Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Hilux vs.Toyota 4runner

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Hilux vs.Toyota 4runner

    Поздрави на всички
    колеги каква е разликата между двата модела ? Къде мога да прочета нещо повече ? Падам си по дизелите 3.0 модела 97 год.
    Какво бихте ми препоръчали
    Благодаря ви предварително

  • #2
    До: Toyota Hilux vs.Toyota 4runner

    Чети тука в форума!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: Toyota Hilux vs.Toyota 4runner

      Ако може линкче за информация
      10Х

      Коментар


      • #4
        До: Toyota Hilux vs.Toyota 4runner

        Истината е ,че двата модела са безнадежно оплетени от Тойота. Според легендите се е стигнало до там ,че за африканския пазар са имали модел наречен Toyota Hilux 4Runner.

        Hilux и 4Runner на Wiki

        http://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_4Runner

        http://en.wikipedia.org/wiki/Hilux
        1x 1.5JZ = 621NM
        2x 5VZ-FE = 596NM

        Коментар


        • #5
          До: Toyota Hilux vs.Toyota 4runner

          Първоначално публикуван от veelko Преглед на мнение
          Поздрави на всички
          колеги каква е разликата между двата модела ? Къде мога да прочета нещо повече ? Падам си по дизелите 3.0 модела 97 год.
          Какво бихте ми препоръчали
          Благодаря ви предварително
          Hilux е пикап, а 4рънър е SUV чийто първа и втора серия са правени на базата на Hilux. Шаси на пикап с купе на SUV. След 1996 двете коли вече се разработват абсолютно независимо и освен двигателите други общи черти почти нямат.

          Объркването идва от факта че в Япония, Австралия и някои други пазари 4рънър се продава под името Hilux SURF.

          До колкото знам през 1996 са спрени продажбите на 4рънър за Европа, така че ако държиш непременно да имаш 3та серия, ще трябва да я търсиш от САЩ или Близкия Изток. Там обаче дизели няма.

          Ако държиш на 3та серия с дизелов мотор остава само варианта от Япония или UK, мобиле.бг е пълно с такива, недостатъка разбира се е десния волан.

          Карах такава миналото лято и съм доволен. Ако не вдигаш над 110 по магистрала, разхода ще ти падне под 10л/100км.

          Огромен багажник идеален за барбекюта сред природата, а като сгунеш задните седалки става на двойна спалня...
          [COLOR=blue][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Arial Black]When you see DEATH staring in your eyes and you feel her cold breath on your face, don’t slam on the brakes – make a sharp turn…[/FONT] [/FONT][/COLOR]
          [/COLOR]

          Коментар


          • #6
            До: Toyota Hilux vs.Toyota 4runner

            Първоначално публикуван от allfriends Преглед на мнение
            Hilux е пикап, а 4рънър е SUV чийто първа и втора серия са правени на базата на Hilux. Шаси на пикап с купе на SUV. След 1996 двете коли вече се разработват абсолютно независимо и освен двигателите други общи черти почти нямат.

            Объркването идва от факта че в Япония, Австралия и някои други пазари 4рънър се продава под името Hilux SURF.

            До колкото знам през 1996 са спрени продажбите на 4рънър за Европа, така че ако държиш непременно да имаш 3та серия, ще трябва да я търсиш от САЩ или Близкия Изток. Там обаче дизели няма.

            Ако държиш на 3та серия с дизелов мотор остава само варианта от Япония или UK, мобиле.бг е пълно с такива, недостатъка разбира се е десния волан.

            Карах такава миналото лято и съм доволен. Ако не вдигаш над 110 по магистрала, разхода ще ти падне под 10л/100км.

            Огромен багажник идеален за барбекюта сред природата, а като сгунеш задните седалки става на двойна спалня...
            Е това е отговор!
            Да не зависиш от "Органи" в България....

