Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Додж Джърней

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Додж Джърней

    Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
    Първите дни като я купих, вместо да тръгна напред,
    все включвах назад.

    Нали лоста на ръчните, първата е напред и навиците са голяма работа.
    Това вероятно защото за теб изходна позиция е N и от нея посягаш да включиш /по навик напред/. Ползвай P като изходно положение и от нея направо на D за да потеглиш и да се движиш. Само когато се налага да маневрираш напред - назад посягаш към лоста и превключваш от D на R и обратно. През останалото време контролираш само с крака на спирачката и газта.
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
    Reading is sooo boring, unlike writing!

    Коментар


    • От: Додж Джърней

      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
      Да...има и посрещане.
      Като отключвам и късите пак светят.
      Значи не ги разбирам тези работи много,
      обаче по логика мисля, че светещите къси дърпат ток при паленето на колата.
      Но може би са помислили за това нещо консрукторите,
      защото като завъртя ключа в последния миг гаснат фаровете, или така ми се струва.
      Обяснявам откъде идва тая екстра с посрещащата и изпращащата светлина- с риск пак да си навлека гнева на другите американци че оплювам америка но си е факт.
      Тука в Америката има много места дето е тъмно като в задник.... няма улично осветление, няма нищо и т.н и т.н и понеже и двора на къщата например може да е голям та се налага да се свети за да може ползващите колата да идат и респективно да се отдалечат на светло без да носят джобни фенерчета..... а че се скъсява живот на акумулатора -Това в Америката на никои не му пука ,даже за производителя е по добре щото ще продаде още един акумулатор и съответно ще пребере парички.
      Дане да се уцели твоя Додж......... а и ти го караш малко – 10-12к км по 4г са 30 000 мили което например тука в Америката се води страшно малко....

      Коментар


      • От: Додж Джърней

        Майкъл

        , по повод перото на задната чистачка, има ги в бриколаж мисля че са 2 по 1 м за 3.70 или 4 лв и става супер. Като взех мойто овне , то е втора употреба беше на 45000 уж по километраж от балкан стар, та и неговата задна чистачка висеше перото и проблема не беше че цената на чистачка беше доста (30лв) , ами 10 дни на доставка ......просто нямам думи , та викнах неволята и ...готово. А за камерата - въпрос на навик, вижда се всичко и е супер реално , просто гледаш хубаво детайлите , спираш слизаш един - два пъти да се ориентираш по кои показатели да гледаш и всичко е ок. Като свикнеш с нея ...после терсене . Иначе аз в началото имах проблеми с температурата с него.....на баира след Солун към България, температурката се позасили да бяга към червеното...и отскоро имам някакви ядове със скоростната кутия, а все още е на 65000км ....пак по километраж де За гумите - като я взех, гумите си бяха Yokohama, това са си оригиналните гуми ...та предишния собственик , не ги беше сменял дори на сезоните и на 45000 км , просто имаха микроскопичен грайфер. Сега е с Hankook, зимни и летни, за сега съм доста доволен, като за първи сезон.

        Коментар


        • От: Додж Джърней

          Като пуснаха магистралата реших да тествам разхода на гориво.
          При равномерна скорост 140км.ч. на магистралата, ми отчете разход - 9.5л. нафтичка.
          Дали е нормално това, ще кажат по-знаещите.

          Коментар


          • От: Додж Джърней

            Стига де, тва на 2.0 CRD ли?!

            Не че съм от по-знаещите, ама ... моята бабичка, 2.0 бензин, автоматик, 128 коня, около 1600 кила, обтекаемост на тухла четворка, ги прави толкова при постоянна скорост 130 км/ч.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • От: Додж Джърней

              Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
              Стига де, тва на 2.0 CRD ли?!

              Не че съм от по-знаещите, ама ... моята бабичка, 2.0 бензин, автоматик, 128 коня, около 1600 кила, обтекаемост на тухла четворка, ги прави толкова при постоянна скорост 130 км/ч.
              Значи не зная как се занулява на датчика средния разход
              и като тръгнах ми показваше 11л. градско.
              Постепенно почна да пада разхода и показа 9.5л. накрая.
              Така че, май не го измерих точно.

