Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нещо яде кокошките ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Нещо яде кокошките ?

    Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
    Да не би да свършиха кокошките , та колегата мълчи ???
    Малко ми прелича на:
    -Много сте ми близки като имам зор!!!
    Око за око и светът ще ослепее

    Коментар


    • #32
      До: Нещо яде кокошките ?

      Човекът е писал - през заковани дъски проклетията не влиза и не яде кокошки, та явно няма нужда да се лови.

      Коментар


      • #33
        До: Нещо яде кокошките ?

        Опппс...не го бах прочел,ГОЛЯМО изинете!!
        Око за око и светът ще ослепее

        Коментар


        • #34
          До: Нещо яде кокошките ?

          Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
          Опитай с Ф40. ..........
          Има и стандарти Ф32, Ф20 и т.н.

          Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
          За белката Ф40 - Ф50 ще е тясна! ..........
          Що бе, Лама? Има и малки порове и белки. А тия току-що прогледналите - директно влизат във ф20 По-големите - с вазелин
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #35
            До: Нещо яде кокошките ?

            По-големите - с вазелин
            И ако пак не влазат - бой по газот, макя им и пор !!!
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • #36
              До: Нещо яде кокошките ?

              е сега ще ви кажа как се бориме тука у наше село с тия гадове.
              лятото ги няма много,обаче като се заесенее.....
              котката ми която е страховит убиец,като ги усети и се напикава...
              метода е следния слагат се разни чорби и примамки ,аз слагам живо пиле,понеже ги има,на по тъмно място.гадовете идват към 3-4часа посред нощ,оная вечер свалих един пор около 3кила..оттогава не са идвали,явно са усетили ,че не е на добре
              иначе ги усещам като тръгнат да идват ,защото пътя към пилето е един ламаринен покрив и те се ломборосват и тропат...ама пак ви казвам само с пушка,котката най-много да я утрепат те.

              Коментар


              • #37
                До: Нещо яде кокошките ?

                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                е сега ще ви кажа как се бориме тука у наше село с тия гадове.
                лятото ги няма много,обаче като се заесенее.....
                котката ми която е страховит убиец,като ги усети и се напикава...
                метода е следния слагат се разни чорби и примамки ,аз слагам живо пиле,понеже ги има,на по тъмно място.гадовете идват към 3-4часа посред нощ,оная вечер свалих един пор около 3кила..оттогава не са идвали,явно са усетили ,че не е на добре
                иначе ги усещам като тръгнат да идват ,защото пътя към пилето е един ламаринен покрив и те се ломборосват и тропат...ама пак ви казвам само с пушка,котката най-много да я утрепат те.
                Aaa, не я подценявай толкова. Гледал съм наживо бой между котка и невестулка/байновичка/ и котката победи. Тя е много по-бърза от бялката, а пък за пора да не говорим. Друг е въпросът, че взаимно се избягват.

                Коментар


                • #38
                  До: Нещо яде кокошките ?

                  Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                  Aaa, не я подценявай толкова. Гледал съм наживо бой между котка и невестулка/байновичка/ и котката победи. Тя е много по-бърза от бялката, а пък за пора да не говорим. Друг е въпросът, че взаимно се избягват.
                  Тъй де, ама котката си е твоя и ти трябва всеки ден (особено ако добре контролира гризачите), затова не е разумно да я пускаш често на бой с резултат 50/50. Пък и, ако котката финишира победител, но с половин ухо, може срещата да се брои за загуба - ушите са само две, а гадините - много.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Нещо яде кокошките ?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Тъй де, ама котката си е твоя и ти трябва всеки ден (особено ако добре контролира гризачите), затова не е разумно да я пускаш често на бой с резултат 50/50. Пък и, ако котката финишира победител, но с половин ухо, може срещата да се брои за загуба - ушите са само две, а гадините - много.
                    Не, не беше моя, а на ветеринаря ми. А и гадините не са толкова много - и поровете, и белките, и невестулките са териториални хищници, и не допускат наблизо себеподобни. Това все пак не са мишоци.
                    Но за да бъдем честни - котката не е решение за случай с изядени кокошки. Решенията са дадени по-горе.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Нещо яде кокошките ?

