Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави Lowrider???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се прави Lowrider???

    Здравейте!Нямам си понятие от коли ,но ми е интересно как се прави lowrider?Има ли някой подобно нещо в Българиа?

    П.П. Пускам едно клипче да видите какво е lowrider.
    http://www.vbox7.com/play:78101124

  • #2
    До: Как се прави Lowrider???

    Лично за мен това е нещо лишено от смисъл. Изкорубваш една кола, тъпчиш я с хидравлика, слагаш триста кила акумулатори за задвижване и ти си човека.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      До: Как се прави Lowrider???

      Извинявай, но според мен има доста по-ефектни и евтини начини да си строшиш колата
      Простотията на презадоволените янки ми е била винаги непонятна. В българия ми се струва, че такава безсмислена расипия ще остане неразбрана...поне така се надявам!
      Поздрави!
      Ferrum dum ignis candet cudendum est.

      Коментар


      • #4
        До: Как се прави Lowrider???

        Нямам кола колега нито джип Просто ми е интересно дали някой знае как се прави?

        Коментар


        • #5
          До: Как се прави Lowrider???

          Не знам дали темата е за "Автомобили 4Х4", но по принцип такъв отскок може и да е от полза за джип в някоя ситуация.
          Както и да е, според мен това са пневматични цилиндри, подобно на окачването в някои по-нови джипове. Такива рязки и дълги ходове не са присъщи за хидравликата, а може и да са опасни.

          Коментар


          • #6
            До: Как се прави Lowrider???

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Не знам дали темата е за "Автомобили 4Х4", но по принцип такъв отскок може и да е от полза за джип в някоя ситуация.
            Както и да е, според мен това са пневматични цилиндри, подобно на окачването в някои по-нови джипове. Такива рязки и дълги ходове не са присъщи за хидравликата, а може и да са опасни.
            Направо да прескачаш препятствията на някой трял
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              До: Как се прави Lowrider???

              Хех.
              На мен също ми е интересна темата.
              Не искам да скача толкова много, като посочената на клипа.
              Достатъчно ми е да се вдига предницата с около 20-30 см.
              И това не е малко.
              Искам да си направя такава кола.
              Да ми направят по-точно, поради факта че нещо съм скаран с ръцете
              Или да намеря направена в БГ, но май си е почти невъзможно.
              Бях разпитал на няколко места.
              На повечето ме гледаха малко неудомяващо ме питаха аджеба, защо ми е.
              Ами така, искам, то човешките желания понякога нямат много обяснения.
              Разбрах че се слага някаква хидравлика и в багажника имало нещо като резервоар с хидравлично масло.
              Извинявам се ако обяснявам малко...неправилно но в тази насока толкова знам.
              Отделно било най-евтино да се вземе за донор Волга, трябвало колата да е достатъчно дълга и не напоследно място лека, за да стане това.
              Но кой може да го направи, по какъв начин да се направи.. не знам.
              А съм сигурен, че тука в България има доста способни хора, които могат да направят този проект и то за смешна сума пари.
              Стига да им се занимава.
              Особено като се има впредвид факта, че на мен ми стига и 20-тина см да подкача и то само отпред - не да се криви навсякъде, и/или отзад и т.н.
              Та..ако някой случайно може да помогне за такъв проект, или да даде идея как може да се реализира по човешки /да се разбира по разумно финансово/ да не се срамува, а да се обажда...
              .

              Коментар


              • #8
                До: Как се прави Lowrider???

                Знам как се прави, и имам един мерцедес 61г който в близко бъдеще (надявам се) да стане. В момента проекта е замразен. Това е кола за кеф, недейте да търсите смисъл в безсмислените неща. Първите коли са направени след Втората световна война от пилоти и авиомеханици, после бедните от гетата (негри, мексиканци и т.н.) се "зарибяват". После машината за пари забелязва, че това е добър бизнес и така става мода. Готиното на тези коли е че не са толкова популярни като хотродите (всеки един lowrider е хотрод, но не всеки хотрод е lowrider), защото узаконяването на такава кола е почти невъзможно от гледна точка на изискванията за безопасност.

                http://www.youtube.com/watch?v=oJszR...eature=related
                in weld we trust

                0878782224

                Коментар


                • #9
                  До: Как се прави Lowrider???

                  Първоначално публикуван от i_dragg Преглед на мнение
                  Знам как се прави...[/url]
                  Сподели и тука, ако имаш желание и не е тайна
                  Как се процедира ?
                  Някакви особености, като търсим кола за това ?
                  Какви приспособления, части са необходими ?
                  Цени за изработката ?
                  Нужно ли е цялата да се прави, не може ли само предницата или ?
                  и още нещо ако се сещаш...
                  .

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как се прави Lowrider???

                    И аз се интересувам сподели ,интересна тема е!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как се прави Lowrider???

                      Не е тайна как се прави. Има книги по въпроса.
                      Най-общо казано трябва да има хидравлични цилиндри на мястото на амортесьорите, соленоиди за управлението им,разпределител, хидр. помпа, която се задвижва в най-общия случай от електромотор 12 или 24в, маркучи, клапани за високо и ниско налягане и др.
                      Другият вариант е вместо хидравлика да се използва въздух (пневматика). С пневматика колите подскачат повече т.нар. "хопъри".
                      Най-лесно се прави кола със шаси, за да може по-безболезнено да се отделят мостовете от купето(рамата). И такава кола като конструкция е по-здрава от тези със самоносеща се рама, трябва да се има предвид също че колите не са конструирани за такива извращения, така че трябва сериозно усилване за да няма фалове и сакътлъци.
                      Не е задължително да се преработват и двата моста, може и само предния, а може и само задния.
                      Цени за изработка не мога да кажа, в нета ако се разстърсиш ще намериш цени на цели китове за преработка (цените са от порядъка на 1000 - 3000 $). При всички случаи ще излезе по-евтино ако си го направиш с местни части, но ще се наложи да измислиш топлата вода тук там. Нещата са елементарни щом тъпите американци ги правят, що да не ги правят и другите, в Германия например това е доста разпространено, повечето американски производители на китове и части имат представителства там.

                      И както казват хората кеф цена няма.

                      http://www.low-mercy.com/index2.html

                      http://www.automotive-links.com/par/low/low.htm

                      http://www.youtube.com/watch?v=993ttf749BY
                      in weld we trust

                      0878782224

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как се прави Lowrider???

                        Здравейте
                        И аз имам силен интерес към такъв вид проект.
                        Смятам скоро да сложа начало с покупката на Волга!
                        Бих искал да попитам I_dragg до къде е стигнал с проекта си.
                        Дали ще е възможно да погледна работата му ?

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X