Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо не спира Уаза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Венцислав Петров
    Колеги все пак никой насила не е принуждаван да си купува УАЗ още по-малко такъв с барабанни спирачки! ...

    Главна причина за копуване на този продукт е наличието на редукторни мостове.
    Това че няма редукторни мостове със дискови спирачки е недостатък и аз го показвам. Това не значи, че небих купил същата кола. Моят избор е направен.
    LZ1VMH

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Венцислав Петров
      Най-отговорно твърдя че на режима на който се експлоатира машината на Goldy каквато и да е друга марка щеше да има подобни щети с друга цена...
      Това е 100% сигурно.
      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов
        Главна причина за копуване на този продукт е наличието на редукторни мостове.
        Хе хе, защо ли мисля, че аз съм главната причина
        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

        Коментар


        • #19
          Ма тои УАЗа и в калта не спира.
          Добре че от време на време спира в бокса че иначе щях да изпадна в дипресия.

          Коментар


          • #20
            До тук трима с УАЗ-ове казват, че нямат проблеми със спирачките, но и тримата карат или са карали с дискове отпред, така, че е ясно защо нямат проблеми.
            За протокола да се запише че и аз твърдя че никога не съм имал каквито и да са проблеми с оригиналните спирачки на няколкото УАЗ-а които имаме... (всичките барабанни предни)
            Колкото до легализацията Венци е напълно прав но, въпроса късае само мен тъй като всички останали карат с граждански мостове, а за тях мисля, че не беше проблем да се сложат спирачки от Хънтър и проблема да се реши.
            За съжаление не става. Единствените мостове за които има одобрени дискови предни спирачки са тип "спайсер" и няма да има други. Те въобще другите мостове са на практика спряни от производство. За в бъдеще ще се произвеждат само и единствено "спайсери" и евентуално по специална поръчка на военните "редукторни" но само за тях доколкото е известно към момента...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              Скоро се очаква да излезе нова наредба благодарение на която частни лица ще могат да променят или създават МПС-та. Надявам се да е достатъчно скоро.
              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

              Коментар


              • #22
                Колеги, дисковите спирачки(говоря за предни) изобщо не пречат на Уаза, дори експлоатацията да е в най-тежки условия!
                И това, че барабаните са запълнени с глина не значи, че дисковете са застраховани от същото, просто като спирачна система са по-добри.
                sigpic УАЗ-452

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от Yordan Kolev
                  Скоро се очаква да излезе нова наредба благодарение на която частни лица ще могат да променят или създават МПС-та. Надявам се да е достатъчно скоро.
                  Много интересно! Дано да е скоро и по-важно да е написана с разумни изисквания!
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                    Първоначално публикуван от Yordan Kolev
                    Скоро се очаква да излезе нова наредба благодарение на която частни лица ще могат да променят или създават МПС-та. Надявам се да е достатъчно скоро.
                    Много интересно! Дано да е скоро и по-важно да е написана с разумни изисквания!
                    Така ме увериха нашите приятели в Технотест.
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                      А колкото до това как изглеждат спирачките на Goldy ще почакаме докато си купи нещо друго с дискови отпред и ще видим те как щв изглеждат при същите условия...

                      Няма смисъл да чакате. През ръцете са ми минали много джипове които са карани по същият начин както карам тази кола (Уаз) .
                      Разликата е че тази е разработена изключително внимателно без да бъде напъвана шпорена или малтретирана. Дори сега можете да питате хората с които съм излизал и виждат примерно, че всички тръгват да превземат някакъв баир, а аз си стоя долу и само им се радвам. Абе въобще не си мислете, че не разбирам и че нямам чувство към техниката. Сега вече ще го карам с мръсна газ .Май се ядосах.
                      Говорихме за задните накладки. В света няма автомобил (Джип) който да износи задни накладки за 5 000 км.
                      Не е възможно разни Уазкаджий да ми казват , колко е нормално всичко да шуми из тази Уазка и да не се заглеждам или заслушвам излишно.
                      Моята не искам да шуми. Мам...каму

                      В случая тази тема я пускам само с цел да покажа дадени моменти от подръжката на дадения автомобил и не искам да доказвам колко е велика или на обратно Уазката.
                      LZ1VMH

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                        Най-отговорно твърдя че на режима на който се експлоатира машината на Goldy каквато и да е друга марка щеше да има подобни щети с друга цена...