              Сега възниква въпроса как да зануля разхода ?

              Коментар


              • От: Додж Джърней

                Майкъл, разход се мери на колконката на бензиностанцията, а не по шарените цифрички, дето ти ги пише компютъра.

                "Зануляваш" като напълниш до ръба на капачката. Като стигнеш, зануляваш втори път, и каквото покаже колонката - това е. Като си натрупаш база данни от 5-6 такива занулявания ще знаеш и реалния си разход.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Додж Джърней

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Майкъл, разход се мери на колконката на бензиностанцията, а не по шарените цифрички, дето ти ги пише компютъра.
                  Значи да пълня до преливане, да карам 100км. и да видя колко ще се долее..така ли ?

                  Коментар


                  • От: Додж Джърней

                    Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                    Значи да пълня до преливане, да карам 100км. и да видя колко ще се долее..така ли ?
                    Колкото повече караш между преливанията, толкова по-точен ще е резултата. Ако е 300, делиш на 3.

                    Аз и без друго карам от пълно до празно, та си го правя често-често това.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Додж Джърней

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Колкото повече караш между преливанията, толкова по-точен ще е резултата. Ако е 300, делиш на 3.

                      Аз и без друго карам от пълно до празно, та си го правя често-често това.
                      Това за датчиците да не им вярваме, искаш да кажеш, че дават по-малък отчетен разход ли.

                      Коментар


                      • От: Додж Джърней

                        Пълниш, караш, връщаш се и пълниш от същата колонка. Задължително по един и същ маршрут, отиване и връщане и сравнително еднакво натоварване. От опит - на отиване доливам в крайната точка 35 паунда, на връщане по същия път и натоварване - 25 паунда.
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • От: Додж Джърней

                          Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                          Пълниш, караш, връщаш се и пълниш от същата колонка. Задължително по един и същ маршрут, отиване и връщане и сравнително еднакво натоварване. От опит - на отиване доливам в крайната точка 35 паунда, на връщане по същия път и натоварване - 25 паунда.
                          Нещо подобно като в БИЛА преди час време.
                          Взех пакетирано месо 285гр., обаче от любопитство го сложих на везната и показа 270 гр.

                          Коментар


                          • От: Додж Джърней

                            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                            Това за датчиците да не им вярваме, искаш да кажеш, че дават по-малък отчетен разход ли.
                            Първо - не е сигурно дали има датчик за това или изчислява от времето на пръскане на дюзите.
                            Второ - още от завода не във всички случаи е точно.
                            Трето - дали нарочен датчик или изчисление от дюзите - и датчика и дюзите имат навика да си променят характеристиките с времето и за да е точно трябва да се калибрира.
                            Четвърто - малки количества се мерят трудно. Компютъра мери миниатюрни порции гориво през дюзите или мноооого малък поток като разход, примерно веднъж в секунда. Сам сметни колко е това. Такова количество се мери трудно и в лаборатория.

                            Та, смятай показанието на компютъра само за ориентир. Разлики в рамките на +/-10% са си в реда на нещата, а често се случват и по-големи. а +/-10% грубо е разлика като межди 9/100 и 11/100.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Додж Джърней

                              Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                              обаче от любопитство го сложих на везната и показа 270 гр.
                              И то със все найлона, водата в него и два три етикета!
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Додж Джърней

                                На Сивика на екрана ми показва 2 неща - моментния разход (не знам колко дълъг е тоя момент), и колко мили ми остават да мина с наличното гориво. Джаджата си работи съвестно. Експеримента от предишния ми пост съм го правил и без зареждане в междинната точка. Ми пак толкова гори, т.е. 35+25=60 паунда. Иначе тръгвам от нас градско, показва, че мога да мина 250 мили. Качвам се на магистралата, и след няколко момента вече отчита, че мога да мина 400 мили, например. Както казах, обикновено познава

                                Виж, на Пинина показва само моментния разход, и ако не го зануля, преди експеримент, показва квот си иска. Има си едно копче за зануляване, натискаш и задържаш.
                                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X