Страница 3 от 7 ПървиПърви 1234567 ПоследенПоследен
Резултати 41 до 60 от 132

Тема: Нещо яде кокошките ?

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    8,165
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране До: Нещо яде кокошките ?

Цитат Мнение на sparow Преглед на публикациите
    колега това с невестулката ме учудва,вярно е че се избягват,единствено миналата година котката ми се беше окотила,и свирепо си пазеше територията,беше удушила една белка малко по голяма от самата нея,котката цялата беше изподрана..
    Кое те учудва колега? Че котката уби невестулката ли? Ами уби я, вярно голям бой падна, но котката излезе победител, макар и с рани. Ама собственикът й си я лекува, все пак си беше ветеринар. Иначе никога не съм се съмнявал, че може да убие и белка, просто често е подценявана. А когато трябва котката е страшен боец.

Място
    Плевен
    Публикации
    1,968
    Точки (при гласуване)
    10

да,невестулката е голем звер,но явно котката е била обучена..а относно капаните с тръба някой може ли да разясни за див котарак и лисица колко трябва да е тръбата и каква примамка се слага освен риба и месо?

Място
    ДУПНИЦА
    Публикации
    1,477
    Точки (при гласуване)
    8

оная вечер свалих един пор около 3кила..
    Гледал съм наживо бой между котка и невестулка/байновичка/ и котката победи.
    беше удушила една белка малко по голяма от самата нея,
    Колеги, вярно е че темата е в раздела "лов и риболов", но малко по-малко лъжете бе..... Какви са тези хищни мутанти по вашите ловни поля ?
    Пора може и да е бил 3 кила само ако е мерен заедно с кокошката в зъбите, а съотношението невестулка - котка е почти равно на котка - пума.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    8,165
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на vladstudio Преглед на публикациите
    Колеги, вярно е че темата е в раздела "лов и риболов", но малко по-малко лъжете бе..... Какви са тези хищни мутанти по вашите ловни поля ?
    Пора може и да е бил 3 кила само ако е мерен заедно с кокошката в зъбите, а съотношението невестулка - котка е почти равно на котка - пума.
    Колега, виждал ли сте някога невестулка? Виждал ли сте как убива заек няколко пъти по-голям от нея? Явно не сте. И със сигурност не сте виждал как панически бягат от нея плъхове, които отсвирват котките от раз. Малкият й ръст се компенсира повече от успешно с безумната й храброст и пъргавина. Хищници с размер до лисица не желаят много-много да се занимават с нея. Че и тя даже ако не е много гладна я избягва. Така че преди да вмените лъжа някому е добре да се поинтересувате за какво наистина става дума.

Място
    ДУПНИЦА
    Публикации
    1,477
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Тихомир Преглед на публикациите
    Колега, виждал ли сте някога невестулка? Виждал ли сте как убива заек няколко пъти по-голям от нея? Явно не сте. И със сигурност не сте виждал как панически бягат от нея плъхове, които отсвирват котките от раз. Малкият й ръст се компенсира повече от успешно с безумната й храброст и пъргавина. Хищници с размер до лисица не желаят много-много да се занимават с нея. Че и тя даже ако не е много гладна я избягва. Така че преди да вмените лъжа някому е добре да се поинтересувате за какво наистина става дума.
    Да, да !
    Аз съм чувал и други работи. Чувал съм как и вълците /но само тригодишните/ бягат от невестулката.
    А това че убива заек е вярно, все пак заекът, особено по възрастния се храни само и основно с месо от невестулки, но от по-малките. Е вярно и доказано във времето е че с модератори човек нито трябва да спори, нито да споделя каквото и да било още по малко ако е прав.
    ИЗВИНЕТЕ МЕ АЗ ПРЕГРЕШИХ !
    Та ако утре това мнение е отсвирено от темата едвали някой ще бъде учуден.

