Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поредната КИА Спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поредната КИА Спортидж

    Здравейте, след дълго ровене с цел правилния избор на 4Х4 стигнах и до KIA. Въпроса ми е има ли индикация (табелка, букви, цифри или други белези) на моста по които при външен оглед да се констатира има ли монтирана система за повишено триене в диференциала? Не винаги е удобно физическа проба на автомобила. Доста почетох, но пак се извинявам ако съм пропуснал сходна тема. Благодаря предварително.
    0888594828 angel_kik@abv.bg

  • #2
    До: Въпрос за индикация на ЛСД

    Не! Няма.Два са начините за проверка,единият е с тест,а другия по номера на рамата.
    Успех!
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за индикация на ЛСД

      Благодаря. Това за номера го прочетох в друга тема но не разбрах някакво означение в номера или само с ВИН декодер ? Има ли разлика в шасито/дължина , междуосие/ на Kia Sportage и Kia Sportage Wagon (или както се води)? Озадачи ме малката разлика в килограмите на двата модела и ми е интересно какви други разлики има освен че резервната гума не е отвън (това е една от причините да се насоча към модела).
      Маи темата трябваше да я озглавя общи въпроси за КИА . Колкото повече чета толкова повече въпроси изплуват...
      Благодаря за търпението .
      0888594828 angel_kik@abv.bg

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за индикация на ЛСД

        Добреее обещавам да не пиша повече за ЛСД Като дойде около 20.10 колата ще разбера дали има такова. Притесняват ме покривните релси или по скоро липсата на такива-леко ще ми се обезсмисли избора . Всички Sportage 98г. които гледам нямат и се питам така ли е или аз не съм попаднал на такава с релси? Какъв е начина за дооборудване с такива и ако няма начин има ли чертежи за допълнителни багажници някакви? (търсачката не извади нищо). Същия въпрос се отнася за теглич "направи си сам" (заня че сертифициран е по добре но.... ) Благодаря.
        0888594828 angel_kik@abv.bg

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за индикация на ЛСД

          За тези"релси" ги дири в моргите и в сайтове с киа на части(сещас се за кой сайт популярен в България говоря..просто не искам да спамя )
          Според мен трябва да стават и от други коли (зависи от размерите) трябва да си видиш джипката да ли има отвори за поставяне на тези релси,ако няма трябва да ги закрепиш с лепило(за метал-има ги навсякъде) ,ако не ти свиди боята...,а щом ще има багажник най-добре при майстор да ти пробие тавана и уплатни.... аз поне така го виждам
          други ако имат по-рационални предложения да помогнат на колегата
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за индикация на ЛСД

            Първоначално публикуван от Andik112 Преглед на мнение
            Добреее обещавам да не пиша повече за ЛСД Като дойде около 20.10 колата ще разбера дали има такова. Притесняват ме покривните релси или по скоро липсата на такива-леко ще ми се обезсмисли избора . Всички Sportage 98г. които гледам нямат и се питам така ли е или аз не съм попаднал на такава с релси? Какъв е начина за дооборудване с такива и ако няма начин има ли чертежи за допълнителни багажници някакви? (търсачката не извади нищо). Същия въпрос се отнася за теглич "направи си сам" (заня че сертифициран е по добре но.... ) Благодаря.
            И моята нямаше,та си купих тамън два.Сега единият ми е в повече.
            Виж тук:
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E3%F0%E5%E4%E8

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за индикация на ЛСД

              Има и релси (напречни) на гумени тампони, ако не ти се дупчи покрива. Потърси THULE.
              А това с гумата вънка, какво те притеснява? Те ако са решили и отвътре ще я отнесат, ако не и цялата кола.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за индикация на ЛСД

                Бях започнал да се притеснявам че не задавам правилните въпроси
                Първоначално публикуван от chato Преглед на мнение
                И моята нямаше,та си купих тамън два.Сега единият ми е в повече.
                Виж тук:
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E3%F0%E5%E4%E8
                Благодаря ще го имам предвид ако стигна до разхвърляне и перфориране на тавана. Предвид последващите рисковете (уплътнение, деформации, неправилен монтаж на вътрешното покритие и др.) това ще е краен вариант.
                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Има и релси (напречни) на гумени тампони, ако не ти се дупчи покрива. Потърси THULE.
                А това с гумата вънка, какво те притеснява? Те ако са решили и отвътре ще я отнесат, ако не и цялата кола.
                Поразрових се и намерих това :
                http://www.emagazin.bg/index.php?category_id=12
                (ако се приеме за реклама изтрийте адреса )
                Не съм проверил сайта и не знам до колко ще е удачно но ще поразровим.
                За резервната гума... не ме притеснява че ще я вземат (каквото не са решили това не са сурнали) но живея и пакирам близо до кръчма и периодично някой се оплаква от по- скоро повредени а не откраднати стърчащи части от автомобила.... пречат им на някои на храносмилането явно .
                Опаааа какъв ферман стана .. съжалявам ... благодаря Ви още веднъж.
                0888594828 angel_kik@abv.bg

