем. Преди това съм се осветявал много пъти и бях чест гост в спешния кабинет на Исул
                        Дикаинът помага определено, но не са склонни да го дават без рецепта.
                        Също така не се осветявах и с обикновените очила с бели стъкла.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Осветяване ?

                          Сокът от лоза дето е споменал колегата наистина помага. Събира се когато си реже лозето "сълзите" които капят и се държът в хладилника.

                          По принцип много по-лесно се осветяваш когато помагаш или държиш нещо. Понеже докато ти си заваряш защото знаеш точно кога ще има дъга, а когато придържаш нещо ти тъкмо погледнеш и другият цъква с ръкохватката
                          088455338две
                          "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                          Джамбазов 2010г..

                          Коментар


                          • #14
                            До: Осветяване ?

                            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                            Всъщност правилно е Дикаин и все още стои в списъка на лекарствата. Произвежда се от Софарма.
                            Правописна грешка. А другото ми бяха казали в една аптека,бил опасен и затова го спрели.Пък и вече не съм го срещал из аптеките.
                            Може да са ме поизлъгали че е спрян.
                            Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Осветяване ?

                              Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                              Правописна грешка. А другото ми бяха казали в една аптека,бил опасен и затова го спрели.Пък и вече не съм го срещал из аптеките.
                              Може да са ме поизлъгали че е спрян.
                              Възможно е. Мен така на едно място ме излъгаха за Лидокаина, а на друго макар че го нямаха го поръчаха и ми го доставиха след два дни.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X