Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нещо яде кокошките ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Нещо яде кокошките ?

    [QUOTE]
    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
    За сравнение - игра между сибирска невестулка и пор. Личи си колко по-бърза и смела е невестулката.
    Още веднъж се извинявам, но от двете разкошни /питомни вече/ животинчета от клипа нито едно не е невестулка. Направете справка с линка на Ицо от Несебър http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%...BB%D0%BA%D0%B0
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • #62
      До: Нещо яде кокошките ?

      Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
      Ле ле ама наистина голяма тема заформихме.
      Извини ме Тихомир, нищо лично !!!
      Просто има неща в които съм силен и не понасям неточностите. Такъв е и сегашният случай. За невестулката мога да споря до късно, но утре съм първа смяна , така че на кратко. ТЯ НАИСТИНА Е ИЗВЪНРЕДНО ХРАБЪР И СМЕЛ ХИЩНИК !
      Но в същото време е и много разумна твар, добре преценяваща своите и на противника сили. Никога или почти никога не напада по много по-едра плячка от нея, освен когато брани живота си или този на малките.
      А примера с убитото куче не го вярвам. Колегата или не е видял убиеца му прегризал гърлото на кучето, или не е разпознал точно хищника.
      Оставям темата открита /въпреки че не съм модератор/ и приемам всякакви ЗА и ПРОТИВ със съответното уважение, стига доводите да са достатъчно ясни.
      Влад
      Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
      Я да питам аз и нещо друго. Тва в Уики истина ли е? 23 см, 50 грама?!? Аз имам далечни спомени, че съм виждал такова нещо /поне такова каза един опитен чичко в групата/ и ми се струваше поне 35 см, за теглото не знам, но в момента съм с телефон към 170 грама. Предишния ми беше към 100, така че 50 гр си е...
      На всеки свинарник имах невестулка. И съм ги наблюдвал с часове. Ползваха се с неприкосновеност и работниците ми знаеха че не трябва да ги закачат. Виждал съм когато майката изкара малките на разходка и какви са сладури като се боричкат. А тя стои и ги пази нащрек. И знаеше че аз ги гледам. С течение на времето дори ги докарваше по-близо до мен - на около 2 м, сякаш инстинктивно усещаше , че не съм й враг и че ще пазя децата й. Виждал съм като ловува плъхове какво чудо става. Когато се качеше на тавана плъховете бягаха в такава паника , каквато не съм подозирал че може да изпитат изобщо. Интересното беше, че котките знаеха къде й е леговището и просто избягваха да ходят в нея посока. Много съм ги наблюдвал , много...

      Коментар


      • #63
        До: Нещо яде кокошките ?

        Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
        Още веднъж се извинявам, но от двете разкошни /питомни вече/ животинчета от клипа нито едно не е невестулка. Направете справка с линка на Ицо от Несебър http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%...BB%D0%BA%D0%B0
        Напротив колега, очаквах това и съм написал. Животното е сибирска невестулка. Тя наистина е малко по-едра от нашата европейска, но си е точно невестулка. Другото са порове или т.н. ферети.
        Последно редактирано от Тихомир; 05-10-09, 23:02.

        Коментар


        • #64
          До: Нещо яде кокошките ?

          Аз нямам нищо против това, че сте запознат колега. Аз също съм виждал веднъж. Слушал съм от баща ми за това, че са отмъстителни, че не трябва да се закачат и съм слушал също, че папат кокошки. Въпроса ми обаче беше друг. Тези, които сте гледали вие изглеждаха ли като 20 см и 50 грама? Според мен има няква грешка в Уики или просто се имат предвид друг вид невестулки.
          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

          Коментар


          • #65
            До: Нещо яде кокошките ?

            Тва в Уики истина ли е? 23 см, 50 грама?!?
            Това е абсолютна истина .
            Друг е въпроса че много разбиращи и не чак толкова 'зоолози' слагат всички порови под общ знаменател.
            А разликата между нашенската невестулка и пора или белката да речем в килограми и сантиметри е точно толкова колкото между домашната котка и тигърът, но и двете все пак са котки.
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • #66
              До: Нещо яде кокошките ?

              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
              Напротив колега, очаквах това и съм написал. Животното е сибирска невестулка. Тя наистина е малко по-едра от нашата европейска, но си е точно невестулка. Другото са порове или т.н. ферети.
              И не намирате разлика между европейската и сибирската ? Все пак говорим за нашите видове и условия.
              Тази земя, по която тъпча сега,
              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
              тази земя – не е моя земя,
              тази земя, простете, е чужда.

              Коментар


              • #67
                До: Нещо яде кокошките ?

                Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                И не намирате разлика между европейската и сибирската ? Все пак говорим за нашите видове и условия.
                Темата стана култова. Ама така е като човек не си поглежда темите.
                На въпроса. Естествено че има разлика. В ръста. Както по-горе казах исках да покажа бързината и смелостта на невестулката. Смятам че няма голяма разлика в това? Освен ако сибирската е смела и бърза, а европейската страхлива и тромава?

                Коментар


                • #68
                  До: Нещо яде кокошките ?

                  Момчета и аз около 3 години имах невестулка на вилата. По скоро баба и дядо имаха живееше при храната на животните някъде между варелите с фураж. Интерестно е че винаги сме имали малки пиленца и заичета и какво ли не из двора и често се случваше да има някой дезертирал извън клетката и нищо не беше убито или изядено.... явно плъховете и стигаха. С котката не са имали вражда а тя се разхождаше редовно под навеса както и двете кучета. Та невестулката я помня като много потаино животно не се показваше много пред нас а за агресия никога не е проявявала към нас или животните из двора дядо ми знаеше горе доло къде и е гнездото но не я закачаше. Мога да ви кажа обаче че нямаше равна на себеси за изтребването на плъховете и мишките имало е случаи за една вечер да намерим 4 или 5 огромни плъха само един от който леко наяден. А бяха доста по големи от нея. От около 2 години нещо я няма и вече 3 котки навъдихме и пак няма отърваване направо ни е яд че я няма.
                  0-

                  Коментар


                  • #69
                    До: Нещо яде кокошките ?