                Коментар


                • #9
                  въпроси след първата среща

                  След полагащото се обслужване започнах да се заглеждам в детайлите и забелязах (не знам дали е точната дума щото петното е достатъчно голямо ) че над катализатора антикорозионното покритие (смола някаква) е като стопено и лепкаво. Знам че за да работи кат. трябва да достигне доста висока температура, но възможно ли е ако е затлачен тази температура да се повишава до толкова че да се топи смолата? Някои от керамичните каналчета на катализатора бяха бели други черни(погледнах докато беше свалено гърнето), та имам съмнения за подпушване. В тази връзка някой правил ли е или поне да е чувал за промиване на керамичната пита с мафрасол или други химии някакви и какви ? - не ми се иска да го изтрамбушвам при условие че вс. си работи.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF7061.jpg
Прегледи:1
Размер:111.5 КБ
ID:5133668
                  0888594828 angel_kik@abv.bg

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за индикация на ЛСД

                    Ше пиша тук защото нямам "стаж" за подфорума купува, ако е нередно забършете го. Понеже толкова силно исках по-дългия спортидж (вагон) за да няма резервна гума отвън, съдбата иронично ми предостави нормална Кия с демонтирана рамка за рез. гума с думите "нали искаше такава без гума". В момента резервната гума ми заема половината багажник, та в тази връзка да помоля ако някой продава Спортидж на части и му се намира рамката със всичките придружаващи елементи за закрепване (панти, болтове,тампона на вратата, заключващия механизъм) на нормална цена нека да пише тук или на тел. 0888594828. Благодаря.

                    П.П. Моля ако е удобно модераторите да сменят заглавието на темата на "Поредната Кия Спортидж" или нещо такова. Благодаря.
                    0888594828 angel_kik@abv.bg

                    Коментар


                    • #11
                      До: Поредната КИА Спортидж

                      Звънкаи тук 0897955456 Кажи му че Петьо от Ботевград ти е дал телефона.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Поредната КИА Спортидж

                        Първоначално публикуван от piedro4 Преглед на мнение
                        Звънкаи тук 0897955456 Кажи му че Петьо от Ботевград ти е дал телефона.
                        Благодаря. Утре ще се обадя в по-нормално време.
                        0888594828 angel_kik@abv.bg

                        Коментар


                        • #13
                          До: Поредната КИА Спортидж

                          Рамка за гумата си намерих и чакам почивните с надежда за някакво свободно време че да я надяна.
                          Ще съм много благодарен ако някой е попадал на ремонтен комплект за заден диф. и по точно за ЛСД ( да си дойдем на думата ) да сподели координати на доставчик или и-нет магазин без значение местонахождението. Не знам дали е от значение КИЯ-та е около 98г. След проби и опити стигнах до извода че имам такова животно, но явно не е в първа младост и ... не вдига самолета та ако мога да го посъвзема.
                          Весели празници.
                          0888594828 angel_kik@abv.bg

                          Коментар


                          • #14
                            До: Поредната КИА Спортидж

                            Фрикциони трябва да има в магазина.Може и с поръчка да са-не знам.
                            Касетъчните кутии са 3 модела(до колкото знам),като разликата е в диаметъра на дупката за полуоската на планетата и броя на шлиците.Фрикционите май са еднакви.Имам работеща касета с ЛСД за диф с ПЧ 4,78:1 и счупена за диф с ПЧ 4,44:1.От счупената май има останали фрикциони,ако не намериш ще ти подаря...При всички положения,обаче,това си е ремонт на диф.С всички произтичащи от това неудобства.Малко хора могат кадърно да го центроват...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              До: Поредната КИА Спортидж

                              Благодаря за бързия отговор. Днес ходих (предпразнично) в КИА МОТЪРС по точно официалния им партньор в Б-с. Няма дискове за ЛСД като рез част или като ремонтен комплект. По номер на рама предавателното число е 4,444:1 но не е 100% сигурно. За диаметър и шлици на полуоските явно трябва да се разглобява, мери и брои. Наясно съм (макар и теоретично) че "ремонт на диференциал" е много деликатна дейност и не мисля да започвам сам и на коляно, още по-малко да си развалям настроението срещу празниците. Въпроса е оправдана ли е интервенцията, има ли място в Бургас за което да имате добри отзиви, където без да ми предлагат екскурзия до стратосферата да диагностират ЛСД-то и евентуално грамотно да бъде разхвърлено и подменено ако реша? Мисля да се врътна към "Вромос" да питам, ама като гледам с какви сериозни машинки се заиграват чак срам ме хваща с моята .

                              П.П. Номера е KNEJA5555WD002636 - ако някой може да предложи информация за шлици, ПЧ и др. предварително благодаря.
                              0888594828 angel_kik@abv.bg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X