Обява

Свий
Няма добавени обяви.

питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

    Това ще е много неприятно ако е истина. Точно най-скъпото масло.

    Коментар


    • #17
      До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

      За който се престрашава да слага 10w-40масло в СК/РК:

      От SHPD маслата има такива 10w-40 с голям % Гр.III (и цената им отива към 20лв./л). Но даже и по-евтините 10w-40 SHPD(12-15лв./л) са :

      –с по-висока стабилност на вискозитета в сравнение с пътническите си събратя(тестът в това отн. е 3 пъти по-дълъг за SHPD маслата) -в подкрепа на това е и фактът,че някои от тях(в зависимост от пазара)носят одобрения за използване във високонатоварени автоматични трансмисии,където “обичайните заподозрени” са SAE 10w,30,40(без виск.добавки) или ATF(спецификации като Allison C-4,Caterpillar TO-2)…или ръчни и автоматични на ZF(спец. ТЕ-ML-02C/03A/04B/04C/07C примерно)

      -с по-висок -% противоизносни добавки

      -с по-висока стабилност на окисление

      -Изискванията на производителите по относно противопенни свойства са по-строги,отколкото на АCEA А3/B3/B4(т.е.леки авт.) .

      Цената е сходна или по-ниска с тази на маслото за лек автомобил със същия виск. 10w-40,а неудобството,че не се предлагат в еднолитрови бутилки може да бъде избягнато с посещение с празна тубичка във всеки сервиз за тежкотоварна техника…или вносителя,че и някои от тях продават наливно..

      Та накратко АCEA Ex/B4/A3 ; API CI-4/CH-4/../SL/SM (т.е. и с одобрение за бензинови приложения) и с подходящия вискозитет e удачен вариант за двигател(който позволява),СК и РК(ако наистина производителят допуска 10w-40).

      Коментар


      • #18
        До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

        Първоначално публикуван от hett Преглед на мнение
        Това ще е много неприятно ако е истина. Точно най-скъпото масло.
        Аз когато сменях маслото в задния диф. ОФА КБ с лсд, Лозан ме предупреди, че ще побере повече от 1.9 л. около 2.3 л. и беше точно така. Добре, че ми каза за да си купя още един литър отгоре за да ми стигне. Общо 4л. ми стигнаха за задния и предния диф., защото сложих от същото масло и отпред.
        А то маслото не е толкова скъпо ако не е кастрол. Тутела W140 с добавка за ЛСД струва 8,80лв. за литър, както беше писал в една от темите и Куздов. Маслото е италианско и е добра алтернатива на кастрола особено щом го слагат в диференциалите на камионите Ивеко. А и щом Лозан директно ми каза да слагам от него въобще не се замислих. За по-малко от 40 лв. съм готов за следващите 50 000 км., ако не газя в реки.

        п.с. Молая модераторите, ако прецените, че последния абзац е реклама да го изтриете. Благодаря.

        Коментар


        • #19
          До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

          Тука е редно да се уточним за следното:
          То хубаво че събира повече от 2 литра, но редно ли е да се пълни докато протече???
          Моята теория е следната: ако производителя искаше да се пълни задният диф със масло до пробката щеше да го напише изрично във инструкцията за употреба и поддръжка. Аз лично никъде до сега не съм видял да се изисква пълнене със масло докато прелее, навсякъде казват 1,9 литра.
          Така че всеки си решава за себе си как ще чете Евангилието, аз лично сипах 2та литра които бях купил и не преля. Завих пробката и карам така вече 60000км. Дойде му време за смяна и пак така ще направя. Между другото на дифа му няма нищо , но пак казвам това си е МОЕ решение и не ангажирам никого със него, само споделям със вас!
          Поздрави!!!
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • #20
            До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

            Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
            Тука е редно да се уточним за следното:
            То хубаво че събира повече от 2 литра, но редно ли е да се пълни докато протече???
            Моята теория е следната: ако производителя искаше да се пълни задният диф със масло до пробката щеше да го напише изрично във инструкцията за употреба и поддръжка. Аз лично никъде до сега не съм видял да се изисква пълнене със масло докато прелее, навсякъде казват 1,9 литра.
            Така че всеки си решава за себе си как ще чете Евангилието, аз лично сипах 2та литра които бях купил и не преля. Завих пробката и карам така вече 60000км. Дойде му време за смяна и пак така ще направя. Между другото на дифа му няма нищо , но пак казвам това си е МОЕ решение и не ангажирам никого със него, само споделям със вас!
            Поздрави!!!
            Да ти кажа можеби си прав и това което казваш да е по-вярното. И си мисля, че е така защото пък на пробката на скростите пише, че именно до нея трябва да е нивото. Но тя е японска. На диференциала не пише, но пък той е немски, така че по-вероятно трябва да се пълни до пробката. Така е в Европа. Аз пълня до там.

            Коментар


            • #21
              До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

              Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
              Тука е редно да се уточним за следното:
              То хубаво че събира повече от 2 литра, но редно ли е да се пълни докато протече???
              Моята теория е следната: ако производителя искаше да се пълни задният диф със масло до пробката щеше да го напише изрично във инструкцията за употреба и поддръжка. Аз лично никъде до сега не съм видял да се изисква пълнене със масло докато прелее, навсякъде казват 1,9 литра.
              Така че всеки си решава за себе си как ще чете Евангилието, аз лично сипах 2та литра които бях купил и не преля. Завих пробката и карам така вече 60000км. Дойде му време за смяна и пак така ще направя. Между другото на дифа му няма нищо , но пак казвам това си е МОЕ решение и не ангажирам никого със него, само споделям със вас!
              Поздрави!!!
              Има и такава логика . Обикновено в ръководствата дават обемите в цифри информативно , за да може човек все пак да знае колко масло му трябва предварително . А конструктивно пробките се слагат , за да се избегне случая в който някой юнак е решил да пълни до горе . Демек - превантивна мярка ( и не само , разбира се ) . А също така трябва да се отчете факта , че при конструирането обема на маслото винаги има толеранс в някакви допустими граници (включително и при двигателя). С други думи , масло с обем + или - 200 гр. в дифиренциала не би трябвало да е фатален . Така че и в двата случая проблем няма.
              Аз лично сипвам 2 литра ,или по-точно 2 бутилки .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Има и такава логика . Обикновено в ръководствата дават обемите в цифри информативно , за да може човек все пак да знае колко масло му трябва предварително . А конструктивно пробките се слагат , за да се избегне случая в който някой юнак е решил да пълни до горе . Демек - превантивна мярка ( и не само , разбира се ) . А също така трябва да се отчете факта , че при конструирането обема на маслото винаги има толеранс в някакви допустими граници (включително и при двигателя). С други думи , масло с обем + или - 200 гр. в дифиренциала не би трябвало да е фатален . Така че и в двата случая проблем няма.
                Аз лично сипвам 2 литра ,или по-точно 2 бутилки .
                Даже при по-макото масло се създава и по-малко налягане и вазможността да избие семеринга е по-малка. Още повече при нашите стари машини с позапушени отдушници.

                Коментар


                • #23
                  До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

                  Ако отдушника е в ред е невъзможно да се създаде налягане. В противен случай ако ще и 100 грама масло да има налягането ще избие семеринга.
                  no signature no problems

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X