Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо не спира Уаза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Re: Защо не спира Уаза.

    Добре, че остават броени дни до победата.
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

    Коментар


    • #47
      Re: Защо не спира Уаза.

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      Ще каже,че на УАЗ-а не му и требват,щото е проектиран да води танкова колона през калта...
      Като водиш танкова колона наистина е от жизнена важност да нямаш спирачки. Там надписи на задния капак от сорта "спира внезапно" не помагат. Ши тъ вземат кът бръмбар сламка.

      Коментар


      • #48
        Re: Защо не спира Уаза.

        Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
        Колко струват задните накладки на УАЗ.Иска ми се на направя съпоставка между накладките на УАЗ и тези на западните джипки.Знам че руските ще са много по-евтини,но тук виждам и много по-малък пробег.Така че ще ми е любопитно.
        Накладките са по 2 лева, а накладка с ламаринката ( накована ) - 8 лева. Няма значение задна-предна ...

        Коментар


        • #49
          Re: Защо не спира Уаза.

          Както много пъти е ставало дума, при руснаците качеството в повечето случай е загадка.
          Факта е че при мен няма такива проблеми. Моите накладки са на 35 000 но със сигурност не изглеждат по този начин.
          Явно тези са правени в петък .
          Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
          NULLA TENACI INVIA EST VIA

          Коментар


          • #50
            Re: Защо не спира Уаза.

            значи е истина че качеството на старите и новите уазки няма нищто общо...новите не са СССР а май таджикистан азарбейджан и тн.
            ------------------------------------
            тел. O878 9ЧЧ 999

            Коментар


            • #51
              Re: Защо не спира Уаза.

              Добре де а шанс да се насади нещо друго отзад няма ли ??? Толкова джипки има....какво ли и къде ли не е насаждано/скоро ще има и разрешение за това, а дотогава кой ли и кога ли е проверяван за това/...все си мисля че и това може да бъде подменено с нещо разумно...въпрос на съвпадение от марка и модел близък до оргиналния...и тогава едва ли картинката би била такава а Уаза ще спира като с ABS а що па не и това да му се сложи едва ли някой в офф роуда ще го пази за ретро в оргинален вид за да е чак па толко влюбен в оргиналната му измислица ???
              Последно редактирано от 4x4; 08-03-07, 10:15.
              S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
              или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
              пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

              Коментар


              • #52
                Re: Защо не спира Уаза.

                Първоначално публикуван от TurboKuчekBabait Преглед на мнение
                Накладките са по 2 лева, а накладка с ламаринката ( накована ) - 8 лева. Няма значение задна-предна ...
                8 лева -едната,2-на колело.Одпред-4 бр.по 8лева-32лева И 7000км.Аз карам тоиотата си с накладки от по 25-32лв.,около 40,45000км.и са дискови,И ПРИ ТОВА С П И Р А Т!!!!!
                Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

                Коментар


                • #53
                  Re: Защо не спира Уаза.

                  2 лв. струва една не 8 и карат с години
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #54
                    Re: Защо не спира Уаза.

                    Според мен зависи от експлоатацията. Болшинството Уаз-ки никога не са виждали водоструйка, както много други джипове не са виждали кал.
                    Трудно е да се прави такова сравнение.
                    А че дисковите спирачки по добре се почистват няма спор. А че барабанните спират по-силно заради голямата площ също е без съмнение( всички камиони ).
                    Няма абсолютна истина :-)
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • #55
                      Re: Защо не спира Уаза.

                      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                      Според мен зависи от експлоатацията. Болшинството Уаз-ки никога не са виждали водоструйка, както много други джипове не са виждали кал.
                      Трудно е да се прави такова сравнение.
                      А че дисковите спирачки по добре се почистват няма спор. А че барабанните спират по-силно заради голямата площ също е без съмнение( всички камиони ).
                      Няма абсолютна истина :-)
                      Тия твои всички камиони все повече са с дискови спирачки... Недей да гледаш Молотовки и Виетнамки...
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #56
                        Re: Защо не спира Уаза.

                        Kaмионите даже и ремьркета -доста ве4е са сьс дискови.Феродо само ''И ЗА ВСИ4КИ ДИСКОВИ Е ВСЕ ПО 2 ЛЕВА.Но ковеш.Мисля 4е е по добре оргинална лепена.Като се износи-не 4егьртат нитове.Аз не бих си ковал--не 4е карам ''тоиота'' а 4е е по ''сигурно,полесно,побьрзо и поефтино.''Не знам имали ка4ествено феродо са коване.
                        Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

                        Коментар


                        • #57
                          Re: Защо не спира Уаза.

                          Първоначално публикуван от giavol Преглед на мнение
                          8 лева -едната,2-на колело.Одпред-4 бр.по 8лева-32лева И 7000км.Аз карам тоиотата си с накладки от по 25-32лв.,около 40,45000км.и са дискови,И ПРИ ТОВА С П И Р А Т!!!!!
                          Да не забравяме и че зад всеки комлект стои и количество труд за смяна.Оказва се че не е чак толкова евтино.Да не кажа че оригинални накладки на рейндж сменени в мотопфое и разхвърляни на километър ще излязат по евтино от какви да е на уаз и сменени в който и да е сервиз.Това разбира се само при толкова малък пробег като на Голди.
                          А защо При УАЗ толкова да зависи от експлоатацията?Задните дискови от друга страна изобщо не са чувствителни към стил и режим на каране.(по мои наблюдения)
                          В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                          Коментар


                          • #58
                            До: Защо не спира Уаза.

                            Сега отивам да свалям спирачките..но при мен калта не е в накладките(да бях си взел УАЗ)а вътре- в самите апарати та дори през цилиндърчетата вътре.. и изведнъж изтече от двата задни...
                            ПП. Евала на УАЗа
                            Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                            Коментар


                            • #59
                              До: Защо не спира Уаза.

                              Еха темичката е доста стара, но като я разглеждам стигнах до следния извод, в барабана е влязла кал и пясък, в следствие на това е станало като шкурка и ефекта е това.

                              Аз също не съм имал проблеми с кал в барабаните.
                              Накладките изкарват няколко пъти по 7000км.
                              Всичко е субективно.

                              Наскоро на фолксвагена ми се отлепиха накладките на предното колело, бяха на около 8000 км. без да са виждали кал и пясък. Накладките и дисковете бяха немски но това не им помогна.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X