Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при трансфер на "gdb" файл

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при трансфер на "gdb" файл

    Един технически въпрос... Не мога да си преквърля данните с иконките в устроиството. Значи правя следното:
    1. Качвам файла BG obedinena.gdb‎ в MapSource. Ползвам Mapsource_garniak_edition_6.13.7 . Последните версии ми дават грешка с експорта.
    Тук виждам точките и приложените към тях иконки.
    2. Правя Transfer/Send to device и пращам на SD-картата. Там се записва BG_obedinena.gpx
    3. С POILOADER генерирам файл BG_obedinena.gpi
    4. Записвам този файл в устройството \garmin\poi

    И така точките се виждат, но няма икони, а само кръгчета.
    Ако заедно с файла BG_obedinena.gpx сложа файл с моя иконка BG_obedinena.bmp, тогава в генерирания файл BG_obedinena.gpi присъства иконката, която съм поставил.

    Има ли начин да се прехвърлят данните с иконите от файла BG_obedinena.gdb ?

  • #2
    До: Проблем при трансфер на "gdb" файл

    Когато заредя BG_obedinena.gpx в MapSource виждам, че съответните иконки са на местата си. Следователно този файл е добър и грешката се получава с POILOADER-a в генерирания файл BG_obedinena.gpi.

    Има ли програма с която да видя точките и иконите към тях в BG_obedinena.gpi ? Защото програмите, които имам ми показват само точките - имена и координати, но не показват икони?

    Коментар


    • #3
      До: Проблем при трансфер на "gdb" файл

      POILoader игнорира иконите от .gpx файла, единствения начин да се вкара икона/икони в .gpi файла е по метода с по един .bmp файл за всеки .gpx/.csv файл.
      Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
      GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

      Коментар


      • #4
        До: Проблем при трансфер на "gdb" файл

        Колега пробвай този онлайн конвертор:http://garmin.gps-data-team.com/poi_manager.php, лично преди време аз имах подобен проблем при конвертиране на CSV файл на кирилица и POI лодъра ми правеше разни мизерии при конвертирането на gpx файл така че после тя не се разпознаваше и именно с този конвертор си реших проблема.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем при трансфер на "gdb" файл

          И аз стигнах до заключението, че POILOADER-a игнорира иконките. С обща икона в bmp формат няма никакви проблеми.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X