Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

    Първоначално публикуван от baro_bg Преглед на мнение
    ...Гуми 255х65 16 - стари. ...
    Опитай със стандартни гуми, дали няма да е доста по-малко клатенето.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #92
      От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

      Първоначално публикуван от baro_bg Преглед на мнение
      От центъра на джантата до калника отпред- 49см отзад- 48см. Гуми 255х65 16 - стари. Това ме навежда на мисълта , че пружините са наред. Но амортисьорите не знам как да ги разбера дали са в ред.
      Има стендове за амове. Вярно, не във всеки сервиз, ама поразтърси се.

      Коментар


      • #93
        От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Има стендове за амове. Вярно, не във всеки сервиз, ама поразтърси се.
        ...които общо взето преценяват същото, което и следната процедура:

        - прав участък, скоросто около 20км/ч.
        - натискане на спирачка рязко, без да блокират гумите (просто няма смисъл, но и да блокират не е драма)
        - ако след края на спирането колата направи повече от лашкане и половина (тоест едно лашкане с голяма амплитуда и второ съвсем малко), амортисьорите или не са в ред, или са неадекватни за добро пътно поведение на конкретното превозно средство.
        - съшата процедура, ама спиране на ръчна. Тук лашканията може да са до 2 и половина.

        Като се кача на терано току що взето от автокъща ми се изправя косата от поведението му на първия завой. Иначе може и да е много комфортно докато го караш кротко и направо.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #94
          От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          .. съшата процедура, ама спиране на ръчна. Тук лашканията може да са до 2 и половина.
          Ако ръчната е на задният кардан и с постоянно 4х4 проблем ли е?
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #95
            От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
            Ако ръчната е на задният кардан и с постоянно 4х4 проблем ли е?
            Не би трябвало, но честно казано не знам. Идеята тук е спирачното усилие да е само на задните гуми. След такова спиране лашканията са повече, отколкото като натиснеш нормална спирачка, дето спира и 4-те гуми, защото окачването е свободно да се клати повече. Опитай - сам ще го усетиш. Ама дърпаш колкото можеш. Идеята е да спреш рязко и да не отпускаш след спирането.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #96
              От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

              Не ми харесва нещо идеята - не спираш откъм гумите, а откъм задвиждането. Рязко.
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • #97
                От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                Не ми харесва нещо идеята - не спираш откъм гумите, а откъм задвиждането. Рязко.
                Е не вярвам автомобилите ви да са чак толкова трошливи.

                Пак - идеята е не да блокират гумите, а просто да спреш рязко. Усилията върху дифа при по-хулиганско тръгване би трябвало да са значително по-големи, а на бавни и с блокаж - още повече. При спиране само на задните гуми задницата "олеква", при тръгване точно обратното.

                Просто споделих как тествам мойте.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #98
                  От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Е не вярвам автомобилите ви да са чак толкова трошливи.

                  ...
                  Просто споделих как тествам мойте.
                  Ти нали включваш предното допълнително - това питах, не за мнението ти колко ти е по-здрав нисанья
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                    Ти нали включваш предното допълнително - това питах, не за мнението ти колко ти е по-здрав нисанья
                    И къде по-точно съм обелил и думичка за това кое е по-здраво и по-нездраво? Много си докачлив, без основание - опитвам се само да помогна и нищо повече.

                    Казах единствено че не вярвам да се получи проблем от 1(едно) рязко спиране на ръчна от скорост 20км/ч, независимо от силовата постановка на джипките ви и техническото решение за ръчната спирачка. И най-гламавия конструктор не може да сътвори такова нещо, защото си има изисквания за това. При положение че имаш междуосев диф и ръчна на кардана, пак си спира само задния мост, щом предполагаемо си натиснал съединителя докато дърпаш ръчната.

                    Ако нещо те притеснява - търси сервиз с тестер. Ама резултатите от такова тестване не винаги са еднозначни за общото пътно поведение на автомобила.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                      Между другото и в пунктовете за ГТП има стендове за амортисьори,ама никой не ги ползва.Срещу някаква малка сума съм сигурен, че няма да откажат тест.
                      M.P.

                      Коментар


                      • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                        В Пловдив в D&N на Рогошко шосе има тестер на амортисьори.
                        Закарайте го там ще ги проверят, щом моя го имаше в компютъра, ще го има и Вашия.
                        Не бързай ако искаш да стигнеш
                        __________________________________
                        Discovery II TD5 10P

                        Коментар


                        • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                          Изобщо не пробвайте спиране на ръчна, ако тя е на кардана !
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                            Някой срещал ли е окачване 1 инч за Дискавъри 1? Навсякъде търсих и никъде няма. Единствено ОМЕ предлагат 1.5, но не съм сигурен, че ми се дават толкова пари
                            Discovery I, 300 TDI

                            Коментар


                            • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                              Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                              Някой срещал ли е окачване 1 инч за Дискавъри 1? Навсякъде търсих и никъде няма. Единствено ОМЕ предлагат 1.5, но не съм сигурен, че ми се дават толкова пари
                              Алекс има, но има ли смисъл? Цените не са толкова високи за +2"

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:456.jpg
Прегледи:1
Размер:69.0 КБ
ID:5697925

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:457.jpg
Прегледи:1
Размер:121.3 КБ
ID:5697926

                              Bearmach мисля, че и те имаха.
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • От: Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

                                Пепи,
                                Това което си дал е за намаляване на височината с 1 инч спрямо оригиналното окачване, а не за повдигане с 1 инч нагоре.
                                Поздрави
                                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X