Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Осветяване ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Осветяване ?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Аз още отначало питах защо го правят, като има предпазни маски на магазина - ама ето на.
    Маските са си маски. При все това, така съм се осветявал че 2 дни си стоях вкъщи, понеже не ставах за нищо освен да лежа и да вия от болка. Друг заваряваше. Аз бях с гръб и човърках инвертора през това време. Просто имаше достатъчно светли и отразяващи предмети около мен. Като се усетиш че си се осветил вече е късно. Още не знаех за капките, завършващи на "аин" тогава. Не че трябва да се ползват често - ползват се само като няма на къде, колкото да заспиш. Иначе се привиква.

    От тогава в помещение, в което се заварява, задължително съм с някакви цайси с UV защита. За предпочитане даже жълтички. Големи и покриващи така окото че да не виждаш нищо покрай тях.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Осветяване ?

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      И аз се оправям с капки !Последните 2 дни сменявах греди на падащ борд на един камион,дебели стени, яки заварки само с маска,на си има предел ,а и под камиона тъмница,дъгата рефлектира и не можеш да се опазиш съвсем,така че бях на ръба на осветяването,но си имам вече изграден с годините усет и веднага капки още с прибирането преди и след душа и всичко е О.К.!Най-якото осветяване беше с СО и един инвертор ,цял ден на яко слънце и прикачване на 20м.стойки/метална конструкция/ за слънчеви колектори и маската не помогна,само капки му е майката!

      Интересна работа как рефлектира дъгата че да не можеш да я опазиш !?
      Щом се осветяваш при работа с маска значи нещо не ти е наред или маската или очите !Провери си маската за просвети или ако е "соларна" за дефекти !
      При работа с маска е възможно очите да са преуморени, но осветени е твърде невероятно!Единствено просвет около стъклото може да е причина за осветяване !
      Преумора на очите може да се получи при работа със некачествена или дефектна соларна маска,работа с твърде светло стъкло в тъмно помещение или на тъмно място или пък частично проникване на светлина под маската !
      Последно редактирано от welderargon; 11-07-13, 19:25.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • От: Осветяване ?

        Не ,не е проблем с маската ,а в неудобните позиции в които се позиционираш,маската на една страна/говориме за ръчна,за стационарна за глава ,обикновенна или соларна ,няма място/повече осветяване от друга и така нещата за цял ден работа се събират!Във връзка с безопасността нямам проблеми ,паспортчик съм в метод 111/тръби и съдове под налягане/,но понякога като работиш сам прикачваш без маска,задържаш детайл в неудобна позиция на някой покрив и лесно става,осветяването,не винаги на мястото дето заварваш има място за още някой да ти държи елемента!Ако ми е на поляната е друго,мое си го търкаляш с ръкохватката!А съм имал случай,да осветя колега на 7,8 метра разстояние с аргон в басейн със стъклокерамични плочки при това го предупредих и внимаваше уж!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Осветяване ?

          На мен също ми се случва да се осветя но по-често с електрожена като усетя познатото глождене тичам по очните доктори капнат ми няколко пъти и вече мога спокойно да гледам обаче не казват шмекерите какво капят последния път в очното докторката беше много разбрана жена и ми каза адреналин .Но като направих справка видях че има епинефрин който е синтетичен аналог. http://apteka.framar.bg/%D1%84%D0%B0...80%D0%B8%D0%BD

          Коментар


          • От: Осветяване ?

            Първоначално публикуван от Dimasa Преглед на мнение
            обаче не казват шмекерите какво капят
            Елементарно - спестяват си работа. Иначе ще дойдеш осветен, накапан и пак осветен и ще се чудят как да те спасят до степен да не се блъскаш в стените.

            Коментар


            • От: Осветяване ?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Елементарно - спестяват си работа. Иначе ще дойдеш осветен, накапан и пак осветен и ще се чудят как да те спасят до степен да не се блъскаш в стените.
              Не знам някой да е излекуван от глупост, тъй че това с пестенето на работа е само привидно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Осветяване ?

                Ако не се надяваш докрай на подобрение в човешкия разум, мястото ти не е в медицината.

                Коментар


                • От: Осветяване ?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Ако не се надяваш докрай на подобрение в човешкия разум, мястото ти не е в медицината.
                  Бе то аз си се надявам, ама съм реалист. Сигурно затова не съм лекар де.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Осветяване ?

                    Добър вечер. Искам да попитам дали някой от форума е имал конюктивит или блефарит в следствие на заваряването и ако да това пречело ли му е на работата и как се е справил с проблема? Питам понеже преди 3-4 години работих като заварчик в една фирма и се наложи да напусна, поради тези проблеми. Очите ми постоянно бяха с бели и жълти секрети и зачервени, с болки, а клепачите някои сутрини преди ставане бяха залепнали. Обичам заваряването и бих се върнал отново да работя като заварчик, но ми е трудно да взема решение като помня ситуацията. А наистина много се кефя като заварявам и работата ми доставя удоволствие.

                    Коментар


                    • От: Осветяване ?

                      На този въпрос може да ти отговори само лекар специалист . Обикновено проблемите със зрението са строго индивидуални .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Осветяване ?

                        Първоначално публикуван от gosho_lubenov Преглед на мнение
                        Добър вечер. Искам да попитам дали някой от форума е имал конюктивит или блефарит в следствие на заваряването и ако да това пречело ли му е на работата и как се е справил с проблема? Питам понеже преди 3-4 години работих като заварчик в една фирма и се наложи да напусна, поради тези проблеми. Очите ми постоянно бяха с бели и жълти секрети и зачервени, с болки, а клепачите някои сутрини преди ставане бяха залепнали. Обичам заваряването и бих се върнал отново да работя като заварчик, но ми е трудно да взема решение като помня ситуацията. А наистина много се кефя като заварявам и работата ми доставя удоволствие.
                        Освен да пробваш.

                        Имай предвид, че тези страдания може да са от неподходяща маска, може да са от изпусканите газове, а може да са и от някой вреден навик - примерно да се почесваш по веждите с ръкав.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X