Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поцинкована ламарина и боя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поцинкована ламарина и боя

    Държи ли поцинкованата ламарина боя? Примерно протекта или блажна. Или пък първия спрей от евтините от магазина?
    Ясно е, че не не гони качество.
    Имам парче и ще тествам така или иначе, но ми е интересна и теоретичната постановка по въпроса.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    До: Поцинкована ламарина и боя

    Вземи си нещо алуминиево. Не му трябва боя. Поне отвън

    Коментар


    • #3
      До: Поцинкована ламарина и боя

      Требе да стане черно. Халумин черен без боя много ще трябва да го изцапам.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        До: Поцинкована ламарина и боя

        Поцинкованата се заварява гадно (не е невъзможно). По света - първо конструират(заваряват),после поцинковат, после боядисват. Иначе б@@му
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Поцинкована ламарина и боя

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Поцинкованата се заварява гадно (не е невъзможно). По света - първо конструират(заваряват),после поцинковат, после боядисват. Иначе б@@му
          Абе я колко хубаво си я заварих - ти недей
          ама трябва и боица и тука ми изникна въпросът как се боядисва такова чудо
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            До: Поцинкована ламарина и боя

            Има специални бои за поцинковано.Попитай в Сикенс, Глазурит и т.н.Боядисвал съм с такава дву компонентна боя.Двете части се разбъркват преди употреба.Върши чудесна работа.Успех.
            Grand Cherokee WJ 4.7 V8
            Това е положението.

            Коментар


            • #7
              До: Поцинкована ламарина и боя

              Може да матираш леко ламарината и да търсиш грунд- primer за цинк. Нещо такова-
              http://www.yachtpaints.net/pdf/Yacht%20primer_63.pdf
              -примерно.
              Върху него някаква боя.
              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                До: Поцинкована ламарина и боя

                На боята 3 в1 на Лакпром Световрачане пише че и и за поцинковани метални повърхности.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  До: Поцинкована ламарина и боя

                  Около 6лв грунд на лакпром за черни и поцинковани метали (така май пишеше на кутията) и каквато искаш боя върху него. Така съм боядисал ламарини върху покрив. Все пак зависи какво точно очакваш от покритието.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Поцинкована ламарина и боя

                    Намацах го без грунд с протекта. За сега държи. Тестовете продължават
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      До: Поцинкована ламарина и боя

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Държи ли поцинкованата ламарина боя? Примерно протекта или блажна. Или пък първия спрей от евтините от магазина?
                      Ясно е, че не не гони качество.
                      Имам парче и ще тествам така или иначе, но ми е интересна и теоретичната постановка по въпроса.
                      А тя е: неръждаеми повърхности - поцинкована стомана, алуминий, неръждавейка... титан - не се боядисват! Освен за келешлък.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Поцинкована ламарина и боя

                        Никакъв келешлък - поцинкованата стомана си ръждясва здраво. Цинкът не издържа на триене и удар и от там първо тръгва. А боята го пази донякъде. За качествената поцинкована ламарина, с която съм покривал по покрива си, не ми се говори... Алуминият непокрит също корозира с времето и почва да се рони на сол - пробвал съм.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Поцинкована ламарина и боя

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          Никакъв келешлък - поцинкованата стомана си ръждясва здраво. Цинкът не издържа на триене и удар и от там първо тръгва. А боята го пази донякъде. За качествената поцинкована ламарина, с която съм покривал по покрива си, не ми се говори... Алуминият непокрит също корозира с времето и почва да се рони на сол - пробвал съм.
                          Преди двайсетина и повече години с баща ми правихме покрив с поцинкована ламарина, която тогава боядисахме с някаква боя.За 5-6 години от боята нищо не остана, обели се като юфка. След още 12-13 години ламарината ръждяса, цинка изчезна и сега се боядисва перфектно със всякаква боя.
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Поцинкована ламарина и боя

                            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                            Около 6лв грунд на лакпром за черни и поцинковани метали (така май пишеше на кутията) и каквато искаш боя върху него. Така съм боядисал ламарини върху покрив. Все пак зависи какво точно очакваш от покритието.

                            Предстои ми мацане на голяма площ поцинкована ламарина - става дума за гаражни врати, така са направени, а няма как да ги оставя на цинк, грозо е просто.
                            Въпросът ми е с какво си полагал грунда - пистолет или четка и доколко това има значение, ако имаш наблюдения?
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Поцинкована ламарина и боя

                              Не съм открил проблем при нанасяне с четка и валяк - не можех да пръскам по покрива. А относно налющването на боята, то е поради липса на грунд. Сега сигурно има всякакви грундове за цветни метали на пазара, но не са бюджетно-приемливи както грунда на лакпром. И пак повтарям - зависи какво се очаква от покритието.
                              Между другото карам алуминиева камила/Диско/, на която боята си стои съвсем прилично

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X