Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Униден.- Помогнете със съвет!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Униден.- Помогнете със съвет!

    Имам Униден PMR845-2CK, от които по принцип съм доволен, но отскоро на екрана на едната се появи символа за приемане (извинете ако това не е израза, ама съм радио-лаик) и не ще да изчезне.
    Проблема е освен, че не изчезва символа и че не се чува нищо от нея (виж като говориш по нея от другата се чува, но обратното не).
    Е някой дали има опит с тези машинки или такъв проблем?
    ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
    lre-bulgaria.org

  • #2
    До: Проблем с Униден.- Помогнете със съвет!

    Символът "RX" ли е?!

    И при пускане - чува ли се някакъв тон или някакъв пукот. Този модел го нямам и не съм го разглеждал. Имам други 2-а модела и ако предположим, че нищо не е станало по управлението и има куплунг за "hands-free" е възможно:

    - да има нещо в куплунга и/или да е насилван
    - да е пусната в режим "мониторинг" или постоянно да "слуша" по канала (все едно изключен "squelch"), като при това е изключен високоговорителят.

    Забележете че, при изключване и последващо включване - станцията се "ресетва" и би следвало да се държи нормално.

    Намира ли се в близост до друг ел. апарат - анти-радар, GPS и т.н. - възможно е непредсказуемо влияние и поведение?!

    Успехи, Цецо.

    ___________________________
    Забелязах в описанието за интересна екстра - нещо като бебе-фон - има ли активен надпис "BABY"?!
    Последно редактирано от Tsvetkov43; 02-09-09, 01:43. Причина: забележка
    Tse-KO DVD_to aka FREON_a :cool:

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с Униден.- Помогнете със съвет!

      Ми символа е всъщност иконка на радиостанция. Няма други устройства около него и при рестарт все същото. Бейбифон функцията е изключена. Като се включва си изпиуква на нормално
      Точно ми се струва че все едно постоянно слуша, ама като си на показаната от него честота, реално и звук не излиза от него.
      ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
      lre-bulgaria.org

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с Униден.- Помогнете със съвет!

        Ясно! Това за "RX" сам го писал преди да намеря .pdf_а.

        Обърнете се на ЛС към <sparkybg>, по мой скромни впечатления, това е човекът, който може да направи смислена диагностика и евентуално да промени състоянието на апаратчето.

        Успехи, Цецо.
        Tse-KO DVD_to aka FREON_a :cool:

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с Униден.- Помогнете със съвет!

          Първоначално публикуван от Tsvetkov43 Преглед на мнение
          Ясно! Това за "RX" сам го писал преди да намеря .pdf_а.

          Обърнете се на ЛС към <sparkybg>, по мой скромни впечатления, това е човекът, който може да направи смислена диагностика и евентуално да промени състоянието на апаратчето.

          Успехи, Цецо.
          За съжаление съм по специалист по китайските играчки - PUXING, WEIERWEI, WOUXUN и т.н. за UNIDEN-а нямам идея - никога не съм имал. Не са ми трябвали.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с Униден.- Помогнете със съвет!

            Момчета, мерси за отговорите. Май ще трябва да се търси сервиза
            ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
            lre-bulgaria.org

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с Униден.- Помогнете със съвет!

              И аз имах същия проблем с едната, пратих ги в Пловдив и ми я смениха. Бител се казва фирмата която ги внася

              Коментар


              • #8
                От: До: Проблем с Униден.- Помогнете със съвет!

                И на едната ми станция се появи същия проблем RX свети. Опитвам се да си намеря документите за да разбера номера на фирмата която ги внася.

                http://www.bittel-bg.com/eindex.php
                Последно редактирано от blago4x4; 30-06-10, 21:23. Причина: адрес
                FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                BJ42 04 1982
                FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                LZ 2 BHB

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Униден.- Помогнете със съвет!

                  Първоначално публикуван от Navi Преглед на мнение
                  Имам Униден PMR845-2CK, от които по принцип съм доволен, но отскоро на екрана на едната се появи символа за приемане (извинете ако това не е израза, ама съм радио-лаик) и не ще да изчезне.
                  Проблема е освен, че не изчезва символа и че не се чува нищо от нея (виж като говориш по нея от другата се чува, но обратното не).
                  Е някой дали има опит с тези машинки или такъв проблем?
                  Същия проблем го имам и аз със същата играчка. При мен се появи след като я забравих една седмица на таблото на Самурая на слънце през лятото. Ако си отстранил проблема казвай.
                  0877 44I 88I
                  Самурай 1,3
                  Дискавъри ТД5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Униден.- Помогнете със съвет!

                    Първоначално публикуван от Валето Преглед на мнение
                    Същия проблем го имам и аз със същата играчка. При мен се появи след като я забравих една седмица на таблото на Самурая на слънце през лятото. Ако си отстранил проблема казвай.
                    Ако все още не си намерил решение на проблема със станциите, мога да помогна. От София съм.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Униден.- Помогнете със съвет!

                      Ако със смяна на канал, проба в гората или друга станция до нея, махане на батерийте за 10-15-~ минути не се оправи е за сервиз/подмяна/казан Няма логика, постоянно да приема (не "слуша"), т.е. постоянно изключен squelch и то с изключен говорител, не ми е известно да има такава функция. Може примерно да е странно съвпадение на повреда в говорителя и мощни смущения в целия PMR обхват

                      EDIT: оп забравих - при активирани CTCSS/DCS ще се държи точно така! Ще приема, но няма да се чува нищо ако приеманото съобщение не е със същия тон или без такъв. И все пак не отпада условието за непрекъснати смущения/радиосъобщение в целия обхват, при положение, че смяна на канала не спира приемането.
                      Последно редактирано от sharkydog; 04-04-13, 02:22.
                      нема начин да нема начин
                      Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
                      LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Униден.- Помогнете със съвет!

                        Първоначално публикуван от sharkydog Преглед на мнение
                        Ако със смяна на канал, проба в гората или друга станция до нея, махане на батерийте за 10-15-~ минути не се оправи е за сервиз/подмяна/казан Няма логика, постоянно да приема (не "слуша"), т.е. постоянно изключен squelch и то с изключен говорител, не ми е известно да има такава функция. Може примерно да е странно съвпадение на повреда в говорителя и мощни смущения в целия PMR обхват

                        EDIT: оп забравих - при активирани CTCSS/DCS ще се държи точно така! Ще приема, но няма да се чува нищо ако приеманото съобщение не е със същия тон или без такъв. И все пак не отпада условието за непрекъснати смущения/радиосъобщение в целия обхват, при положение, че смяна на канала не спира приемането.
                        Проблема се лекува със смяна на кварц!

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=163560

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Униден.- Помогнете със съвет!

                          hi,
                          и аз да кажа,
                          имали вреоятност да си включил тон скуелча?
                          на предване работили?

                          поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Униден.- Помогнете със съвет!

                            Първоначално публикуван от bisko Преглед на мнение
                            Проблема се лекува със смяна на кварц!
                            Кой от двата кварца е, ниския или по-високия

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Униден.- Помогнете със съвет!

                              Има два кварца, кой от двата се сменя

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X