Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви скорости?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какви скорости?

    Колеги, извинявам се за намесата ми, но на един приятел Витарата като я лашна два , три пъти и до там беше. Със камион я взеха. По точно - Сузуки Гранд Витара авт. 140 к.с. 2000кб. 2001г., но я беше карал у нас около 150 000 км. без проблем, но само по асвалт. 2 - 3 пьти я пробва по баирите и до там беше. Ако има някой колега такава, да пише, че приятела се притеснява да пише и затова аз от негово име пиша. Приемаме съвети от всички братя.

    Коментар


    • #17
      До: Какви скорости?

      Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
      А когато си закъсал в кал и се налага да лашкаш джипа напред - назад, не е ли по - добра ръчката?
      На мен лично ми се е случвало да закъсвам с Pajero с автоматични скорости в кал и понеже не мога да превключвам толкова бързо от първа на задна се окопах зверски.В същата ситуация с ръчна кутия съм сигурен, че ще изляза.Така поне мисля.
      Не искам да споря, аз лично също предпочитам автомат, но в определени случаи ръчните скорости си имат своето предимство.
      Малко по-бързо се включват от 1-ва на задна с автомат от колкото с ръчка,правил съм го доста и нищо и няма на кутията,още си работи безпроблемно "камиончето".
      ТЛК 80 4,2ТД-95г

      Коментар


      • #18
        До: Какви скорости?

        Е да де, ама ти говориш за Тойота, а колегата говори за Сузуки. Презапасяването на двете кутии е съвсем различно, и другото е че колегата вече е минал 150 000 по асвалт. Ресурса в км. на кутията на Сузуки е значително по малък от ресурса на Тойотската кутия. Принципно ресурса на автоматичната кутия в нормални условия се смята 1,2 пъти ресурса на двигателя. Винаги има ако. Аз в момента карам механична, карал съм и джипка с автомат и лично за мен е предпочитан автомата. Казва колега, ами ако умре акумулатора? Ами ако се счупи съединителя така, че да не предава въртящ момент? Винаги има едно ако. И с двете можеш да останеш в гората по много причини. Предпоставките да се случи това значително намаляват с правилната и навременна профилактика и обслужване.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #19
          До: Какви скорости?

          Tъртей, кутията си е стандартен автомат с електронно управление. Мерцедес 722.6 С малко преработка може да се получи каквото кажеш.
          При мен тази кутия ще е по-малко натоварена от нормалното и предназначение заради много бавните дифове, които няма да сменям.Като начало ще остане оригиналния комп и ще сменя само лоста за превключване т. е. няма да мога да включвам ръчно горна скорост. Ще мога само да ограничавам към по-долна. Дано да разбирате какво съм написал, че аз не го разбирам. Ако всичко е нормално и върви добре, ще си спретна преработка до безконтролен типтроник, т.е. ще включва каквото му натисна без да мисли дали оборотите и скороста позволяват. Опасно е ама 35 градуса наклон също не е детска градина.

          Пак да кажа "Няма да карам на състезание". Поне не на тия на които се кара със 70км/ч. по черен път. Някой стръмен баир или гадно спускане са ми стига.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #20
            До: Какви скорости?

            Ясно
            Е ти уж можеш да караш - демек минусите на автоматика няма да са ти проблем. Скачай смело.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              До: Какви скорости?

              Вальо,за автомата въобще няма да съжаляваш,обаче типтроник въобще не ти трябва в гората-по-добре хич да го няма,си мисля аз.Иначе G-то след още малко подобрения ще стане...Pajerooo
              [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
              Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

              Коментар


              • #22
                До: Какви скорости?

                Ръчното управление на автоматичната скоростната кутия е много важно според мен. Поне при мен ако съм на бавни ие избрана дадена предавка чрез ръчен режим, компютъра (или скоростната кутия не знам кое точно) се старае за задържи максимално избраната предавка като оборотите стига до червената зона. Т.е. например при слизане по стръмно надолнище на бавни, при избрана първа предавка в ръчен режим, автомата я държи до последно.
                Range Rover Sport 2.7

                Коментар


                • #23
                  До: Какви скорости?

                  Първоначално публикуван от incomis Преглед на мнение
                  ... при избрана първа предавка в ръчен режим, автомата я държи до последно.
                  Това си го имам и сега на скоростите. Не мога да сложа 3-та и да давам газ на 1500об. Сваля скорост. Ама ще видиме.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X