Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Скоби", "стеги" или... за пружини?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

    Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
    Аз моите скоби си ги правих сам, и вече на две ТЛК 70 - ки сменяме пружините с нови по дълги. Скобите си бачкат идеално, но наистина трябва да се захванат добре първоначално, противоположно, и да се навиват и развиват двете равномерно. И трябва да са задължително с по две палчета на скоба.
    А си ги правих сам, защото тези които ми харесваха бяха много скъпи, за профисионална работа, но аз не съм сервиз.
    Точно на 70-тка не се налага да се използват скоби. Просто се откачат амортисьорите и колата се вдига, а мостът остава долу
    Не си усложнявай живота излишно
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #32
      До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

      Работил съм с подобни скоби, ама май малко по- стабилни. Докато работех (оставиха ме да се науча на едни меки пружини) истинският майстор ми разказа как изстрелял една пружина в орбита заради изплеснала скоба. Тогава хванах един сезал и завързах пружините. Никога не пречи да се подсигуряваш. Тия пружини пернат ли те, да са меки като от химикалка, с тежестта си ти пращат четката за зъби в почивка, ако не и по -зле . Дано не се случва де. Иначе няма страшно- работи със съзнанието, че не е шега работа и си ОК.
      JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

      Манол Денев

      Коментар


      • #33
        До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

        Днес изпробвах стегите за пружини, взети от "Бриколаж-а" - стават, въпреки, че ми се наложи да сложа и една от старите и работих с три едновременно. Трябва да се внимава като се слагат и двете кукички от всяка страна да са захванати добре за навивките на пружината. Самите извивки на куките накрая ми се струват с малък диаметър спрямо пружините, което е предпоставка за недобро захващане ( в случая свалях на Пежо 307, а на Фронтерката сигурно са по-дебели ). На края изхвърлих федершайбите, защото ми затрудняваха отвиването на стегите и утре ще им добавя обикновени шайби за по-гладко натягане!
        Може да е смешно но си сложих и една стара строителна каска за всеки случай, като свалях пружината от амортисьора!
        Казано е:
        -"Обичай ближния",
        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

        Коментар


        • #34
          До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

          Може да е тъпо, ама аз не ги обичам тия скоби. 2.5 см. коланче навито 8-10 пъти от горе до долу върши същата работа и не праща пружините в орбита. Вярно, че е повече играчка ама става на всяка пружина и на всяко място....и няма летящи пружини.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #35
            До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            Може да е тъпо, ама аз не ги обичам тия скоби. 2.5 см. коланче навито 8-10 пъти от горе до долу върши същата работа и не праща пружините в орбита. Вярно, че е повече играчка ама става на всяка пружина и на всяко място....и няма летящи пружини.
            Извинявай, коланчето го използваш само за подсигуряване на свитите със стеги пружини или с него и свиваш пружините?
            Казано е:
            -"Обичай ближния",
            щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

            Коментар


            • #36
              До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

              С коланче трудно ше ги свиеш...просто за фиксиране.

              По-големия пробмел е смачкването на новата без скоби...като малък, с приятели, с пружина от москвич с крик и в канал на гараж = мачкаме....като изплесна....направи около 10 скока...абе като билярд....ма понеже бяхме млади и тъпи имахме късмет и никои не пострада.

              Коментар


              • #37
                До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

                Аз ги мачкам на преса или с повдигача. Връзвам ги смачкани и като ги сложа пускам колата да ги натисне за да си извадя коланчето. Последната навивка трябва да е свободна.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #38
                  До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

                  Основния проблем на тия скоби е,че не стават навсякъде. Например с предните пружини на Витарата е мъка. А за да се сложат или махнат трябва да са свити. В такива случаи вързвам с тел.Но на много места,по на 2 навивки с шахматно застъпване,за да е по-малко усилието.
                  С коланчето е добра идея!
                  А за когато ми се налага да свия нова или освободена пружина, си имам специална шпилка с М16 и по една опора в двата края. Сдвоил съм по 2 гайки със заварка за да участват повече витки от резбата. След това вързване. При условие че не могат да се ползват класическите скоби,разбира се.
                  Няма значени колко стари са пружините - еднакво опасни са!

                  Коментар


                  • #39
                    До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

                    Оня ден гледах интересен цирк: свиване на пружина с крик. В смисъл, свободна пружина на Витара, една дебела планка върху маслен крик, пружината върху планката, горния край запънат в шасито на Беларус.
                    Сещате ли се какво стана? Добре, че пружината изплесна в безопасна посока, иначе щях да го играя линейка.
                    Вярно, полеви условия, но мисленето си е задължително. Искрено се надявам на НИКОЙ да не му хрумват подобни идеи...
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #40
                      До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      ...Вярно, полеви условия, но мисленето си е задължително. Искрено се надявам на НИКОЙ да не му хрумват подобни идеи...
                      На всеки полеви условия се намира една шпилка 50-60см. по-дебелка и две железа с дупки. Навиваш си коланчето предварително като оставяш свободни последните навивки горе и долу и почваш да стягаш, като си притягаш и коланчето. Дори и нещо да се случи няма летящи пружини.
                      На колата: Вдигаш колкото може по високо. Махаш гумата. Навиваш си коланчето. Подлагаш трупче или стойка на главината и спускаш крика да се смачка пружината. Стягаш коланчето и го врязваш на средна навивка. Повдигаш отново. Пружината сама пада. Отвръзваш коланчето като държиш здраво. При 10 намотки колан, усилието е много слабо. Леко отпускаш.

                      С коланче е повече игра но никога няма проблеми с мястото за скобите.
                      Това съм го правил последно с усилени пружини за Г-класа. Там не става само с откачане на амове. Трябва и спирачни маркучи да се махат за да сложиш пружини без скоби..
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #41
                        До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

                        Като говориме за полеви условия....тука е видно как с един джак, коланче и еднин пън се сваля пружина, заварява се скъсаното (добре, че беше Дечо), слага се обратно пружинката и...Дидо отново е в движение.

                        Не мога да кача снимки. На 90к ми дава нек'во тъпо съобщение, че са големи.
                        413 - Request Entity Too Large
                        Последно редактирано от drukman; 19-10-09, 12:54.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #42
                          До: "Скоби", "стеги" или... за пружини?

                          Пак пробвам снимките:
                          Прикачени файлове
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X