Обява

Свий
Няма добавени обяви.

питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

    Здравейте.От около месец имам фронтерката и ми направи впечетление че на дълъг път -варна-сандански,скоростния лост се нагрява много.Искам да ви запитам това нормално ли е,и ако не какво трябва да предприема?Благодария предварително

  • #2
    До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

    Първоначално публикуван от misho2000 Преглед на мнение
    Здравейте.От около месец имам фронтерката и ми направи впечетление че на дълъг път -варна-сандански,скоростния лост се нагрява много.Искам да ви запитам това нормално ли е,и ако не какво трябва да предприема?Благодария предварително
    Смяна масло скорости!
    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

    Коментар


    • #3
      До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

      не съм го сменял,казаха че е сменено и проверено,но ако това е проблема какво точно масло се слага

      Коментар


      • #4
        До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

        Първоначално публикуван от misho2000 Преглед на мнение
        не съм го сменял,казаха че е сменено и проверено,но ако това е проблема какво точно масло се слага
        Двигателно,полусинтетика.
        Има много писано по въпроса с маслата-прочети,няма нужда да пълним форума с едно и също.
        От масло може да грее само от липса на достатъчно количество,провери като отвиеш контролно-наливната пробка.Ако маслото е в норма-някой лагер се товари,понеже ресурса му е приключил.Тогава е нормално да чуваш и виене.
        Конкретизирай какво друго си забелязал освен стоплянето на лоста.

        Коментар


        • #5
          До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

          няма никакво виене нито шум.само неестествена топлина около мястото на кутията,имам впредвид около десният ми крак в областа на педала за газта и самият скоростен лост.
          не сам сменял масла на дифовете и кутията,а само на двигателя.

          Коментар


          • #6
            До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

            Провери нивото на маслото в кутията,ако някой разбирач е набутал вътре трансмисионно масло,пак ще товари и грее.Ако е така,маслото ще мирише на чесън и ще е доста по-гъсто от това,което виждаш на контролната щека на двигателя/в кутията се налива двигателно масло/.

            Коментар


            • #7
              До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

              ще послушам колегата kuzdov а именно
              В преден диф - трансмисионно W 90 GL-5
              заден диф - ако е без ЛСД, същото, ако е със ЛСД - 75В140 или W 90 GL-5 със добавка за LSD
              скоростна кутия - моторно 10В40 Fully synthetic
              а има ли значение каква марка са гореизброените масла

              Коментар


              • #8
                До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

                Първоначално публикуван от misho2000 Преглед на мнение
                ...а има ли значение каква марка са гореизброените масла
                Стига да са истински-не.

                Коментар


                • #9
                  До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

                  благодаря за отговорите.Във вторник ще ги сменя и тогава ще пиша

                  Коментар


                  • #10
                    До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

                    Пак малко стара тема ... и пиша тук, защото останалите с тази насоченост са заключени. Ако сметне някой за редно - нека я премести.

                    Повечето хора тук пишат за ск и рк - 10W40 пълна синтетика. Колегата fanatic се сърди като пита някой за масло, защото имало много теми и всичко било ясно. Има, но реално не всичко е ясно. Ще опиша нещата които за мен (а предполагам и за други интересуващи се) не са ясни и са объркващи след четене на всички теми за видове и производители на масла:

                    Първо, че в книжката на Фронтерата (Б), (както и в Autodata) никъде не се споменава, че маслото задължително трябва да е пълна синтетика, а това често се изтъква като аргумент в предни теми.

                    Второ, че почти никой производител на масла няма 10W40 пълна синтетика, но почти всички имат 10W40 полу синтетика.

                    Ето така ако решиш например всички масла да са ти Castrol - няма как да стане по препоръките на форума, защото просто Castrol нямат 10W40 пълна синтетика, имат с такъв вискозитет но полу синтетика. При останалите производители отново на пръв поглед не виждам да се предлага 10W40 пълна.

                    Иначе ако отпадне изискването за СК и РК и могат да минат с 10W40 полу - то тогава сметката за Фронтера Б (X22SE) е проста, купуват се:

                    10 литра Castrol 10W40 Magnatec полу (двигател + ск/рк = 9.2л)
                    2 литра Castrol EPX 80W90 API GL5 (преден диф. = 1.5л)
                    2 литра Castrol SAF-XJ 75W-140 API GL 5 (заден диф. = 1.9л)

                    Моля за коментари.

                    Коментар


                    • #11
                      До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

                      Ами,коментар-аз лично бих налял в СК 15W40,както и направих и три години нямам забележки.Нататък всеки си решава-персонално возило,купено с лични финанси...Дано съм разбран правилно,лека вечер!

                      Коментар


                      • #12
                        До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

                        Чудесно, но 15W40 пък е още по-малко вероятно (или почти невъзможно) да намериш пълна синтетика. Най-много полу такава.

                        Та за това казвам, че не всичко е ясно и, че са объркващи тук препоръчваните комбинации за СК/РК 10W40 пълна синтетика.

                        Коментар


                        • #13
                          До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

                          Първоначално публикуван от hett Преглед на мнение
                          Пак малко стара тема ... и пиша тук, защото останалите с тази насоченост са заключени. Ако сметне някой за редно - нека я премести.

                          Повечето хора тук пишат за ск и рк - 10W40 пълна синтетика. Колегата fanatic се сърди като пита някой за масло, защото имало много теми и всичко било ясно. Има, но реално не всичко е ясно. Ще опиша нещата които за мен (а предполагам и за други интересуващи се) не са ясни и са объркващи след четене на всички теми за видове и производители на масла:

                          Първо, че в книжката на Фронтерата (Б), (както и в Autodata) никъде не се споменава, че маслото задължително трябва да е пълна синтетика, а това често се изтъква като аргумент в предни теми.

                          Второ, че почти никой производител на масла няма 10W40 пълна синтетика, но почти всички имат 10W40 полу синтетика.

                          Моля за коментари.
                          Ами Фанатик ( а и не само той ) с право се сърди . Във форума освен тема за маслата конкретно за Фронтера има и много изписано за маслата изобщо . А то е полезно за четене ( освен ако човек не ги е изучавал в училище , ама да не се е разсейвал с деколтето на Госпожата ).
                          Значи не само в книжката , ами и извън нея никой не твърди че на СК е задължително да се сипва двигателно масло , пълна синтетика. Просто последните масла имат най-дълъг ресурс на експлоатация спрямо останалите видове . Или по-точно : имат най-добри смазочни качества. Не пречи обаче да сипеш и минерално масло , стига да е двигателно . Аз както Макса съм с 15W40 , моето е точно минерално и си изкарва предписания срок без ох.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

                            Това беше важно да се знае. Нека остане за архива.

                            Лек ден на всички и се гответе за снега съвсем скоро :-)

                            Коментар


                            • #15
                              До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

                              И още една малка добавка от практиката, задния диференциал побира повече от два литра около 2.2-2.3 л. Нищо че пише че с лсд е 1.9л.
                              Та ако купиш 2л. може да не ти стигнат.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X