Място
    Несебър/с.Баня
    Публикации
    786
    Точки (при гласуване)
    8

Да, да !
    Аз съм чувал и други работи. Чувал съм как и вълците /но само тригодишните/ бягат от невестулката.
    А това че убива заек е вярно, все пак заекът, особено по възрастния се храни само и основно с месо от невестулки, но от по-малките. Е вярно и доказано във времето е че с модераратори човек нито трябва да спори, нито да споделя каквото и да било още по малко ако е прав.
    Ти май наистина не знаеш нищо за този гризач,попрочети малко тукhttp://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%...BB%D0%BA%D0%B0 и ще разбереш що за агресивно и злобно животинче говорим.
    Око за око и светът ще ослепее

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    8,165
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Да, да !
    А това че убива заек е вярно, все пак заекът, особено по възрастния се храни само и основно с месо от невестулки, но от по-малките. Е вярно и доказано във времето е че с модератори човек нито трябва да спори, нито да споделя каквото и да било още по малко ако е прав.
    Aко вие бяхте модератор може би щеше да е изтрито. Но понеже не сте, то ще си остане. Забелязал съм , че иронията и сарказма винаги подпомагат слабите доводи. Конкретния случай не прави изключение.
    Та значи кръвожадните зайци ги оставете за дома си , примерът който дадох с тях бе, че невестулката е едно изключително храбър хищник , позволяващ си да напада плячка неколкократно по-голяма от него. Същото и ако се наложи да се бие за живота си.
    Ама вие сте прав, извинете...

Място
    Плевен
    Публикации
    1,968
    Точки (при гласуване)
    10

виждал съм невестулка с малки,беше "свила" бърлога в едни папури ,едно ловджииско куче явно реши ,че тва е некоя патица ,че шумули,после кучето беше с прегризано гърло,много одервания едвам оживе,а невестулката на дреб с 13/0

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    8,165
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

виждал съм невестулка с малки,беше "свила" бърлога в едни папури ,едно ловджииско куче явно реши ,че тва е некоя патица ,че шумули,после кучето беше с прегризано гърло,много одервания едвам оживе,а невестулката на дреб с 13/0
    Колега sparow, какво говорите? Вие не четохте ли по-горе какво каза колегата vladstudio? Не прочетохте ли че само той е правия?
    Е вярно и доказано във времето е че с модератори човек нито трябва да спори, нито да споделя каквото и да било още по малко ако е прав.
    Моля за извинение за офтопиците.

Място
    Русе
    Публикации
    9,262
    Точки (при гласуване)
    0

...а невестулката на дреб с 13/0
    Можело е да бъде пощадена,докато си отгледа поколението.Няма случайни твари в природата,невестулките също не правят изключение.Регулативен орган,Ако и ние,върха на хранителната верига да не ги понасяме по ред причини.
    Между другото,за тях винаги съм мислил,че са умни,а не просто хитри.Разликата е огромна.

Място
    Смолян
    Публикации
    1,333
    Точки (при гласуване)
    9

Ще разведря ли темата ако кажа, че и АЗ ям кокошки от време на време /последно вчера/?
    [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/%5Bimg%5D%20http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg%20%5B/img%5D[/IMG]Freelander 1.8, 16 v

[IMG]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/IMG]
    [URL="http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg"][IMG]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg%3C/a%3E%3Ca%20href=http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg%20target=_blank%3E[/IMG][/URL]

Място
    Плевен
    Публикации
    1,968
    Точки (при гласуване)
    10

а знаеш ли какво му беше на ловджията,дето кучето му ,което си го има от 6години,щеше да умре..но звера излете от бърлогата със свръхзвукова скорост и без да мисли скочи на кучто,което не разбра откъде му е дошло,същото съм виждал и с див котак в същите условия/януари месец,папуре/..
    иначе и с въздухарката съм свалял див котарак ,мъжки около 7-8килограма.тука в нашия край ги има и двете ,понеже има много етернитени поливни тръби и се крият вътре,особено успешен е улова с тракторист,нощем,он свети с фаровете а гадовете идват да ядат из орането.айде че превърнахме темата в чат,на тема кой какво е виждал и отрепвал,
    стегайте кокошарниците,че иде зима

