Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети при избор на амортисьори за Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Съвети при избор на амортисьори за LR Disco

    PADDOCK
    ... или едно от ТЕЗИ
    ... за повече информация ТУК

    ... и ако не е тайна напиши си в профила от къде си
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • #17
      Амортисьори и пружини за Дефендер 90

      Моля за вашето мнение.
      Дефедера ми е 90, Тд5, пречипиран, лифта е 2 инча, гумите 33 - 85см.
      Разликата в теглата на моя с промените по него - усилена броня, лебедка вътре, клетка и т.н - и на същия без промени е:

      В общото тегло - 370кг
      Отпред - 70кг.
      Отзад - 300кг.

      Дайте идеи какви марки пружини и амортисьори да сложа без особенни промени и средно скъпи.
      От къде могат да се купят? Аз в момента съм се насочил към www.mm-4x4.com
      В момента са съм с Про коммп, но трябва да ги сменям, защото свършиха.
      Люимите ми състезания са Трофито и "селските траяли".
      Благодаря предварително!

      Коментар


      • #18
        От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

        Според мен марката е Терафирма.
        За отзад амове BIG BORE големи и яки са, като дължина може да се поиграе и с горния захват
        За отпред може ония с резервоара, за да се докара колко да поемат.
        За пружини според мен за отзад задължително прогресивни на същата марка, но от по меките. Бая тежичко е станало
        с тези 300 кг. От кое тежи толкова от ролкейджа ли или...
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • #19
          От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

          Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
          Според мен марката е Терафирма.
          За пружини според мен за отзад задължително прогресивни на същата марка, но от по меките. Бая тежичко е станало
          с тези 300 кг.
          Задните пружини са три вида:

          Леки- +100кг.
          Средни- +200кг.
          Тежки- +300кг.

          Значи трябва да е Тежка с +300кг. Какво значи от по меките?

          Коментар


          • #20
            От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

            Стига бе ! Няма хора каращи Дефендер 90, така ли ?
            Или тези които имат са с непроменено окачване и не са сменяли нищо по окачването.

            Коментар


            • #21
              От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

              Не съм имал къс Дифендър, но няколко неща са ми неясни тук.
              На мен също ми е чудно от къде са тези 300кг. в плюс?... Едва ли са от изброените доработки. Нещо е сбъркано в случая. Не е добре да се слага окачване на този лек джип за толкова плюсови килограми. Ще се вдърви прекалено. И в крайна сметка каква е целта на занятието? По-нагоре пишеш, че искаш пружини и амортисьори, без особени промени, защото сегашните амове са свършили. Най-добрия вариант според мен е да си караш със стандартните. Ценово са най-добре. Разликата между тях и евтините цветни амортисьори няма да е въобще съществена.

              Коментар


              • #22
                От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                Общо тегло - 2240кг.
                Отпред - 1100кг.
                Отзад - 1130кг.

                Написал съм -Лифт 2 инча, Про комп, гуми 33
                Това не е стандартното окачване,
                А за теглото вече веднъж си писахме в темата за гумите, няма грешка, това е теглото - 2240кг.

                Като нов, без преработки по каталог и в действителност беше 1900кг.
                Общо - 1900кг.
                Отпред - 1040кг.
                Отзад - 850кг.

                С "без особенни промени" имам впредвид - амортисьорите да са със монтаж като тези на Дефедера - втулка - шпилка, да не са два и т,н в този смисъл.
                Конуси отзад съм сложил.
                Последно редактирано от Tedo56; 05-10-11, 19:39.

                Коментар


                • #23
                  От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                  Мда малко тъпо съм се изказал... имам предвид да са прогресивни, това дава много по-добро поведение.
                  Не трябват пружини +300. Тези според мен ще са много твърди. По добре +200 и ако не идва височината да се коригира
                  с лека подложка. Много е важно и също дали в колата ще се возят пътници или не. Ако ще има пътници то теглото към задния мост ще се променя и тогава задачата става по сложна и въпрос на компромис.
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • #24
                    От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                    Аз моите ги смених, ама пак със стандартни пружини и амортисьори, само тампоните на окачването ми са от polibush около 120 паунда

                    Коментар


                    • #25
                      От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                      Аз съм с +100 кг и не ти препоръчвам да слагаш плюсови пружини, защото просто не се сгъват достатъчно, което пък не позволява от другата страна да се разгъне както трябва. Моите амортисьори са Бритпарт Целулар +2" и съм ги сравнявал с Прокомп +2" - разтягат се абсолютно еднакво, но когато са с меки пружини отворената пружина излиза, а при мен с моите пружини не излиза - значи по-малка артикулация. Естествено има значение и това, че Прокомпа е газов. Ако искаш добра артикулация слагаш +5" пружини. Прокомпа карат малко, но пък за цената си са добри - просто сменяш по-често.
                      Виж тук, какво предлагат http://www.gwynlewis4x4.co.uk/page56a.html - амортисьори 5.5" на ОМЕ или Прокомп с пружини +2 на ОМЕ - добро съчетание. Терафирмата също предлага +5": http://www.terrafirma4x4.com/product...p?cat=3&grp=72
                      За 5" амортисьори имаш допълнително само да смениш горните конзоли за захващане на амортисьорите, защото амортисьорите са шпилка-шпилка. Терафирмата ги предлага Крис в Момин сбор - що не минеш да ги видиш, тъкмо ще пием кафе и ще ти каже и той някое мнение.

                      ПП За да допълня разгледай също тук: http://www.mailorder4x4.com/acatalog..._Packages.html и тук http://www.mailorder4x4.com/acatalog...absorbers.html. Има и амортисьори Тюфбак - в Габрово много ги тачат. В този сайт са и най-евтините кардани с голям ъгъл.
                      Последно редактирано от chris_vicom; 07-10-11, 19:32. Причина: Допълване.
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                        Няма ли все пак още някой да сподели своето мнение или пък той кво е сложил и защо.

                        Ба си тишината.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                          Аз не съм съгласен за "плюсовите" пружини. При положение, че колата е наддала тегло ще са и необходими - иначе ще приклекне. Не съм съгласен, че ограничават ходовете, ако са натоварени в рамките на спецификацията си.
                          Не съм прижърженик и на комбинацията +2" амове с +5" пружини, особено ако колата все пак ще излиза на асфалт. А дори и извън пътя това ще води до лоша работа на амортисьорите, освен ако въпросните пружини не са много меки, за да компенсират дължината. Но тогава не би било коректно да се именуват +5".
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                            ... Не съм прижърженик и на комбинацията +2" амове с +5" пружини, особено ако колата все пак ще излиза на асфалт. А дори и извън пътя това ще води до лоша работа на амортисьорите, освен ако въпросните пружини не са много меки, за да компенсират дължината. Но тогава не би било коректно да се именуват +5".
                            Обикновено захватите на амортисьорите са различни от заводските в тази ситуация. Резултата, ако е направено (когато не е готов такъв кит, примерно преди имаше на Скорпион рейсинг) добре може да бъде и впечатляващо добър.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              Обикновено захватите на амортисьорите са различни от заводските в тази ситуация.
                              Това е ясно. Но дори и с понижените захвати, амортисьорът ще работи в гранично положение. На мен не ми харесва, но това си е мое мнение. Другият момент е, че ако наистина тия пружини са +5" трябва да има и сериозна подмяна на други железа отдолу.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Амортисьори и пружини за Дефендер 90

                                Захватите не са понижени, отзад са изместени нагоре, отпред захвата горе също е по-дълъг.
                                От това, което видях в Малта тази година, на мен определено ми харесва. На Виктор Дефендера тука беше също така направен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X