            Коментар


            • #7
              До: Toyota Hilux vs.Toyota 4runner

              Здрасти veelko!Има модел правен по поръчка на ООН за мисиите тук таме по света.Купе 3 поколение 4Runner + 1KZT 3.0l турбо дизел.Твърде базов модел, но лично на мен ми хареса и понеже има място за подобрения,добавяния, се напънах и се сдобих с един.Ако искаш да видиш как изглежда и не си далече от София,ми пиши на metotem@yahoo.com.По ранните версии на този двигател са имали проблем с прегряване и пукване на главата, но след модификация през 1996, не е толкова често явление.А и задкормилната кутия твърде често е фактор в прегряванията.Има доста информация за 1KZTE на Интернет, който е същия двигател, но с електронно контролирана ижектираща помпа и доста друга електроника/като цяло също много добър двигател/, но с повече ровене се намира и за 1KZT-то.Наръчника за ремонт на 1KZTE в частта за механичните настройки е валиден за 1KZT-то. А на toyodiy.com за конфигуриране избираш Select yuor car,после Other в пазари, после 1999 година, следва Toyota, след това 4Runner и накрая KZN185/което е рамата/,а отваряш менюто като цвъкнеш на KZN185-GKMSX след което за частите по купе, окачване,диференциал,трансферна кутия,полуоски,спирачки са еднакви с 3 Generation 4Runner/1996-2002/, а пък двигател 1KZT и трансмисия R150F са използвани и по някои по-ранни модели LandCruiser.Почти всичко което се продава през Тойота БГ е с надценка в пъти,за съжаление.Така че части за мотора може да се търсят от Англия/milner,roughtrax,/Германия,Австралия и някои може да се намерят в САЩ.Понеже познавам и купето с бензиновите двигатели на 3-то поколение, ще ти кажа на базата на моя опит, че си заслужава да се сдобие човек с такава машинa, а пък после няма да гледаш за друга доста време.Но ако имаш конкретни въпроси питай тука или на мейла ми.
              Прикачени файлове
              1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

              Коментар


              • #8
                До: Toyota Hilux vs.Toyota 4runner

                Първоначално публикуван от metotem Преглед на мнение
                Здрасти veelko!Има модел правен по поръчка на ООН за мисиите тук таме по света.Купе 3 поколение 4Runner + 1KZT 3.0l турбо дизел.Твърде базов модел, но лично на мен ми хареса и понеже има място за подобрения,добавяния, се напънах и се сдобих с един.Ако искаш да видиш как изглежда и не си далече от София,ми пиши на metotem@yahoo.com.По ранните версии на този двигател са имали проблем с прегряване и пукване на главата, но след модификация през 1996, не е толкова често явление.А и задкормилната кутия твърде често е фактор в прегряванията.Има доста информация за 1KZTE на Интернет, който е същия двигател, но с електронно контролирана ижектираща помпа и доста друга електроника/като цяло също много добър двигател/, но с повече ровене се намира и за 1KZT-то.Наръчника за ремонт на 1KZTE в частта за механичните настройки е валиден за 1KZT-то. А на toyodiy.com за конфигуриране избираш Select yuor car,после Other в пазари, после 1999 година, следва Toyota, след това 4Runner и накрая KZN185/което е рамата/,а отваряш менюто като цвъкнеш на KZN185-GKMSX след което за частите по купе, окачване,диференциал,трансферна кутия,полуоски,спирачки са еднакви с 3 Generation 4Runner/1996-2002/, а пък двигател 1KZT и трансмисия R150F са използвани и по някои по-ранни модели LandCruiser.Почти всичко което се продава през Тойота БГ е с надценка в пъти,за съжаление.Така че части за мотора може да се търсят от Англия/milner,roughtrax,/Германия,Австралия и някои може да се намерят в САЩ.Понеже познавам и купето с бензиновите двигатели на 3-то поколение, ще ти кажа на базата на моя опит, че си заслужава да се сдобие човек с такава машинa, а пък после няма да гледаш за друга доста време.Но ако имаш конкретни въпроси питай тука или на мейла ми.
                Е как се води тоз модел за ООН?

                Таз греда и куката на твоя Рънер ли са? Изглеждат ми клас 4 и нагоре ,демек за над 5 тона ,внимаваи да не го натоварваш със повече от 3 защото се покривява цялата задница - питаи ме как знам ... добре че във сервиза имам 20 тонен Frame Rack.

