Обява

Свий
Няма добавени обяви.

quadra drive - работи ли както трябва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • quadra drive - работи ли както трябва?

    Темата е провокирана от голямото ми желание да се обзаведа е едно такова нещо, но също така и от това сайтче и този тест.
    С няколко думи - QD не работи както се рекламира, че може да прехвърли 100% от мощността на едно колело, като даже човека казва, че предния диф въобще не си върши работата.
    Може ли някой оборудван с QD и тествал да сподели как са нещата реално и успяват ли да се блокират дифовете при нужда?

  • #2
    До: quadra drive - работи ли както трябва?

    Успяват и се блокират. Всичко зависи от това как е бил подържан, какви масла и пр. Иначе QD си е супер система.

    Коментар


    • #3
      До: quadra drive - работи ли както трябва?

      изгледай го цялото, човека подробно обяснява.

      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        До: quadra drive - работи ли както трябва?

        Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
        Успяват и се блокират. Всичко зависи от това как е бил подържан, какви масла и пр. Иначе QD си е супер система.
        в статията от линка човека уж говори за чисто нов ...
        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        изгледай го цялото, човека подробно обяснява.

        Гледал съм го

        Коментар


        • #5
          До: quadra drive - работи ли както трябва?

          Системата работи изключително добре. Повече от това, което самият аз очаквах. Тествах я на почти всякакъв терен (камък, пясък, кал, гърбици) Справя се! Изисква се постепенно подаване на газ и препятствието ще бъде преудоляно, разбира се ако в този момент не си легнал по корем. Въобще системата я оценявам много високо.
          Предполагам при зимно каране удоволствието ще е още по-голямо.
          Тогава няма да се налага да спираш за да включиш блокажа, а просто ще прескачаш от преспа на преспа, разчитайки на трите блокажа.
          Тънкостите, които трябва да се знаят при подръжката на тези геро помпи в частност мостове, ги има написани на много места в форума и те са хубавите масла.
          LZ1VMH

          Коментар


          • #6
            До: quadra drive - работи ли както трябва?

            Първоначално публикуван от netsurfer Преглед на мнение
            в статията от линка човека уж говори за чисто нов ...
            Човекът от статията не го познавам и не му знам мотивите и целите. Ако прецениш може да ти спретнем малка демонстрацийка някой път, да се убедиш сам .

            Коментар


            • #7
              До: quadra drive - работи ли както трябва?

              Не знам дали си бил на събора в Приморско но вечерта след състезанието вкараха един Гранд в последното препятствие и видяхме как работи на живо .Ако имаше и подходящи гуми щеше да е друго.
              Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
              Grand 3.1TD
              0898 620 306 Стоян

              Коментар


              • #8
                До: quadra drive - работи ли както трябва?

                Този джип от клипа се държи така все едно е с гуми без никакъв грайфер и намазани добре с нещо много мазно А и блокажите му изглеждат доста са се скапали. С моят съм си правил доста тестове и мога да те уверя, че истината няма нищо общо с този клип.
                GRAND CHEROKEE 4.7
                Добромир Добрев
                O898633718

                Коментар


                • #9
                  До: quadra drive - работи ли както трябва?

                  Вдигнете едната предна гума с крик, сложете ключ на една гайка, и пробвайте да завъртите колелото. Ако след половин оборот затегне и повече не може да се върти, значи всичко работи.
                  На клипа имаше демонстрация колко е мудна системата в режим 4Hi, тоест без твърд блокаж в раздатката. При това положение за да се предаде въртящ момент на предното колело с най-голямо сцепление, трябва да се самоблокира първо раздатката и после предния диф. Много ясно че няма да е нито качествено нито бързо. В режим 4Lo е много по-добре. Тогава работят само самоблокиражите диференциали в мостовете.
                  И пак да повторя че опита показва че героторните диференциали варилок могат да блокират на 100% само на теория. На практика за да започнат да се въртят двете колела на ос с еднакви обороти са достатъчни и 90%. Дори и да се постигне блокировка над 90%, при някоя екстремна ситуация, то ще е за много кратко време, защото в момента в който оборотите на колелото със сцепление и колелото без сцепление се изравнят, блокажа започва да отпуска. Ако някой очаква да види гумата във въздуха да спре да се върти, както е при системите с тракшън контрол чрез спирачно усилие - е няма да стане. Тук всичко става плавно и без стресови удари.

                  Коментар


                  • #10
                    Как ви се струва , моя Куадра Драйв дали бачка като хората и какво е това тракане ? Теста е правен на бързи и без гуми . По принцип съм го тествал с 4те гуми във въздуха , тръгват първо задните и след малко и предните , пробвал съм да въртя предна или задна и след малко затега и тръгва и другата , но там го няма това тракане . И като цяло как ви се вижда ?
                    https://vimeo.com/541071111
                    https://vimeo.com/541072566

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X