Обява

Свий
Няма добавени обяви.

мнение за pajero pinin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • мнение за pajero pinin

    става ли за лов и лек оff road

  • #2
    До: мнение за pajero pinin

    ..ЧУВАМ че този двиг. 1.8 бензин - давал доста дефекти ,особенно в главата

    Коментар


    • #3
      До: мнение за pajero pinin

      Да и аз доста лоши работи чувам за Пинина.Висок разход при дизелите ГДИ

      Коментар


      • #4
        До: мнение за pajero pinin

        Първоначално публикуван от matros Преглед на мнение
        Да и аз доста лоши работи чувам за Пинина.Висок разход при дизелите ГДИ
        Колега означението GDI при Мицубиши е за бензинови двигатели. За дизел означението е DID. Наистина и аз съм чувал от познати имащи Пинин за доста висок разход на гориво и много специфично газифициране.
        Бъдете здрави
        Nissan Pathfinder 2.5 dci

        Коментар


        • #5
          До: мнение за pajero pinin

          Първоначално публикуван от ro4ko1 Преглед на мнение
          става ли за лов и лек оff road
          То половината ловци ходят с леки коли.Тук колеги правят оффроуд с леки коли.Ти за джуджето питаш дали става.Става разбира се,но не го купувай.Паджерото си е Паджеро,ма това не е.
          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

          Коментар


          • #6
            До: мнение за pajero pinin

            Винаги не съм пепоръчвал Паджеро за Кола използвана за офроуд.
            Но ако трябва да избирам между митсубишЕта, не броя Пинин-а.
            Пинин е лека версия на Паджеро. Готина, ама май омаловажена. Сякаш е прекалено омаломощена.
            Наблюдавал съм я и не се чупи.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #7
              До: мнение за pajero pinin

              Проблемни са 1,8 и 2,0 gdi,но след 2001г. имат двг.1.8 16v,който е чист инжекцион.Ако намериш такъв екземпляр,мисля че ще имаш приятни моменти извън пътя.
              Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
              Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #8
                До: мнение за pajero pinin

                Първоначално публикуван от wolf70 Преглед на мнение
                Колега означението GDI при Мицубиши е за бензинови двигатели. За дизел означението е DID. Наистина и аз съм чувал от познати имащи Пинин за доста висок разход на гориво и много специфично газифициране.
                Бъдете здрави
                Хм, газифицирането на GDI по-добре го забравете. Засега съм чул само за един начин (80%LPG+20%бензин, не съм сигурен за цифрите), но това е финансово безсмислено, а шанса за прецакване все още е добър.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #9
                  До: мнение за pajero pinin

                  Разхода на Пинин 1.8 GDI /16V, 120к.с./ е много приличен:
                  - извънградско при средна скорост 65км.ч. /70-80 максимум 90км/ч./ - 6,8лт./100км.;
                  - съвсем не лек Off Road / сняг, кал, пясък - без значение, стръмни изкачвания, спускания и т.н. с включен блокаж и бавни/ - 11-11,5лт./100км.;
                  Смятам, че при този разход може да се преживее и без измислена газова уредба.

                  Относно лова мога да ти гарантирам, че няма да имаш никакви проблеми, освен ако не се налага да водиш и куче /не дай боже две/. Просто може да забравиш, че има багажник.

                  Ако имаш конкретни въпроси може да питаш. Дано съм бил полезен.

                  Коментар


                  • #10
                    До: мнение за pajero pinin

                    Първоначално публикуван от maramundi Преглед на мнение
                    Разхода на Пинин 1.8 GDI /16V, 120к.с./ е много приличен:
                    - извънградско при средна скорост 65км.ч. /70-80 максимум 90км/ч./ - 6,8лт./100км.;
                    - съвсем не лек Off Road / сняг, кал, пясък - без значение, стръмни изкачвания, спускания и т.н. с включен блокаж и бавни/ - 11-11,5лт./100км.;
                    Смятам, че при този разход може да се преживее и без измислена газова уредба.

                    Относно лова мога да ти гарантирам, че няма да имаш никакви проблеми, освен ако не се налага да водиш и куче /не дай боже две/. Просто може да забравиш, че има багажник.