                      колега това с невестулката ме учудва,вярно е че се избягват,единствено миналата година котката ми се беше окотила,и свирепо си пазеше територията,беше удушила една белка малко по голяма от самата нея,котката цялата беше изподрана..

                      Коментар


                      • #41
                        До: Нещо яде кокошките ?

                        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                        колега това с невестулката ме учудва,вярно е че се избягват,единствено миналата година котката ми се беше окотила,и свирепо си пазеше територията,беше удушила една белка малко по голяма от самата нея,котката цялата беше изподрана..
                        Кое те учудва колега? Че котката уби невестулката ли? Ами уби я, вярно голям бой падна, но котката излезе победител, макар и с рани. Ама собственикът й си я лекува, все пак си беше ветеринар. Иначе никога не съм се съмнявал, че може да убие и белка, просто често е подценявана. А когато трябва котката е страшен боец.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Нещо яде кокошките ?

                          да,невестулката е голем звер,но явно котката е била обучена..а относно капаните с тръба някой може ли да разясни за див котарак и лисица колко трябва да е тръбата и каква примамка се слага освен риба и месо?

                          Коментар


                          • #43
                            До: Нещо яде кокошките ?

                            оная вечер свалих един пор около 3кила..
                            Гледал съм наживо бой между котка и невестулка/байновичка/ и котката победи.
                            беше удушила една белка малко по голяма от самата нея,
                            Колеги, вярно е че темата е в раздела "лов и риболов", но малко по-малко лъжете бе..... Какви са тези хищни мутанти по вашите ловни поля ?
                            Пора може и да е бил 3 кила само ако е мерен заедно с кокошката в зъбите, а съотношението невестулка - котка е почти равно на котка - пума.
                            Тази земя, по която тъпча сега,
                            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                            тази земя – не е моя земя,
                            тази земя, простете, е чужда.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Нещо яде кокошките ?

                              Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                              Колеги, вярно е че темата е в раздела "лов и риболов", но малко по-малко лъжете бе..... Какви са тези хищни мутанти по вашите ловни поля ?
                              Пора може и да е бил 3 кила само ако е мерен заедно с кокошката в зъбите, а съотношението невестулка - котка е почти равно на котка - пума.
                              Колега, виждал ли сте някога невестулка? Виждал ли сте как убива заек няколко пъти по-голям от нея? Явно не сте. И със сигурност не сте виждал как панически бягат от нея плъхове, които отсвирват котките от раз. Малкият й ръст се компенсира повече от успешно с безумната й храброст и пъргавина. Хищници с размер до лисица не желаят много-много да се занимават с нея. Че и тя даже ако не е много гладна я избягва. Така че преди да вмените лъжа някому е добре да се поинтересувате за какво наистина става дума.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Нещо яде кокошките ?

                                Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                                Колега, виждал ли сте някога невестулка? Виждал ли сте как убива заек няколко пъти по-голям от нея? Явно не сте. И със сигурност не сте виждал как панически бягат от нея плъхове, които отсвирват котките от раз. Малкият й ръст се компенсира повече от успешно с безумната й храброст и пъргавина. Хищници с размер до лисица не желаят много-много да се занимават с нея. Че и тя даже ако не е много гладна я избягва. Така че преди да вмените лъжа някому е добре да се поинтересувате за какво наистина става дума.
                                Да, да !
                                Аз съм чувал и други работи. Чувал съм как и вълците /но само тригодишните/ бягат от невестулката.
                                А това че убива заек е вярно, все пак заекът, особено по възрастния се храни само и основно с месо от невестулки, но от по-малките. Е вярно и доказано във времето е че с модератори човек нито трябва да спори, нито да споделя каквото и да било още по малко ако е прав.
                                ИЗВИНЕТЕ МЕ АЗ ПРЕГРЕШИХ !
                                Та ако утре това мнение е отсвирено от темата едвали някой ще бъде учуден.
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X