Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DR BIG 750/800

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Мнение за Сузуки ДР 750

    Карам dr 750 big от година и нещо, и за мене е идеален мотор за града и за по-дълги туристически пътувания. По мои наблюдения в града ми гори между 6 и 6.5 л., на дълго около 5.За частите не мога да се произнеса, понеже не се е налагало да купвам друго, освен едни накладки, масло и филтри.

    Коментар


    • #17
      Suzuki DR BIG 750/800

      Здравейте! Отдавна се каня да представя мотора, който карам от 2004г и не ме е подвел нито веднъж. Модела излиза 88г и се произвежда до 99г. Участва в Дакар през онези години и му излиза името "пустинен влак"
      Според мен един достъпен, надежден мотор, евтина подръжка, нисък разход на гориво-- София - Обзор, аз и жена ми и целия багаж, който може да се натовари , а и аз съм 130 оки, на Обзор минахме на резерва, а тя е 7литра. Мотора е с два резервоара, общо 29л. Ето и още малко данни:
      Модел 1988-89г.
      кубатура-727
      диаметър бутало-ход-105-84
      октаново число гориво-85-95
      карбуратор-mikuni
      мощност-37kw-50кс
      размер гуми: предна-90/90-21 задна-130/80-17
      тегло- пълен 222кг
      Много хора се притесняват от единия цилиндър и вибрации, но моето скромно мнение е , че е добре балансиран двигател. По магистрала върви с 150, а става и за прекрасен OFF. Ето и някое фото...
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        До: Suzuki DR BIG 750

        Някой да сподлеи повече впечатления относно дълго пътуване с този мотор ?
        За града като карах такъв /DR 800/ няма проблем.

        Толкова ли е зле за дълго пътуване ?
        Как се отразяват вибрациите от единия цилиндър при повече изминати километри ?
        750 или 800 ?
        .

        Коментар


        • #19
          До: Suzuki DR BIG 750/800

          Благодарности към Мод. който е събрал всички мнения за Биговете!
          Колега darkrose, щом си карал Биг в града би трябвало да си забелязъл, че мотора има вибрации които не биха попречили на никой да пътува дълго и спокойно, проблема е че са старички мотори и до известна степен са му малко 50 коня, което малко пречи при изпреварвания. Аз се притеснявам да пътувам извън България заради годинките му, дори се бях замислил да го сменям, но засега си оставам с него
          Поздрави!

          Коментар


          • #20
            До: Suzuki DR BIG 750/800

            Малко фото за стругове

            http://www.youtube.com/watch?v=3eqls...eature=related
            Последно редактирано от Тануцо; 14-09-09, 08:18.

            Коментар


            • #21
              Че вибрации има-има. Но на разстояния като до морето става.
              Е ,не е като 1100 турист...
              За изпреварванията зависи - с около 100 км/ч има въртящ момент достатъчно,че да компенсира конските сили - всъщност това на мен ми е гъдела на този мотор-въртящият момент(само дето разтяга веригата като ластик xi xi)
              А за старт с ФЗР незнам,но баща ми преди се беше пробвал с
              Yamaha FZ 750(106 коня) и до стотина километра в час са заедно(за което благодарим пак на въртящият момент още в ниски обороти ),но има и друг момент ,че моя е с отпушени гърнета,а от тогава тръгна повече.
              Честно казано мен ме дразни само как му влиза първа,защото минималните обороти на свободен ход са 1300,а първа влиза добре при около 1100 оборота . Пишете как влизат вашите моля!
              Не че е проблем ама е малко грубо понякога,въпреки че аз съм се опитвал да я вкарам като "к...р у ладка вода" и пак влиза с твърдо.

              Спирам ,че станах много отегчителен!

              Сега идват 3 ,4 топли дни и може да направим една ДР БИГ среща за по бира(например в неделя) с тези които са от София,за да закрием сезона неофициално!
              Телефона ми е 0878 823 821

              А ето един пример как влиза първа на 750.
              Чува се добре

              http://www.youtube.com/watch?v=yIJrZ...eature=related
              Последно редактирано от Жоро Донечки; 13-11-09, 16:14. Причина: сливане
              Ако все още не сте намерили своята половинка...започнете с четвъртинка!

              Коментар


              • #22
                До: Suzuki DR BIG 750/800

                Ой ой ой ой и аз идем от два дни и аз съм с Бикче 800 кютучето си е екстра карам си го както и Доминаторчето каде си искам там си хода супер си е и си ме кефи много само дето няма гърне още ама не ми пречи по натам ще го остаам за братовчет ми искам си пак доминатор. Но тоя път искъм да си го купя от форума само първо се нарадвам на кютучето. Та казвайте за срещата сега да згазим малко трева и храсти.