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    8,165
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на maxxx Преглед на публикациите
    Можело е да бъде пощадена,докато си отгледа поколението.Няма случайни твари в природата,невестулките също не правят изключение.Регулативен орган,Ако и ние,върха на хранителната верига да не ги понасяме по ред причини.
    Между другото,за тях винаги съм мислил,че са умни,а не просто хитри.Разликата е огромна.
    Вярно. И умни , и храбри.

Място
    Перник
    Публикации
    1,072
    Точки (при гласуване)
    10

Даа.Темата доста е отплеснала,ама да се отчета и аз.Невестулката наистина е много пъргав боец с дух, и много по едри хищници странят от нея,и ако беше джип бих я сравнил с витара,но все пак темата е за зяносани пилета .По вероятно нещото което мори пилците да е по едричко, като пор или белка,просто защото на тях ще им е по лесно да ги мъкнат на гръб.Невестулката предпочита да си вземе "енергана"на място и после да остави студения труп.А капана от фи 110 работи дори и на белки защото вече хванах една,ама проблема после ми беше ,как по лесно да я приведа в мъртво и съответно ,безопасно състояние за да я извадя оттам.Тръбата е доста гладка и дори и в "предно" положение не беше успяла да излезе,и се наложи да се вихря с КНО.
    Румен Николов

0888 358 572

Място
    Русе
    Публикации
    9,262
    Точки (при гласуване)
    0

а знаеш ли какво му беше на ловджията,дето кучето му ,което си го има от 6години,щеше да умре..но звера излете от бърлогата със свръхзвукова скорост и без да мисли скочи на кучто,което не разбра откъде му е дошло,същото съм виждал и с див котак в същите условия/януари месец,папуре/..
    иначе и с въздухарката съм свалял див котарак ,мъжки около 7-8килограма.тука в нашия край ги има и двете ,понеже има много етернитени поливни тръби и се крият вътре,особено успешен е улова с тракторист,нощем,он свети с фаровете а гадовете идват да ядат из орането.айде че превърнахме темата в чат,на тема кой какво е виждал и отрепвал,
    стегайте кокошарниците,че иде зима
    Онова зъбатото на аватара определено ми е по-любимо от невестулките.
    Помня като малък,един комшия по вила беше намерил котилото на невестулка в двора си и ги изтрепа,майката я нямало.Сутринта всичкото кокошка и патка беше фира.Само неговите,на баща ми бяха през една рехава ограда и бяха живи.Малко тунингован майчин инстинкт,явно.Не ми е познат,предполагам.
    Последно редактиран от maxxx ; 05-10-09 в 22:37

Място
    ДУПНИЦА
    Публикации
    1,477
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Ico_Ns Преглед на публикациите
    Ти май наистина не знаеш нищо за този гризач,попрочети малко тукhttp://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%...BB%D0%BA%D0%B0 и ще разбереш що за агресивно и злобно животинче говорим.
    Аз прочетох. Току що. Освен това много пъти съм виждал невестулките наживо и дори съм успявал да снимам част от живота им. Мога да споря с часове и да оспоря с доказателства много от фолклорните легенди които се носят за тях.
    Ха сега да те видя с какво не съм прав и доказателствата в твоя полза.Дори и в твоята препратка пише, че тя "байновата булчица" тежи окло 50 грама. Дори и не забелязах в уикипедията да се споменава за злоба и агресия. Може пък да не съм го намерил.......кой знае.
    Та ако докажеш че не съм прав ще се извиня и ще си призная, както ти си призна че не разбираш от патрони.

