Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добър полуавтомат на разумна цена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Добър полуавтомат на разумна цена

    Решил сам да взема полуавтомат, но делемата е голяма. Едни ме съветват да е евтин, други да е скъп. В мое присъствие съм ставал свидетел на издънки и на двата вида. Споделете мнения и опит от Вас.

    Благодаря.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

  • #2
    До: Добър полуавтомат на разумна цена

    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
    Решил сам да взема полуавтомат, но делемата е голяма. Едни ме съветват да е евтин, други да е скъп. .
    Ами,всички са прави....лично аз предпочитам нормално скъп
    За какво са ни закони,като не ги спазваме?!

    Коментар


    • #3
      До: Добър полуавтомат на разумна цена

      Колега,

      Струва ми се, че предостявяте твърде малко информация, за да се надявате да получите адекватен съвет.

      На първо място - за гладкоцевно оръжие ли питате или за нарезно?

      За какъв вид лов Ви трябва?

      В какъв район ловувате?

      Какви са вижданията Ви за "скъп" и "евтин" "полуавтомат".

      Мнението ми като собственик и на двата вида полуавтоматични оръжия е, че при актуалното законодателство ползата от тях е почти пренебрежима за повечето видове лов.

      Коментар


      • #4
        До: Добър полуавтомат на разумна цена

        Преди три години си счупих пушката в една пропаст.Отивам веднага в един магазин че бързам да не изпусна сезона.Казвам на продавача бързо да дава най евтиния автомат,който продава.Стожер за около 6-700 лв.по спомен.3 години вече стрелям здраво с всякакъв бовприпас и никакви проблеми.Първия лов ми засече,оръжейника ми каза че тази партида ремингтън магнум правели много проблеми.Разкарах горепосочените патрони и вече нямам грижа.

        ПС:Не правя реклама на евтиното турско менте,просто споделям,че това ми е трябвало,това съм купил.Пазя си го защото си пазя нещата,но Не му треперя,а то си ме слуша.Мой приятел си беше взел вече такова оръжие и още не го е чистилвода,кал,сняг ,гърмежи..работи си и неговото.Колегата иначе е прав че с измененията на закона ползата от законно използване на автомат е малка.2 патрона в магазина...и един в цевта,той е предимство обаче за едър лов...и не само за едър.
        Последно редактирано от adwokat; 11-09-09, 20:16.
        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

        Коментар


        • #5
          До: Добър полуавтомат на разумна цена

          Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
          Преди три години си счупих пушката в една пропаст.Отивам веднага в един магазин че бързам да не изпусна сезона.Казвам на продавача бързо да дава най евтиния автомат,който продава.Стожер за около 6-700 лв.по спомен.3 години вече стрелям здраво с всякакъв бовприпас и никакви проблеми.Първия лов ми засече,оръжейника ми каза че тази партида ремингтън магнум правели много проблеми.Разкарах горепосочените патрони и вече нямам грижа.

          ПС:Не правя реклама на евтиното турско менте,просто споделям,че това ми е трябвало,това съм купил.Пазя си го защото си пазя нещата,но Не му треперя,а то си ме слуша.Мой приятел си беше взел вече такова оръжие и още не го е чистилвода,кал,сняг ,гърмежи..работи си и неговото.Колегата иначе е прав че с измененията на закона ползата от законно използване на автомат е малка.2 патрона в магазина...и един в цевта,той е предимство обаче за едър лов...и не само за едър.
          Той Стожера дори не е менте. Читава пушка е. Турските оръжия не са върха, но имат и доста читави модели - има чудесни отзиви и за АТА Армс и за НЯКОИ модели Ескорт. В общи линии нищо особенно различно от Берета ES-100 примерно. ИМХО.

          Коментар


          • #6
            До: Добър полуавтомат на разумна цена

            Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
            Той Стожера дори не е менте. Читава пушка е. Турските оръжия не са върха, но имат и доста читави модели - има чудесни отзиви и за АТА Армс и за НЯКОИ модели Ескорт. В общи линии нищо особенно различно от Берета ES-100 примерно. ИМХО.
            Бих казал че механизма на Стожера би трябвало да е по-добър-"Бенели".Но все пак...турско,ефтино...знам ли?
            Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
            NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

            Коментар


            • #7
              До: Добър полуавтомат на разумна цена

              Нали знаеш какъв е нашия манталитет - Турците знаели само локум, халва и шадраван сикиш да правят, сърбите били шовинисти, гърците били селяни, а румънците - цигани. Въпроса е ние къде се подреждаме в тази класация, защото във всяко едно отношение сме зад комшиите - Турците имат силно производство, силна икономика, силни социални закони и силен туризъм; същото важи и за останалите "Балканци". На нас ни дай да ги плюеме и да се гордеем, че сме Българи.
              Та за Стожера не се притеснявай никак - инерционен механизъм за презареждане, здрава и стабилна сглобка и никакви проблеми по експлоатацията. Проблеми имаха първите Ескорт-и с УСМ-а - беше от цам и се налагаше подмяната му със стоманен, сега и този дефект го нямат вече.

              Коментар


              • #8
                До: Добър полуавтомат на разумна цена

                До какви пари търсиш да ти препоръчам марки и модели?
                LZ1AID

                Коментар


                • #9
                  До: Добър полуавтомат на разумна цена

                  Хиляда - хиляда и петстинfrown:.
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Добър полуавтомат на разумна цена

                    Този ценови диапазон е най-слабо покрит в рамките на България.
                    За сумата от 700-800 лв. си вземи Стожер и няма да имаш никакви проблеми с него. До тук не съм имал една рекламация за кавото и да било по него.
                    А за останлите пари можем да се почерпим.
                    LZ1AID

                    Коментар


                    • #11
                      До: Добър полуавтомат на разумна цена

                      Последната част почети никога не я пропускам

                      Стожера инерционно ли зарежда или чрез газовете?
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Добър полуавтомат на разумна цена

                        Инерционен е. Както и модела NEO на АТА.И двата ги бива. Аз плющя с един Ескорт Комбо, който е с газов механизъм и съм в пълна степен доволен, но той си е по-нисък клас пушка.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Добър полуавтомат на разумна цена

                          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                          Последната част почети никога не я пропускам

                          Стожера инерционно ли зарежда или чрез газовете?
                          Инерционене,механизъм Бенели.
                          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Добър полуавтомат на разумна цена

                            Та като стана дума за Bereta ES 100 - това си е добър полуавтомат и доста елегантен. Нещото, което най - мразя в полуавтоматите е голямата и дебела ложа - заради пружината. Но точно на този полуавтомат тази пружина е поставена в приклада и ложата е нормално съразмерена. И е от полуавтоматите от среден ценови клас.

                            http://i2.guns.ru/forums/icons/forum...663/663137.jpg
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #15
                              До: Добър полуавтомат на разумна цена

                              Огледай се и за АТА АРМС
                              Ще останеш много приятно изненадан ако си бил скептик
                              LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X