Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Додж Джърней

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Додж Джърней

    Тия дни съм решил да си купя Додж Джърней
    и лично не съм говорил със собственици на такава кола
    а в нета няма много инфо
    та ще съм благодарен на всеки който сподели впечатления.

  • #2
    До: Додж Джърней

    В България, а и цяла Европа се продава само с предно предаване (в Щатите има и 4х4). Имам предвид като официален вност, не за паралелния от САЩ. Не можеш да чуеш мнения, щото са рядкост по родните пътища, не се купуват много...

    Коментар


    • #3
      До: Додж Джърней

      предно предаване
      голям вътрешен обем (голям външен габарит)
      американско качество
      дизела е на Фолксваген
      за тея пари можеш да вземеш нещо по - добро и най - вече с по висока стойност при последваща продажба, напр. Зафира, Еспас, Сценик Макси, Кади Лайф (вече и версия 4х4) и др. подобни.
      Не бързай ако искаш да стигнеш
      __________________________________
      Discovery II TD5 10P

      Коментар


      • #4
        До: Додж Джърней

        От Балкан стар го вземам чисто нов и струва 37 хил. лв.

        Коментар


        • #5
          До: Додж Джърней

          Особеното при моя додж е, че няма резервна гума.
          За ремонт при спукване на някоя гума, са дали един компресор с монтиран на него флакон с пяна.
          Прочетено от книжката с упътването звучи доста добре, обаче
          искам да питам някой пробвал ли е този вариант в реалити обстановка, трябва ли да се вярва на написаното и въобще какви са коментарите.

          Коментар


          • #6
            До: Додж Джърней

            А ако гумата е срязана какво правиш?

            Коментар


            • #7
              До: Додж Джърней

              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
              А ако гумата е срязана какво правиш?
              Нямам никаква представа какво ще правя....
              Навярно ще викам Пътна помощ.

              Коментар


              • #8
                До: Додж Джърней

                Първоначално публикуван от Strateg Преглед на мнение
                Особеното при моя додж е, че няма резервна гума.
                За ремонт при спукване на някоя гума, са дали един компресор с монтиран на него флакон с пяна.
                Прочетено от книжката с упътването звучи доста добре, обаче
                искам да питам някой пробвал ли е този вариант в реалити обстановка, трябва ли да се вярва на написаното и въобще какви са коментарите.
                Доста са вече такива автомобили. Кофтито е, че спреят е еднократен и после пак трябва да купуваш.

                А ако срежеш гумата си чакаш репатрак.

                Коментар


                • #9
                  До: Додж Джърней

                  Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                  Доста са вече такива автомобили. Кофтито е, че спреят е еднократен и после пак трябва да купуваш.

                  А ако срежеш гумата си чакаш репатрак.
                  Не се притеснявай! Спрей има в бензиностанциите на Лукойл и струва около 7 лв. Само със спрея на щатната гума помпи поносимо и може да се кара така. Може да си купиш и фитили и инструмент за поставянето им. В комбинация със спрея затварят доста дълги срезове /пробвано при нарязани с нож гуми/.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Додж Джърней

                    Хубавото при мен е че, винаги карам по асфалт и никога по черни пътища.
                    Когато падне сняг го чакам да се разтопи и тогава излизам от къщи.
                    Да се надявам че няма да има проблеми.

                    Питах на едно място, но да си питам и тук.
                    Какво значат буквите CRD отзад на капака.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Додж Джърней

                      CRD - Common Rail Diesel http://www.swedespeed.com/news/publi...inter_272.html
                      http://www.madabout-kitcars.com/kitcar/kb.php?aid=482
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #12
                        До: Додж Джърней

                        Първоначално публикуван от Strateg Преглед на мнение
                        Хубавото при мен е че, винаги карам по асфалт и никога по черни пътища.
                        Когато падне сняг го чакам да се разтопи и тогава излизам от къщи.
                        Да се надявам че няма да има проблеми.

                        Питах на едно място, но да си питам и тук.
                        Какво значат буквите CRD отзад на капака.
                        Много често се движа по черни пътища, даже като не бях взел още книжка се движех с лада, москвич и требент дори.
                        А като е кофти времето е най-готино да си в автомобил, съгласявам се със сентенцията на един наш писател, че "няма нищо по-хубаво от лошото време..."

                        CRD в общи линии ги пишат, че двг е дизел комън рейл впръскване, така мисля, не го твърдя със сигурност.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Додж Джърней

                          Този Додж е с 2,0 TDI - PD мотора на VAG.
                          В този случай не е комън рейл, а помпа - дюза. Ако не си карал до момента такъв бих ти дал няколко съвета:
                          тръгвай на мин 1500 об/мин.
                          превключвай на по - горна предавка на мин 2000 об./мин.
                          не претоварвай двигателя, има мнения, че пукал глава и е отказван гаранционен ремонт заради превишаване на 4000 об./мин.
                          след дълъг пробег не изключвай веднага двигателя, изчакай минута две да се охлади турбото.
                          Двигателя се монтира на Крайслер/Додж/Джийп, Митсубиши, Фолксваген/Ауди/Шкода/Сеат, надявам се да върши работа и на това голямо купе като твоето.
                          Не бързай ако искаш да стигнеш
                          __________________________________
                          Discovery II TD5 10P

                          Коментар


                          • #14
                            До: Додж Джърней

                            а това че е автоматик не преценя ли сама системата кога да превключва

                            Коментар


                            • #15
                              До: Додж Джърней

                              През пролетта избирах кола. В един момент и джърнито попадна в полезрението ми. Пуснах тема тук. Ето какви отговори получих http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E9%F1%EB%E5%F0
                              www.offnews.bg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X