Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Присветваща лампа за ниво на маслото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Присветваща лампа за ниво на маслото

    Преди три дни смених маслото на ДВГ и въпреки, че според щеката маслото е на максимума, от време на време присветва тази лампа. Дали датчика се е прецакал, или наистина имам някакъв проблем .
    Сещам се, че присветна веднъж и по-отдавна, преди смяната, ама тогава се кандилкахме из горите, та може и наистина да съм разплискал маслото... Плюс това премигна веднъж, колкото да ме изплаши и повече не се обади.
    Но сега присветва по магистралата - да започвам ли да се притеснявам
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Присветваща лампа за ниво на маслото

    първо се убеди коя лампа ти присвятква,червената за налягане или оранжевата за нивото,второ като дадеш на контакт светат ли изобщо.Имах подобен случай, само че с тази за налягането-кабела се откачил,съответно не съм обърнал внимание ,че изобщо не свети,и като се почна едно премигване по едни чукари,като дискотека...съответно докато се прибрах и установих,че се е откачил и като допре на маса дава контакт ме втресе...

    Коментар


    • #3
      До: Присветваща лампа за ниво на маслото

      Най вероятно е кабел на датчик или датчик провери ги

      Коментар


      • #4
        До: Присветваща лампа за ниво на маслото

        Ако е датчика ще свети постоянно или изобщо няма да светне. Подмяната му е невъзможна без отваряне на картер. Според мен е почти невъзможно да се скапе-прегледах моят внимателно.Провери пак нивото или протрит кабел.За да не ми се включва нивото ми е на максимума.
        Mitsubishi Pajero 2, 2,5 tdi, ss, glx, 95, къса база
        0895445845

        Коментар


        • #5
          До: Присветваща лампа за ниво на маслото

          Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
          Преди три дни смених маслото на ДВГ и въпреки, че според щеката маслото е на максимума, от време на време присветва тази лампа.
          Но сега присветва по магистралата - да започвам ли да се притеснявам
          Сменил си маслото с любов - с пълна синтетика, нали?

          Коментар


          • #6
            До: Присветваща лампа за ниво на маслото

            Миииии, не...
            То любов, любов, ама е криза...



            MOTUL 4100 Power 15W50

            С такова е в момента. Може ли па това да предизвика тия аномалии


            Коментар


            • #7
              До: Присветваща лампа за ниво на маслото

              Опитвах се да налучкам отговор - например, че си сипал някоя редичка синтетика, която се разплисква по-лесно из картера.
              Не знам нищо за това масло, но ако всичко му е наред, въпреки, че е обикновено минерално не би трябвало да прави проблем

              Коментар


              • #8
                До: Присветваща лампа за ниво на маслото

                Първоначално публикуван от bob66 Преглед на мнение
                Ако е датчика ще свети постоянно или изобщо няма да светне. Подмяната му е невъзможна без отваряне на картер. Според мен е почти невъзможно да се скапе-прегледах моят внимателно.Провери пак нивото или протрит кабел.За да не ми се включва нивото ми е на максимума.
                Ако всичко е наред,при даване на контакт лампата на датчика свети,при запалването съответно изгасва,ако е откачен кабела при контакт няма да свети ,а при движение и съответно при докосване на маса ще дава индикация-тоест ще присветка.Подмяната ако е скашкан не е трудна,в дясно отстрани на картера е,може и мързеливата без източване на маслото,вдигаш дясната страна и действаш...Проблема е,че нов такъв датчик може да се намери само от специализираните сервизи,а там ще е сериозна цифра,остава втора употреба

                Коментар


                • #9
                  До: Присветваща лампа за ниво на маслото

                  колега моето пажеро прави същият номер и не мога да разбера каква е причината

                  Коментар


                  • #10
                    До: Присветваща лампа за ниво на маслото

                    Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
                    .... Дали датчика се е прецакал, или наистина имам някакъв проблем ....
                    Ако караш с постоянни обороти и скорост и присветква, без промяна на звука от мотора, е по-скоро електрически проблем (датчик или кабели), ако присветква по завои, разлюляване и т.н. е някакво по-редичко масло (менте), ако присветква като върнеш газта и е загряла, е начална фаза на агония на мотора , ама какво точно е при теб
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      До: Присветваща лампа за ниво на маслото

                      Дядо Владо, обърни внимание - става дума за лампа за нивото на маслото.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Присветваща лампа за ниво на маслото

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Дядо Владо, обърни внимание - става дума за лампа за нивото на маслото.
                        Уфф с тази нова техника все нещо изпускам
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          До: Присветваща лампа за ниво на маслото

                          Значи лампата се държи адекватно - при контакт светва, като запалиш гасне. Проблема го е забелязала жената (к'ва жена имам, а!! - гледа лампите по таблото ), като разхождше децата в събота. Лампата няколко пъти присветва при около 3000 оборота и гасне сама, като последния път се е задържала и е загаснала с отпускане на газта. Мисля си дали е възможно по-гъстичкото масло (старото беше пълна синтетика 5W50) да се разхвърляло из мотора и затова да е светнала лампата. Днеска му долях ок.300 грама - като го пробвам някъде ще се разбере

                          Коментар


                          • #14
                            До: Присветваща лампа за ниво на маслото

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            .......е начална фаза на агония на мотора .....
                            Ще ме убиеш бре, аз съм автохипохондрик

                            Коментар


                            • #15
                              До: Присветваща лампа за ниво на маслото

                              Значи, по принцип тази лампа е най-излишната по таблото, защото дублира най-сигурния уред за измерване - щеката за маслото.
                              Както даде идея един колега, аз с радост бих я заменил с лампа (звънец, сирена, дърво по главата) за сигнализация за превишаване на температурата в мотора - една от най-болните теми за дизелите. А там има само една стрелчица, а пък и кой ли я гледа... Докато се опари веднъж.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X