Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преработка на буханка-в какво ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преработка на буханка-в какво ли?

    колеги в събота ще си довлека буханката от търново и още несъм решил какво да стане.То че ще е оффроуд машита оффроуд ще е.Ама големият въпрос е как ще изглеждаи и какво ще се сменя.
    МНОГО ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРЕН НА ВСИЧКИ КОИТО ИЗРАЗЯТ МНЕНИЕ И ПОМОГНАТ ПО ВЪПРОСА.
    1. Засега още се лутам дали да е нещо като бъги , или да тярся някакво стъклопластово купе
    2.Дали да си запазя мотора или да сменям с нещо по мощтно
    3.ако след всичко останат пари , покупката на редукторни мостове
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

  • #2
    Преди да започнеш да изреждаш трябваше да напишеш с какав бюджет разполагаш та според мен :
    1 - бъги в никакав случай, на купето какво му е? (както и да се олекотява няма да стане 300кила цялата )
    2 - Двигателя ако е ЗМЗ -Волгов не го сменяй - шлайфай главата, по- гогеми жиглиори или 2 карбуратора... какво имаш предвид с "по-мощен"?
    3 - Добре ще е ако не сменяш мостовете да сложиш 16ки гуми и БТРски самоблокиращи касети, според мен ще е по проходима с такива блокиращи мостове от колкото с редукторни без блокажи
    Това е мойто скромно мнение...
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Nik
      Преди да започнеш да изреждаш трябваше да напишеш с какав бюджет разполагаш та според мен :
      1 - бъги в никакав случай, на купето какво му е? (както и да се олекотява няма да стане 300кила цялата )
      2 - Двигателя ако е ЗМЗ -Волгов не го сменяй - шлайфай главата, по- гогеми жиглиори или 2 карбуратора... какво имаш предвид с "по-мощен"?
      3 - Добре ще е ако не сменяш мостовете да сложиш 16ки гуми и БТРски самоблокиращи касети, според мен ще е по проходима с такива блокиращи мостове от колкото с редукторни без блокажи
      Това е мойто скромно мнение...
      Ти слагал си си два карбуратора, че казваш такива неща? Щот аз Волги съм форсирал много, ама това не е правето, а имаше даже с турбо...
      Просто генерацията е много специфична. Така че хубав карбуратор и никакви простотии с пробити жикльори...
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        бюджета за съжаление още не е остановен,абе ще се позаделя някои лев за проекта.
        аз неговоря за олекотяване.просто купето е скапано отвсякаде,както и да го погледнвш.иска ми се да го махна ,а и както е известно буханката не е от наи оффроударските машини
        а за тези блокировки запърви път чувам.какви са.ти слагал ли си
        "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

        Коментар


        • #5
          Блокировки за диференциалите на УАЗ се продават в Карбон-Плевен и на много други места мисля че цената е 400лв за 1 мост.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #6
            засега още немисля за тях.засега по важно е как ще изглежда купето
            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

            Коментар


            • #7
              Слагай му някакво друго, виж тук някъде мисля че беше на снимките от Бистрица-трофи има снимки на една червена Волга, това е буханка с купе на Волга много добре направена
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • #8
                неуспях да я намеря тази снимка,ако ти попадне качи я тук моля или ми напиши пътя до нея.благодаря предварителнп
                "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                Коментар


                • #9
                  Иди на автомобили 4х4 на 3та страница виж Волго-УАЗ там има снимки на една такава Волга в Русия и после Стоян е качил снимки и в Българския шампионат точно на тази Волга за която ти казвам червена е на цвят
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Nik
                    според мен ще е по проходима с такива блокиращи мостове от колкото с редукторни без блокажи
                    Това е мойто скромно мнение...
                    Всяко едно от двете неща си има предимства в определена ситуация и не можеш да твърдиш, че едното е по добро от другото.
                    Последно редактирано от Yordan Kolev; 29-11-07, 23:58.
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • #11
                      Ето това е волгата, която беше на Балкан трофи и за която говори Драго
                      https://htftp.offroad-bulgaria.com/s...tart%20035.jpg
                      https://htftp.offroad-bulgaria.com/s...tart%20036.jpg
                      Имах още една снимка но немога да я намеря. Без мойто мнение да е особено компетентно, ако си решил да е подготвяш за хард офф я олекоти и изрежи възможно най-много, а ако е за експедиции си я запази почти така- ще побира много хора и багаж
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • #12
                        да нещо такова и на мен ми се върти из главата
                        знаете ли накого е, и как да се свържа с него.дали е скъсявал шасито
                        "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                        Коментар


                        • #13
                          Аз имам само един списък, от който черпя инфо- https://htftp.offroad-bulgaria.com/s...tart%20064.jpg и май тук тази машина не е вписана. Но защо не пишеш един меил на Ковачев може да ти даде някаква информация
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • #14
                            знаете ли накого е, и как да се свържа с него.дали е скъсявал шасито

                            Познавам човека, продадох му джантите, мога да ти обясня къде да го намериш.
                            VITARA, SAMURAI
                            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                            RENAULT ESPACE QUADRA
                            ...и едно сивикче за града...

                            Коментар


                            • #15
                              Купето на Волгата е скъсено както виждаш станала е с 2 врати
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X