Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо не спира Уаза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо не спира Уаза.

    Искам да ви покажа какво представляват накладките на Уаз след каране в гората.













    Сега Стефан трябва да каже кой накладки му харесват повече, дисковите или барабанни.
    Слава богу че съм ги разглобил. По този начин видях че са износени напълно и е време за смяна на накладките. Говориме за автомобил на 5000 км и за задни накладки. [/img]
    LZ1VMH

  • #2
    Влади, ти не си карал в гората, а в калта иначе щеше да има борови иглички и листа вътре...

    това обяснява и защо "нормалните" джипове имат що-годе спирачки и след минаване през брод /по диска вода и кал не се събира/
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      До преди малко си мислех че това неможе да стане
      Да не си карал без барабан
      В какво си газил за да влезе толкова много вътре
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #4
        За мен е недопустимо в началото на 21ви век да се произвеждат автомобили(пък били и УАЗ) с барабанни спирачки и то на предните колела!
        Не е нормално като вляза в някоя по-дълбока локва с левия крак да натискам педала на спирачката, за да изсуша накладките защото идва светофар примерно
        sigpic УАЗ-452

        Коментар


        • #5
          мен ако питаш, не е нормално да се кара уаз от старите модели /новите си имат спирачки/, където има светофари, но за съжаление е неизбежно
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Спирачки

            Да ви кажа честно, карам си Хънтъра вече 40 000 км и не съм имал проблем със спирането. А той отзад е със барабани.
            А пък и той е виждал доста кал.
            Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
            NULLA TENACI INVIA EST VIA

            Коментар


            • #7
              Колеги все пак никой насила не е принуждаван да си купува УАЗ още по-малко такъв с барабанни спирачки! А ако на светофар някой бъде ударен отзад от такъв автомобил неговия собственик ще си носи съответната отговорност според закона. Въпреки че вероятността за това е близо до нулата... Доста по вероятно е да ви удари отзад супер, хипер алабала с АБС и т.н. но това е друга тема.

              И странно защо и Тойотите ни са със задни барабанни спирачки и как не са се сетили да ги направят и отзад дискови например...? Макар че има доста такива примери - е не точно на такива автомобили...

              А колкото до това как изглеждат спирачките на Goldy ще почакаме докато си купи нещо друго с дискови отпред и ще видим те как щв изглеждат при същите условия...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                Ха ха ха
                Е за това говоря ама никой не ми вярва. От както махнах тая скрап и си сложих дискове забравих за всички проблеми
                Пожелавам на всички нуждаещи се успешно откриване на топлата вода

                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #9
                  И с моя Хънтър нямам проблеми. До сега един път съм отварял барабаните на задните спирачки след една гадна рядка глина но тогава предстоящото им почистване беше предсказуемо. В същата глина на сутринта (пристигнах в хижата по тъмно) и дисковите предни спирачки се нуждаеха от почистване здраво се бяха спекли. Някъде из форума съм писал по темата. Като цяло нямам никакви претенции спрямо спирачките на Хънтъра въпреки, че доста често карам тежко натоварен.

                  Коментар


                  • #10
                    кал, вода офроуд е нали, после машината като кон, иска да си я почистиш и нагледаш...

                    Коментар


                    • #11
                      И аз нямах претенции нито към спирачките на Хънтъра нито към тези на Патриота, НО сега Още повече нямам претенции към спирачките на Тойота-та

                      Коментар


                      • #12
                        Това което Yordan Kolev предлага е наистина много добро решение за всеки който не може да се оправи с барабанните спирачки и те му пречат. Но макар че това е добро решение имайте в предвид че тази преработка няма никакъв начин да бъде легализирана...Не че това сега има значение но все пак...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          Има и друг момент според мен когато един автомобил се третира като такъв със специално предназначение в случая на Голди като автомобил за екстремни натоварвания или разходки в големи кавички според мен е нормално да се налага след всяко едно "изпитание" да се разглобяват почистват ремонтират и подновяват детаилите подложени на екстремалните натоварвания. Не че разбирам от такива неща но нещо се съмнявам професионалните състезатели след състезание да хвърлят по един бризент върху колите си и да чакат следващото такова. Като цяло за мен един от големите козове на УАЗа е именно в цената на частите защото при определени условия евтините накладките на УАЗа например ще се износят също както и по-скъпите на някои от другите модели. При условията при които експлотираме джиповете такива детаили като накладките не живеят пълноценния си живот заложен от производителя а този които съдбата им е отредила.

                          Коментар


                          • #14
                            Най-отговорно твърдя че на режима на който се експлоатира машината на Goldy каквато и да е друга марка щеше да има подобни щети с друга цена...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              До тук трима с УАЗ-ове казват, че нямат проблеми със спирачките, но и тримата карат или са карали с дискове отпред, така, че е ясно защо нямат проблеми.
                              Колкото до легализацията Венци е напълно прав но, въпроса късае само мен тъй като всички останали карат с граждански мостове, а за тях мисля, че не беше проблем да се сложат спирачки от Хънтър и проблема да се реши.
                              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X