Обява

Свий
Няма добавени обяви.

мнение за pajero pinin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До: мнение за pajero pinin

    Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
    Двигателя е хубав, НО (винаги трябва да има "но") иска хубав бензин(никакви компромиси), подръжката му е скъпичка и недай си боже трябва да го ремонтираш(бърка бая надълбоко в джоба), лично аз знам за 3-ма души, които разбират от GDI - едно момче от София, друго от Пловдив и евентуално Ратола (за БС не съм сигурен), Иска си по-редко масло заради хидравличните повдигачи, един струва 30-40лв а двигателя има 16(прави си сметка). Ако ще гледаш такъв задължително им обърни внимание и ако харчи много бегай на далече.
    ПП Ето тука има бая разяснения са ГДИ-то http://www.mitsubishibg.com/forum/in...97&hl=gdi&st=0
    Междудругото тоя мотор го слагат и в каризмата.

    Здравей координати на човека в София . ???

    Коментар


    • #17
      От: До: мнение за pajero pinin

      Мисля, че мненията на колегите xlastro и killyou са доста показателни, защото ако двигателите дават дефекти (относително, но много зависи от бензина), и няма кой да ги поддържа или пък частите са много скъпи, не си заслужава да се "харчи" този несъмнено капризен, макар и добър, двигател по черни пътища и с лош бензин. Да ме извинява колегата mishev3006 , ама аз такъв двигател (чист инжекцион) по автокъщите още не съм видял, иначе може и да има. Преди 8 години като си търсих малък джип прочетох в "За рульом" сравнение в между Паджеро Пинин и Джимни. Мнението бе на кратко, Паджерото е по-добро (по-мощно, по-комфортно и с по - добро 4Х4), но Ви съветваме да си купите Джимни, защото в Москва ( която тогава беше около 8 - 9 млн.), има само един оторизиран сервиз за Пинин, а проблема с некачествения бензин е всеизвестен.
      Успех в търсенето.

      Коментар


      • #18
        От: мнение за pajero pinin

        Здравейте значи тъй като съм бъдещ собственик на Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI с 2/3 120 HP искам да ви помоля за малко информация касаеща джипката вече 2016 година все още ли трудно се намират части и често ли дават аварии и малко инфо за цените на частите ако може например смяна на масло (филтри) накладки шарнири и т.н

        Коментар


        • #19
          От: мнение за pajero pinin

          Изровил си една от най-старите теми за Пинин.
          Ако си прочел цялата тема, сигурно ти е направило впечатление, че преобладават мнения на база ЕЖК.
          Разрови се по-обстойно във форума, има няколко по-пресни теми, от които ще разбереш, че дявола (разбираи GDI и проходимост) не е толкова черен.

          Това в подписа ми е набор '01, 3 врати,десен волан и се кара в България от 2010-а. Проблеми с оплютия GDI - никакви. Една счупена предна пружина на макферсона, един заден спирачен апарат и един амортисьор не ги броя за проблем. Караше се предимно офроуд, собственика беше "горски". Не се е оплаквал от липса на части и консумативи, или от цените им. Амортисьорите трябваше да ги е сменил миналата седмица на цена около 100лв за бройка.

          Обаче ...
          Когато му го закарах от Англия имаше само лека повърхностна ръжда. След втората зима в България котката влизаше в колата без да й се отваря врата. Страшно много гние. Изгни даже и тръбата между гърловината за наливане на бензин и резервоара. Така че, не цената и намирането на консумативи и части трябва да те притеснява, а ръждата.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #20
            От: мнение за pajero pinin

            Това което каза ти ми е достатъчно много ти благодаря. А за ръждата ще я борим няма ръжда сега но ще опитам да го защитя от нея с всякакви средства. щом има части добре

            Коментар


            • #21
              От: мнение за pajero pinin

              Първоначално публикуван от Goranov93 Преглед на мнение
              ... А за ръждата ще я борим няма ръжда сега но ще опитам да го защитя от нея с всякакви средства. ...
              Дано няма ръжда и да успееш да го защитиш, ама качествено, преди да го е нахапала, че иначе не знам как ще постигнеш това чудо да я пребориш. А да знаеш много хора преди теб са се пробвали ... И повечето от тях пишат тук.
              Гледай много "осторожно" за ръжда по гредите отзад и бомбетата, че тия дръпнатите не обичат да слагат нито дебела ламарина, нито яко антикорозионно покритие ...
              На приятел преди време му се наложи да си продаде Субару-то точно поради тая причина. При него през бомбето наистина можеше котка да мине, точно както каза колегата krasi-mir. Също беше изгнила и тръбата за бензина. То така и разбрахме една вечер на бензиностанцията де.

              Коментар


              • #22
                От: мнение за pajero pinin

                Имам опит с ръждата досега карах опел астра 1.6 96 година само на десния калник има 3-4 см ръждичка но за 8 години сме му правили два пъти калниците

                Коментар


                • #23
                  От: мнение за pajero pinin

                  Смених витарата с пинин.20GDI сложих газ. Нмогократно по добър автомобил,добре рсботещ ABS, два airbag и климатик. Много обезшумен и свременен мотор. Поздрави на всички витаражии.

                  Коментар


                  • #24
                    От: мнение за pajero pinin

                    Интересно ми е как се сложили газта, защото тези мотори с директно впръскване са доста трудни и скъпи за газификация?
                    Real Recognize Real

                    Коментар


                    • #25
                      От: мнение за pajero pinin

                      Разкажи за газифицирането-цена,кой го прави и тн?
                      Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                      Коментар


                      • #26
                        От: мнение за pajero pinin

                        АГУ го сложих сам. Махнах резервоара и на негово място сложих бутилка за газ. Съответно спрях бензина. Обикнове изпарител, плочка ...
                        Градско 11-14 на дълго 8-10 .С 150 км/ч от Пловдив до София точно 14.0

                        Коментар


                        • #27
                          От: мнение за pajero pinin

                          Може да се каже че никога не е "кихал "мотора, но сложих две кихалки.Изпарител lovato разбира се .

                          Коментар


                          • #28
                            От: мнение за pajero pinin

                            А ако свърши някаде газта какво правим

                            Коментар


                            • #29
                              От: мнение за pajero pinin

                              Каквото правим ако ни свърши бензина
                              897237999

                              Коментар


                              • #30
                                От: мнение за pajero pinin

                                Мяташ ласото и толкоз !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X