Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Скоби", "стеги" или... за пружини?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Скоби", "стеги" или... за пружини?

    Здравейте колеги, виждал съм в сервизите да използват едни скоби, за да приберат пружините на колата, за да могат да ги демонтират и монтират. Слагат въпросната скоба на пружината и с въртене тя стяга и прибира пружината. Въпроса е как се казва това нещо и от къде може да се намери? Евентуално и каква цена би излязло.

    Благодаря на отзовалите се!
    Светът на Владо

  • #2
    До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

    Има ги в в Бриколаж Мисля че бяха по 20-ина лв. - Compressor springs
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Има ги в в Бриколаж Мисля че бяха по 20-ина лв. - Compressor springs
      Супер, много благодаря! Ще проверя в Бриколаж.
      Светът на Владо

      Коментар


      • #4
        До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

        Е,точно-скоби за пружини...В почти всички магазини за инструменти,на Илиенци,при Арменеца на бул.Сливница.Ако купиш най-евтиното,може да не свърши никаква работа.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

          Благодаря за помощта. Намерих скоби в Бриколаж - 34лв.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:180.7 КБ
ID:5122425
          Светът на Владо

          Коментар


          • #6
            До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

            Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
            Благодаря за помощта. Намерих скоби в Бриколаж - 34лв.

            [ATTACH]112414[/ATTACH]
            Имай си едно на ум за тези скоби. На мен не ми вдъхват доверие. Обикновено на този тип скоби държачите са под наклон (ъгъл) спрямо винта, а не перпендикулярно. Може и да не съм видял на снимките. Та това е с цел да захване по плътно самите пружини. Доколкото този тип захващане може. Нормално захватът е само на върха на държачите на този модел. Което за мен не е хич добре.
            Хубави скоби струват около 500-600лв. и повече. Със сигурност има защо. Те са с лапи които се сменят в зависимост от пружините. Доста по обезопасени са.
            Внимаваи много, че ако се размине само с пръст е добре. За мен лично, не че съм специалист, това е една от най рискованите операции по ремонтите.
            Пийте червено вино! Дава здраве.
            А то ни трябва за да пием ракия!

            Коментар


            • #7
              До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

              Първоначално публикуван от ggs Преглед на мнение
              Имай си едно на ум за тези скоби. На мен не ми вдъхват доверие. Обикновено на този тип скоби държачите са под наклон (ъгъл) спрямо винта, а не перпендикулярно. Може и да не съм видял на снимките. Та това е с цел да захване по плътно самите пружини. Доколкото този тип захващане може. Нормално захватът е само на върха на държачите на този модел. Което за мен не е хич добре.
              Хубави скоби струват около 500-600лв. и повече. Със сигурност има защо. Те са с лапи които се сменят в зависимост от пружините. Доста по обезопасени са.
              Внимаваи много, че ако се размине само с пръст е добре. За мен лично, не че съм специалист, това е една от най рискованите операции по ремонтите.
              Много ме стряскате... замислям се... ще понапъна леко преди да разглобя пък да видим дали изглежда надеждно и чак тогава... Като е сложа на пружината мога и да видя дали идват успоредно или дъгата не е правилна.
              Светът на Владо

              Коментар


              • #8
                До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

                Работя с подобни (от 30лв) доста години ,и ако ги ползваш правилно няма да има никакъв проблем
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #9
                  До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Работя с подобни (от 30лв) доста години ,и ако ги ползваш правилно няма да има никакъв проблем
                  Някакви препоръки как да ги ползвам, нещо по-специално за което да внимавам?
                  Светът на Владо

                  Коментар


                  • #10
                    До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

                    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                    Работя с подобни (от 30лв) доста години ,и ако ги ползваш правилно няма да има никакъв проблем
                    Мисля, че причината е в отговорът "Доста години".
                    Както често казваме и "колите и жените не са като едно време" бих допълнил и инструментите. Работех в голяма фирма за автосервизно оборудване и доста неща научих. Въпросът е не да ли работиш правилно а качеството на материала.

                    Колега не те плаша а пиша каквото знам и не , че съм ти "майка", но много внимавай с тези скоби. Знаеш защо!!
                    Последно редактирано от Гергин; 09-09-09, 19:54. Причина: допълване на информация
                    Пийте червено вино! Дава здраве.
                    А то ни трябва за да пием ракия!

                    Коментар


                    • #11
                      До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

                      Първоначално публикуван от ggs Преглед на мнение
                      Мисля, че причината е в отговорът "Доста години".
                      Както често казваме и "колите и жените не са като едно време" бих допълнил и инструментите. Работех в голяма фирма за автосервизно оборудване и доста неща научих.

                      Колега не те плаша а пиша каквото знам и не , че съм ти "майка", но много внимавай с тези скоби. Знаеш защо!!
                      Нали за това е темата... да чуя вашите мнения и препоръки... мнения на хора, които знаят за какво става въпрос. До преди да си взема джипа не бях хващал гайчен ключ, благодарение на вас (колегите от форума) научих доста неща и съм много благодарен за всички мнения. Доста неща сега са ми интересни и имам желание нещата, които са "по-прости", които мога и сам да направя с ваша помощ да ги правя, като някакво приятно занимание и полезно хоби.
                      Не, че не е по-лесно и бързо да отида в сервиза да ми свалят пружините...
                      Светът на Владо

                      Коментар


                      • #12
                        До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

                        Действително работата с пружини не е от най-безопасните, но със същите скоби съм сгъвал доста пружини и не съм имал ядове. За начало смажи добре винтовете им и ги раздвижи от край до край.
                        Като хващаш пружината с тях трябва да са под лек наклон спрямо оста на пружината, така че телът на същата да ляга и на двете лапи, за да избегнеш изплесване и да натоварваш скобата по-равномерно, без да се усуква винта.
                        Притяга се едновременно с двете скоби, от двете страни на пружината.
                        Винаги имай едно на ум и се пази от траекторията на евентуално изпуснатата пружина, и никога не слагай ръцете си там.
                        Свалената и натегната пружина дръж някъде настрани, където е безопасно. Никога не я хвърляй. Оставяй я внимателно, сякаш работиш с взривно вещество
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

                          Като сваля пружината мога ли спокойно да освободя скобите - да освободя пружината?
                          Светът на Владо

                          Коментар


                          • #14
                            До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

                            Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                            Като сваля пружината мога ли спокойно да освободя скобите - да освободя пружината?
                            Пак се отвиват едновременно скобите, с внимание и се следи как са закачени лапите. Също така е важно при натягането да не ги натягаш повече от необходимия минимум.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Свалената и натегната пружина дръж някъде настрани, където е безопасно. Никога не я хвърляй. Оставяй я внимателно, сякаш работиш с взривно вещество
                              Ти си прав, ама това е вярно за нови пружини. !5 годишни пружини на опел надали се държат баш така. Като знам как на ръка се свалят от макферсона
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X