                П.П А пък и за снегорин става само гребло му тряяя .
                LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

                Коментар


                • #23
                  До: Мнение за Сузуки ДР 750

                  Първоначално публикуван от zloster Преглед на мнение
                  Също така 750-ката върви повече от 800.Ако си го гледаш,т.е. да му правиш ТО навреме мисля че няма да имаш никакви проблеми.Поне аз с моя нямах.Пича,който,го купи каза че на старт бие FZR.А за разхода в сравнение с 600-650 е доста по-лаком и ако те са с оригиналните венци,то Бига е по бърз.Ускорението на 750 от 0-100 е 5.6 секунди,това е по каталог.

                  Здравей!
                  Искам да те питам каква верига да му метна на моя?
                  По каталога на DID е ZVM520.
                  Ако имаш друго предложение моля сподели и ако ще е RK коя да е?

                  П.С. Успехи,късмет и най-вече много ЗДРАВЕ през новата година!
                  Ако все още не сте намерили своята половинка...започнете с четвъртинка!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Мнение за Сузуки ДР 750

                    Първоначално публикуван от KUDRUV Преглед на мнение
                    Здравей!
                    Искам да те питам каква верига да му метна на моя?
                    По каталога на DID е ZVM520.
                    Ако имаш друго предложение моля сподели и ако ще е RK коя да е?

                    П.С. Успехи,късмет и най-вече много ЗДРАВЕ през новата година!
                    Къдрав, аз ти препоръчвам да минеш от 520 на 525.
                    Това е по-важното. Останалото са малко лични предпочитания.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Suzuki DR BIG 750/800

                      Мерси за съвета,ама следващата...
                      Че тук 2 месеца се занимавах с едно ендуро на 4ри колела: Субару Леоне 4X4 '88 година - ебати танка все едно съм с ДР-а,ама на сняг.
                      Та прекарах бая време в Субару форума напоследък,че неволи...
                      И днес поръчах ДИД 520 с пиньоните,защото ме офертираха за 224 лева комплекта! А сега чета хахахахаха Нали знаеш глупака - първо действа а после чете. Карай да върви и тази ще е ок засега!
                      Пак благодаря и ще сложа 525 другия път!
                      Ако все още не сте намерили своята половинка...започнете с четвъртинка!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Suzuki DR BIG 750/800

                        ЗА 525 не съм много сигурен дали няма да опира в предпазителя на веригата.Иначе колега Къдрав, избора на верига не ти е лош,а и за тази цена с пиньоните е екстра.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Suzuki DR BIG 750/800

                          Много евтина тая верига колега... Тя без пиньоните ще излезе 150 лева?!? Моят DID 525 който купих от Бултрако за Африката струваше близо 400 лева. От къде намери толкова евтин DID?
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #28
                            До: Suzuki DR BIG 750/800

                            В иБей има много комплекти на ДИД на много добри цени.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #29
                              До: Suzuki DR BIG 750/800

                              От вчера се сдобих с един синкав ДР 800 , от първите , с единият ауспух. Разхвърлях го на момента , че не ме радва вида му , поне да проверя другите неща. Двигателя и окачването са ОК , но останалите дреболии :Х . Тъкмо след зимното бездействие ще си имам занимавка. Въздушен филтър някой да има идея колко е и от къде да го взема ? И въобще , за консумативи, могат ли да се взимат от БГ за нормално време и цени , или да си ровя в ибей направо ? Мanual да е намирал някой някъде?

                              Коментар


                              • #30
                                До: Suzuki DR BIG 750/800

                                Честито за Бигчо! Щом е с единия ауспух, значи е с 29 литровите резервоари, което е предимство. Имам мануал, но е на хартия. В ендуро секцията има и файлове, ще търся и аз. Моя го поръчвах от Луис и е на немски. Ако трябва нещо по специфично, ще се радвам да помогна. В София на Плиска е магазина Сузуки, има всичко.
                                Понеже много хора са чували, че единия цилиндър има зверски вибраций, а в същото време не са карали Биг, може и да са виждали някой да прелети покрай тях, направих малък експеримент със стъклена чаша от нутела- вкусен експеримент, защото първо изпразних съдържанието. Вижда се по водата в чашата, че има вибрация, но не е нищо фрапиращо. За сравнение ще заснема как работи двуцилиндров Шадоу 750, като се прибере шура ми



                                Поздрави!
                                В тази тема ще намериш мануал- http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9401

                                На лични ти пращам немска тунинг фирма за Бигове, ако ти се дават парички можеш да направиш чудо
                                Последно редактирано от Филип Георгиев; 03-03-10, 12:30.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X