                        Венци радвам се че в твое лице Уаза има такъв силен подръжник, но ми кажи как така "отговорно" заявяваш нещо което не си виждал. За пример на силно експлатираш възможностите на джипа ще посоча не без известния Соти -Чибуров , който наистина терминира горката Чибурашка и въпреки всичко освен счупените брони други поражения не търпи.
                        Последното което открих на Уазика е кривият преден кардан. Мале, пак се заглеждам ще каже някой.

                        Да си призная въпреки, че ме дразнат много неща поне за сега смятам че приключенски автомобил от този ранг трудно се намира.
                        Това да тръгнеш и да се радваш че си стигнал си е приключение, нали.
                        LZ1VMH

                        Коментар


                        • #27
                          Сега вече ще го карам с мръсна газ .Май се ядосах.
                          Говорихме за задните накладки. В света няма автомобил (Джип) който да износи задни накладки за 5 000 км.
                          Всичко е според зависи. Като ти докарам сега единия УАЗ ще видиш сам че задните накладки на 10-на хиляди километра още не са улегнали

                          Но хубавата новина е че струват толкова че не си заслужава да го мислиш и то барабар с цилиндърчета и прочие...

                          Защото само преди няколко седмици поправяхме спирачните системи на едната ни Тойота (на реални 139000км и никога не излизала от пътя) и това струваше >1200лв !!! Ти и на всеки 50 километра да си сменяш накладките няма скоро да ни настигнеш...

                          Не е възможно разни Уазкаджий да ми казват , колко е нормално всичко да шуми из тази Уазка и да не се заглеждам или заслушвам излишно.
                          Моята не искам да шуми. Мам...кам
                          Ето това е непоправимо, още никой не е измислил как правозъба предавка да не шуми...но пък тя си има някои предимства...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов
                            ... колко е нормално всичко да шуми из тази Уазка и да не се заглеждам или заслушвам излишно.
                            Моята не искам да шуми. Мам...каму
                            ...
                            Ми ти щеше да си купуваш Патриот (ако не ме лъже паметта) той не шуми и вози Много по-добре има Дискови спирачки и т.н. ама ти не та не искам редуктурна - на ти редуктурна - перфектна геометрическа проходимост, доста здрава, НО Шумна, с кофти спирачки и ред други "дразнители". Дали няма да сменяш скоро марката

                            Коментар


                            • #29
                              Не.
                              LZ1VMH

                              Коментар


                              • #30
                                Венци радвам се че в твое лице Уаза има такъв силен подръжник, но ми кажи как така "отговорно" заявяваш нещо което не си виждал. За пример на силно експлатираш възможностите на джипа ще посоча не без известния Соти -Чибуров , който наистина терминира горката Чибурашка и въпреки всичко освен счупените брони други поражения не търпи.
                                Последното което открих на Уазика е кривият преден кардан. Мале, пак се заглеждам ще каже някой.

                                Да си призная въпреки, че ме дразнат много неща поне за сега смятам че приключенски автомобил от този ранг трудно се намира.
                                Това да тръгнеш и да се радваш че си стигнал си е приключение, нали.
                                Влади аз съм виждал как караш Още от първите няколко километра ми стана ясно... (За всички които не знаят за какво става въпрос пояснявам че Влади е наистина добър карач и то от класа)

                                А за УАЗ-а още преди да го вземеш ти казах че или искаш точно УАЗ или ще те дразни... Но продължавам да твърдя че какъвто и да е друг автомобил при теб ще даде същите резултати но с много повече разход на пари...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X