                R150 трансмисията е наи-жестоката трансмисия некога създавано от Тойота според мен ,споровете от къде са крали са безкраини ,но наи-вероятно е било и от Гетраг и от B&W. Резултата е трансмисия със над 40 градусови зъбни колела ,троино лагериране със чугунена плоча по средата което я прави почти неразрушима.

                Бензиновите двигатели на 3-та генерациа са наистина ацки добри. За 3.4 има готови TRD SuperChargers дето са монтират за отрицателно време ,тука поне се срещат доста често. Разхода обаче може да е грижа за некои и само зарди него дизела си заслужава. За бруталистите винаги може да се мине със JZA70 камбана към R трансмисията от всеки JZ блок ,това включва и знаменитите супрови 2JZ-GTE за които мощността и момента на заводски карантии не се лимитират и от небесата...
                1x 1.5JZ = 621NM
                2x 5VZ-FE = 596NM

                Коментар


                • #9
                  До: Toyota Hilux vs.Toyota 4runner

                  Здрасти LordDigital!Модела, както съм написал по-горе, е KZN185-GKMSX.В руските форуми се води НАТО–Ранер.Гредата с този теглич/за ремарке до 1500кг/ е фабрично монтирана, но най-вероятно ще я махна, щото стои много ниско и ще монтирам теглича по-високо на една нова броня,малко по-здрава.Извинявам се, че забравих да спомена преди, че този модел е с лява дирекция, въпреки че е видно и от двете снимки-ама сигурно не всеки е наблюдателен.Ако 4Runner-а е произведен през 1999/говорим за 3-то поколение/има по-дълги пружини от предишни и по-късни години.Поради доста случаи на преобръщане при висока скорост/главно в САЩ/ Тойота намалява дължината на пружините и броя на навивките в пружините и така след 2000г 4Runner-ите са около 1,5 инча, а 4-то поколение почти 2 инча/50мм/ по-ниски.Но за мисиите на ООН 4Runner е произвеждан с максималния заводски просвет. Прикачените снимки са на sonoransteel.com на които се вижда разликата.Но за да не отнемам от честотния обем на форума, ако някой има нужда от повече инфо да ми щракне на мейла ми.Жив и здрав и успешно бабунене!
                  Прикачени файлове
                  1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                  Коментар


                  • #10
                    До: Toyota Hilux vs.Toyota 4runner

                    Интересно не знаех за съществуването на такава модификация ,явно Тойота са го направили във доста ограничена серия.

                    За пружините от 96-та до 99-та Рънера е бил лидер във класа си по просвет. За съжаление е тесен и висок ,underSteera на магистрала и рампи му идва много късно (то предното му окачване си е почти като на супра) и от там маса народ са се прекатулвали. През 2000 Тойота намалят пружините със повече от един инч ,само че хората продължават да си се търкалят... Според злите езици някъде тогава дават проекта на ямаха за активно окачване ,което се появява като опция във 4-та генерация (диагонално навързани със газови нишки амортисиори ,по-късно продадено от ямаха и на фердинанта за да го слага на Audi RS6). Мене принципно всички 2-ра и 3-та генерация рънери ме дразнят защото предницата им е вирната и отдавна си мисля да му сложа едни пружини от след 2000-та само ме спира ,че много се кефя зимата ,правилно използване на гиганския weighTransfer със блокиран заден диференциял - водещо до невроятно пириуети които малко дрифтачки може да повторят

                    Аз никога не бих сменил заводските брони - те са чара на целата джипка - предполагам имаш ръжда във ъглите?

                    Теглича е предполагам по някакви странни изисквания ,моят на външен вид е поне 2 пъти по-тънък хем се води 3 тонен (заводски USDM) и дори и при много по-сериозно натоварване не се криви грам - за сметка на това SemiCrumple зоната на задницата става на баничка...

