Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антикорозионио покритие в спрей?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антикорозионио покритие в спрей?

    Колеги има на някои места в подкалниците с времето антикорозионното покритие се е олющило на места, от долу под него сега се вижда боята, като че ли и тя е нанесена върху нещо меко като покритие върху самия метал на подкалника но наи горния слои които е бил нанесен върху боята се е олюпил на места дето гумата е хвърляла камъчета. Кажете някои мазило наи добре да е на спреи та направо да го пръсна да не си играя с кутии и четки, споделете хубава марка на такъв сопрей и наистина да е траино да не се налага да пръскам всяка година. Благодаря предварително. Попрочетох някои неща по темата за обработката на шасито но за спреиове не пише нищо, а направо а тежката артилерия
    Последно редактирано от Ясен; 11-09-09, 22:20. Причина: по-добро заглавие
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

  • #2
    До: Антикорозионио покритие на спрей?

    Спрейове няма. Има гумено или асфалтово такова. Твойто оригинално е асфалтово, и предполагам затова се люпи.

    Гумено има на почти всички известни фирми, като започнеш от BODY, през NOVOL и т.н. В MrBricolage има някакво немско (поне на етикета пише на немски), червен етикет. Ацетоново е и съхне бързо. Идеалния вариант за под калници.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Антикорозионио покритие на спрей?

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Спрейове няма. Има гумено или асфалтово такова. Твойто оригинално е асфалтово, и предполагам затова се люпи.

      Гумено има на почти всички известни фирми, като започнеш от BODY, през NOVOL и т.н. В MrBricolage има някакво немско (поне на етикета пише на немски), червен етикет. Ацетоново е и съхне бързо. Идеалния вариант за под калници.
      Да де , ама го има и във вид на спрей - в смисъл че не го нанасяш с пистолет , а е във флакон под налягане , като дезодорант . Само че тези флакони са по-скъпи.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #4
        До: Антикорозионио покритие на спрей?

        А те за такова нещо питам, на мен ми трябва и без тва малко с един спрей маи ще се оправя чудесно Благодаря за местенето на темата още се малко дезориентиран в форума ама ша свикна
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #5
          До: Антикорозионио покритие на спрей?

          Привет! Ако искаш антикорозионно покритие, ти трябва грунд и го има в спрей, но гумираното покритие- така наречения шагрен се нанася с съответния пистолет, но може и с четка. Доста е едро като структора, аз лично не съм го виждал в спрей и няма антикорозионни свойства, а предпазва подкалниците от леки механични повреди- камъчета. Ето нещо за пример....
          http://www.esklips99.com/products/ivat/127.1303.pdf
          Поздрави!

          Коментар


          • #6
            До: Антикорозионио покритие в спрей?

            За ориентир,ето шагрена на спрей на Боди ,ползвал съм го само веднъж,инямам наблюдения каква рабоата върши.

            Новол,също имат,дори два вида,наскоро гледах в Практикер на Нигрин.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #7
              До: Антикорозионио покритие в спрей?

              Мерси колеги тези дни ще се разгледам из магазините какво се предлага и ще взема някои спреи, наистина целта ми е само да предпазя долния слои боя които сега се вижда от удари на камъчета и евентуално излюпване.
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • #8
                До: Антикорозионио покритие в спрей?

                Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                За ориентир,ето шагрена на спрей на Боди ,ползвал съм го само веднъж,инямам наблюдения каква рабоата върши.

                Новол,също имат,дори два вида,наскоро гледах в Практикер на Нигрин.
                Върши хубава работа . Но трябва да е добре подготвена основата. От 3 год. съм напръскал с Боди леката кола и не е мръднало. Един флакон отива за 1 подкалник средно като разход . Иначе изобщо не е грубо и едрозърнесто като структура. Колегата Зеро ще си намери във Филибето без проблем - има ги на доста места.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  До: Антикорозионио покритие в спрей?

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Върши хубава работа . Но трябва да е добре подготвена основата. От 3 год. съм напръскал с Боди леката кола и не е мръднало. Един флакон отива за 1 подкалник средно като разход . Иначе изобщо не е грубо и едрозърнесто като структура. Колегата Зеро ще си намери във Филибето без проблем - има ги на доста места.
                  Благодаря колега точно това исках да чуя ще търся точно същия и ще я поподготвя за зимата
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #10
                    До: Антикорозионио покритие в спрей?

                    КОЛЕГА АЗ ЛИЧНО ИЗПОЛЗВАМ СПРЕИ ЗА МОТОЦИКЛЕТНИ ВЕРИГИ С ТЕФЛОН НЯМА МАХАНЕ.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X