                    Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                    Момчета и аз около 3 години имах невестулка на вилата. По скоро баба и дядо имаха живееше при храната на животните някъде между варелите с фураж. Интерестно е че винаги сме имали малки пиленца и заичета и какво ли не из двора и често се случваше да има някой дезертирал извън клетката и нищо не беше убито или изядено.... явно плъховете и стигаха. С котката не са имали вражда а тя се разхождаше редовно под навеса както и двете кучета. Та невестулката я помня като много потаино животно не се показваше много пред нас а за агресия никога не е проявявала към нас или животните из двора дядо ми знаеше горе доло къде и е гнездото но не я закачаше. Мога да ви кажа обаче че нямаше равна на себеси за изтребването на плъховете и мишките имало е случаи за една вечер да намерим 4 или 5 огромни плъха само един от който леко наяден. А бяха доста по големи от нея. От около 2 години нещо я няма и вече 3 котки навъдихме и пак няма отърваване направо ни е яд че я няма.
                    Това всичко е много хубаво, но питал ли си комшиите за какво става въпрос, имали ли са ненахапано животно?

                    Просто зверът не ловува там, където живее. Друг е въпросът, че не трябва да се унищожават.
                    Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                    Коментар


                    • #70
                      До: Нещо яде кокошките ?

                      Абсолютно вярно!
                      Преди време и аз открих съвсем случайно гнездото на една невестулка на тавана на селската ни къща. Виждал съм я много пъти как притичва като призрак нощно време. Никога не съм я закачал именно, защото знам че няма да закачи кокошките на баба ми. Плъхове и мишки нямахме. С котките също нямаше проблеми, но виж комшиите здравата бяха пропищяли. След време се премести сама, но и до сега нищо не е нападало домашните птици.
                      Иначе съм хващал такова животинче, в капана който съм описал по напред. Голямо фучене и съскане беше, докато я пусна в съседното (вражеско) село. Детска му работа, обаче си беше сладко отмъщение.

                      Освен че не напада домашните птици и зайци на собствена територия, всичко друго са градски(селски) легенди. Имали кух зъб, отрова, наплюли млякото, нападали и т.н. Че са агресивни е вярно, но само за да предпазят себе си и малките или за да ловуват. Смели са, така че е възможно като самозащита да нападнат куче, ама чак да му прегризат гърлото... Ако им унищожиш гнездото по-скоро ще се преместят някъде в близост на по-закътано. Кокошарника най-вероятно ще се намира вече извън "охраняемия" периметър и затова ще ви унищожат кокошките, а не заради някакво отмъщение. Отмъщението е присъщо на интелигентните човешки индивиди, а не толкова на животинските.
                      Последно редактирано от paunoff; 06-10-09, 08:22.
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Нещо яде кокошките ?

                        Освен че не напада домашните птици и зайци на собствена територия, всичко друго са градски(селски) легенди. Имали кух зъб, отрова, наплюли млякото, нападали и т.н. Че са агресивни е вярно, но само за да предпазят себе си и малките или за да ловуват. Смели са, така че е възможно като самозащита да нападнат куче, ама чак да му прегризат гърлото... Ако им унищожиш гнездото по-скоро ще се преместят някъде в близост на по-закътано. Кокошарника най-вероятно ще се намира вече извън "охраняемия" периметър и затова ще ви унищожат кокошките, а не заради някакво отмъщение. Отмъщението е присъщо на интелигентните човешки индивиди, а не толкова на животинските.
                        Добре че се намеси многоуважаваният колега Паунофф, за да въдвори наистина ред в недомислиците написани от..............
                        Отказвам се от последващи писания по темата за "огромните и кръвожадни зверове", освен ако тя /темата/ не се завърне в първото си издание за скромен диспут и обмяна на мнения съпътствуващи неволите на един съфорумец в борбата му с ядящите кокошки хищници.
                        И ВСЕ ПАК , да ме прощават модераторите че не съм съгласен с тях НЕВЕСТУЛКАТА КОКОШКИ НЕ ЯДЕ !!! / е понякога може би пиленца/.
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Нещо яде кокошките ?

                          И ВСЕ ПАК , да ме прощават модераторите че не съм съгласен с тях НЕВЕСТУЛКАТА КОКОШКИ НЕ ЯДЕ !!! / е понякога може би пиленца/.
                          Това пък откъде го измисли?

                          Коментар


                          • #73
                            До: Нещо яде кокошките ?

                            За всеки говорещ за невестулки виждали ли сте жива невестулка колко е голямаТа представете си каква пакост може да направи това миниятюрно зверче
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #74
                              До: Нещо яде кокошките ?

                              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                              За всеки говорещ за невестулки виждали ли сте жива невестулка колко е голямаТа представете си каква пакост може да направи това миниятюрно зверче
                              Да ти издуши зайците например. Изгледай долното докрая.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Нещо яде кокошките ?

                                Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                                За всеки говорещ за невестулки виждали ли сте жива невестулка колко е голямаТа представете си каква пакост може да направи това миниятюрно зверче
                                Аз, о Старий съм виждал много пъти.
                                Имам и снимки /това ми е работата/, но съм убеден че много от писалите в тази тема /включително и Тихомир/ никога не са виждали байновата булчица "у живо".
                                Но това не пречи да заблуждават аудиторията жадна за знания със заблуждаващи видеоклипчета.
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X