                    Ако имаш конкретни въпроси може да питаш. Дано съм бил полезен.
                    Колегата е напълно прав относно разхода на Пинина,точно политиката на Mitsubishi при тези мотори GDI- Gasoline direct improver{Това ,че виждате буквата "D"не значи че е дизел } е съчетанието на мощност с малък разход на гориво,120 кончета на това малко и леко купе са повече от достатъчни .Сравнено с голямото Паджеро относно проходимост незнам кое е по-добре тъй като Pinina се предлага и със FULL TIME-ска раздатка Super Select 2 {задно,4x4 Full time,4x4 Part time и 4x4 бавни с блокаж на междинния диф]Пинина е на светлинни години от Vitara-та относно поведение на пътя ,по-стабилен е а извън него вози задоволително добре за тези размери .Частите са убийствено скъпи и трудни за намиране,90% от частите не се вграждат в други модели на марката и не са разпространени ,но иначе е доста добър вариант за този клас.И още нещо Пинина е само БЕНЗИН . Поздрави .
                    JEEP PATRIOT, 2.0CRD , 2008
                    JEEP CHEROKEE XJ ,SPORT 4.0L 2000
                    JEEP COMMANDER, 4.7L , 2009
                    JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4.7L H.O , 2005 OVERLAND 0878102108 -Иван

                    Коментар


                    • #11
                      До: мнение за pajero pinin

                      здарвейте ,
                      карам пинин втора година вече и мога да дам точна преценка за колата.Градско харчи 9 лятото и до 13 зимата <на двойна предавка>.
                      Извънгардско е с 2 литра надолу.,но разбира се си зависи от карането.
                      Части наистина нама много (в балкан стар има всичко) ,но с поръчка за 2-3 дена идват,като цените не са много по големи от другите коли.
                      пример:амортесиори предни 400 лв.-оригинални.
                      задни 300

                      Проблема с частите е, че не се произвеждат алтернативи т.е. може да намериш само оригинални части ,което обаче не е лошо защото са качествени.Каквото съм сменил до сега не е мръднало,а аз си карам здраво.Плюс това жена ми се учи на него да кара така че ясно е какво преживява колицата...

                      Иначе за проходимостта не съм правил някакви страшни офроуд експерименти ,но имам две къщи в провинцията и двете са бая в планинска местност -черен път ,кал ,доста сняг зимата и не съм имал проблем никакъв до сега.Върви си колата доста добре на сякякъв терен, дори няколко пъти дърпам закъсали (с леки коли и един бус) в калата хора по бая баир -без проблем.

                      На магистралата също стои доста стабилно и си вдига съвсем прилична скорост(до 150 никакви грижи).Двигателя наистина е добър и доста динамичен ускорява добре.
                      горе долу това е -каквото и да ми говорят за пининката аз си я карам непрекъснато и съм си много доволен.Това е от ман чао

                      Коментар


                      • #12
                        До: мнение за pajero pinin

                        С кой мотор ти е Пинина?
                        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                        Коментар


                        • #13
                          До: мнение за pajero pinin

                          Качвах се на такъв миналата година в горублянските автокъщи. Показваше разход 18/100 на компютъра. Дочух, че този тип двигатели са много капризни и трудно ще намериш някой, който да може да ги ремонтира.
                          Иначе изглежда много добре (все пак Pininfarina). Не бих купил такъв в никакъв случай - риска от проблеми с GDI-то е голям.
                          Александър

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: мнение за pajero pinin

                            колега искам да те попитам конкретно,предлагат ми Пинин 99-та 1.8 GDI 118 коня ,какво можеш да ми кажеш за двигателя????на мен ми трябва главно за градски условия и да се качвам зимата на ски с него

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: мнение за pajero pinin

                              Първоначално публикуван от 6ujuu Преглед на мнение
                              колега искам да те попитам конкретно,предлагат ми Пинин 99-та 1.8 GDI 118 коня ,какво можеш да ми кажеш за двигателя????на мен ми трябва главно за градски условия и да се качвам зимата на ски с него
                              Двигателя е хубав, НО (винаги трябва да има "но") иска хубав бензин(никакви компромиси), подръжката му е скъпичка и недай си боже трябва да го ремонтираш(бърка бая надълбоко в джоба), лично аз знам за 3-ма души, които разбират от GDI - едно момче от София, друго от Пловдив и евентуално Ратола (за БС не съм сигурен), Иска си по-редко масло заради хидравличните повдигачи, един струва 30-40лв а двигателя има 16(прави си сметка). Ако ще гледаш такъв задължително им обърни внимание и ако харчи много бегай на далече.
                              ПП Ето тука има бая разяснения са ГДИ-то http://www.mitsubishibg.com/forum/in...97&hl=gdi&st=0
                              Междудругото тоя мотор го слагат и в каризмата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X