Място
    Плевен
    Публикации
    1,968
    Точки (при гласуване)
    10

тези зверове се ловят най лесно с капан клетка.в нашта къща като беше в строеж и имаше пилета,се беха навъдили белки и порове,хващали сме ги и двата вида по неколко пъти.значи на белката и дадох едно арматурно желязо през решетката и го полира,такъв звер тогава не бях виждал,
    като се хванат или се гърмят или по лесно се дават в курито на чешма.
    разликите сугорно са споменати из темата.пора е черен,малко по дълъг от каретирица,рунтов
    белката като пора,по кафява,рунтова и бяло по лапите и гушата.
    ако ще ги стреляте ,в главата или гръдния кош.на други места ветър работа,ако с въздухарка като мене,поне от 30метра,много тихо,с тежък боеприпас.

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    8,165
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

За сравнение - игра между сибирска невестулка и пор. Личи си колко по-бърза и смела е невестулката.

Място
    ДУПНИЦА
    Публикации
    1,477
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Тихомир Преглед на публикациите
    Aко вие бяхте модератор може би щеше да е изтрито. Но понеже не сте, то ще си остане. Забелязал съм , че иронията и сарказма винаги подпомагат слабите доводи. Конкретния случай не прави изключение.
    Та значи кръвожадните зайци ги оставете за дома си , примерът който дадох с тях бе, че невестулката е едно изключително храбър хищник , позволяващ си да напада плячка неколкократно по-голяма от него. Същото и ако се наложи да се бие за живота си.
    Ама вие сте прав, извинете...
    Ле ле ама наистина голяма тема заформихме.
    Извини ме Тихомир, нищо лично !!!
    Просто има неща в които съм силен и не понасям неточностите. Такъв е и сегашният случай. За невестулката мога да споря до късно, но утре съм първа смяна , така че на кратко. ТЯ НАИСТИНА Е ИЗВЪНРЕДНО ХРАБЪР И СМЕЛ ХИЩНИК !
    Но в същото време е и много разумна твар, добре преценяваща своите и на противника сили. Никога или почти никога не напада по много по-едра плячка от нея, освен когато брани живота си или този на малките.
    А примера с убитото куче не го вярвам. Колегата или не е видял убиеца му прегризал гърлото на кучето, или не е разпознал точно хищника.
    Оставям темата открита /въпреки че не съм модератор/ и приемам всякакви ЗА и ПРОТИВ със съответното уважение, стига доводите да са достатъчно ясни.
    Влад

Място
    Смолян
    Публикации
    1,333
    Точки (при гласуване)
    9

Я да питам аз и нещо друго. Тва в Уики истина ли е? 23 см, 50 грама?!? Аз имам далечни спомени, че съм виждал такова нещо /поне това каза един опитен чичко в групата/ и ми се струваше поне 35 см, за теглото не знам, но в момента съм с телефон към 170 грама. Предишния ми беше към 100, така че 50 гр си е...

Отговарям си сам. Ако тва първото е невестулката /ама и другото да е все тая/ и ако тва са 23 см и 50 грама, аз съм Васко Кеца. Поправете ме ако греша. Верно ударил съм 2 Бушмилса, ама не съм пиян още.
    [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/%5Bimg%5D%20http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg%20%5B/img%5D[/IMG]Freelander 1.8, 16 v

[IMG]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/IMG]
    [URL="http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg"][IMG]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg%3C/a%3E%3Ca%20href=http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg%20target=_blank%3E[/IMG][/URL]

Страница 3 от 7 ПървиПърви 1234567 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. От нищо нещо...
    От PETER PETRAKIEV във форум Хладно оръжие
    Отговори: 906
    Последно мнение: 16-04-14, 19:26
  2. Що е то акумулатор и с какво се яде?
    От Ясен във форум Електротехника и електроника, възли и агрегати
    Отговори: 719
    Последно мнение: 31-03-14, 10:40
  3. Нещо интересно
    От Garminn във форум Автомобилни навигатори