                    Ето тука прикачам една снимка на моите 3-та генерация със сложен теглич ,USDM 98-ma ,всички екстри кожи ,раздувки ,блокируем заден диференциал ,тн:

                    1x 1.5JZ = 621NM
                    2x 5VZ-FE = 596NM

                    Коментар


                    • #11
                      До: Toyota Hilux vs.Toyota 4runner

                      здравейте, mototem спомена за прегяване, а и като гледам доста сте на ясно с Рънарите и не се здържам да попитам, по точно да ви помоля ме насочите към някои майстор при който да ходя когато имам проблем с Рънара(3.0td).А по въпроса с прегряването един майстор ми каза че е от радиатора, друг че е от перката...когато карам в града ниама никакви проблеми, а като тръгна по магистралата почва да загрява.проблема е че от няколко месеца го имам и още не мога да намеря някои маистор при които да отида спокоен. благодаря предварително

                      Коментар


                      • #12
                        До: Toyota Hilux vs.Toyota 4runner

                        Първоначално публикуван от tapicera Преглед на мнение
                        здравейте, mototem спомена за прегяване, а и като гледам доста сте на ясно с Рънарите и не се здържам да попитам, по точно да ви помоля ме насочите към някои майстор при който да ходя когато имам проблем с Рънара(3.0td).А по въпроса с прегряването един майстор ми каза че е от радиатора, друг че е от перката...когато карам в града ниама никакви проблеми, а като тръгна по магистралата почва да загрява.проблема е че от няколко месеца го имам и още не мога да намеря някои маистор при които да отида спокоен. благодаря предварително
                        Първото нещо е да си провериш виското!!
                        Аз мисля за монтиране на допълнителен вентилатор с принудително включване,защото тия рънъри все се славят с прегряване
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #13
                          До: Toyota Hilux vs.Toyota 4runner

                          Първоначално публикуван от tapicera Преглед на мнение
                          здравейте, mototem спомена за прегяване, а и като гледам доста сте на ясно с Рънарите и не се здържам да попитам, по точно да ви помоля ме насочите към някои майстор при който да ходя когато имам проблем с Рънара(3.0td).А по въпроса с прегряването един майстор ми каза че е от радиатора, друг че е от перката...когато карам в града ниама никакви проблеми, а като тръгна по магистралата почва да загрява.проблема е че от няколко месеца го имам и още не мога да намеря някои маистор при които да отида спокоен. благодаря предварително
                          и аз съм така със същия рънер ...вече ми писна да го подържам този вечно нещо имащ му за правене Ръннер и съм го наказал без внимание от един месец. Скоро ще го припаля и ще му сменя перката първо,защото се върти на ръка на загрял изгасен двигател което ми се струва нелогично ...
                          иначе докато съм му купувал части за окачването съм попадал на три вида модификаци части които ги има и за ръннер и хайлукс. Някъде до 93 година за втората версия плътно следват линията на хайлукс и се познава по фаровете и онази безумно стърчаща греда под раздатката.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Toyota Hilux vs.Toyota 4runner

                            Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
                            ...
                            Скоро ще го припаля и ще му сменя перката първо,защото се върти на ръка на загрял изгасен двигател което ми се струва нелогично ...
                            Логично е. RD28 на Патрула има същия проблем - виско-съединителя, дори и нов не зацепва твърдо на загрял (отиващ на прегряване мотор). Проблема не е от охладителната система, а именно от виско-съединителя. Мисля си, че това е основната причина тия мотори да пукат глави. Мнението ми е , че трябва "тунинг". Лесния и с повече недостатъци начин е като се презацепи биметалната пластина на 180* обратно на часовниковата стрелка. В резултат клапите между двете камери са постоянно отворени и перката се увлича постоянно с оборотите на мотора. Недостатъците са, че изяжда от мощноста на мотора, повече товари водната помпа и при преминаване на дълбоко водно препядствие не е ясно какво ще се случи.
                            По трудния е с електровинтелатори.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Toyota Hilux vs.Toyota 4runner

                              Първоначално публикуван от LordDigital Преглед на мнение

                              ....Ето тука прикачам една снимка на моите 3-та генерация със сложен теглич ,USDM 98-ma ,всички екстри кожи ,раздувки ,блокируем заден диференциал ,тн:

                              много арна бе лорде
                              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X