Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 23

Тема: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

Публикации
    9
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

Здравейте.От около месец имам фронтерката и ми направи впечетление че на дълъг път -варна-сандански,скоростния лост се нагрява много.Искам да ви запитам това нормално ли е,и ако не какво трябва да предприема?Благодария предварително

Място
    София/Банско
    Публикации
    433
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране До: питане за фронтера Б дизел 2,2ДТЛ

Цитат Мнение на misho2000 Преглед на публикациите
    Здравейте.От около месец имам фронтерката и ми направи впечетление че на дълъг път -варна-сандански,скоростния лост се нагрява много.Искам да ви запитам това нормално ли е,и ако не какво трябва да предприема?Благодария предварително
    Смяна масло скорости!

Публикации
    9
    Точки (при гласуване)
    0

не съм го сменял,казаха че е сменено и проверено,но ако това е проблема какво точно масло се слага

Място
    Русе
    Публикации
    9,262
    Точки (при гласуване)
    0

не съм го сменял,казаха че е сменено и проверено,но ако това е проблема какво точно масло се слага
    Двигателно,полусинтетика.
    Има много писано по въпроса с маслата-прочети,няма нужда да пълним форума с едно и също.
    От масло може да грее само от липса на достатъчно количество,провери като отвиеш контролно-наливната пробка.Ако маслото е в норма-някой лагер се товари,понеже ресурса му е приключил.Тогава е нормално да чуваш и виене.
    Конкретизирай какво друго си забелязал освен стоплянето на лоста.

Публикации
    9
    Точки (при гласуване)
    0

няма никакво виене нито шум.само неестествена топлина около мястото на кутията,имам впредвид около десният ми крак в областа на педала за газта и самият скоростен лост.
    не сам сменял масла на дифовете и кутията,а само на двигателя.

Място
    Русе
    Публикации
    9,262
    Точки (при гласуване)
    0

Провери нивото на маслото в кутията,ако някой разбирач е набутал вътре трансмисионно масло,пак ще товари и грее.Ако е така,маслото ще мирише на чесън и ще е доста по-гъсто от това,което виждаш на контролната щека на двигателя/в кутията се налива двигателно масло/.

Публикации
    9
    Точки (при гласуване)
    0

ще послушам колегата kuzdov а именно
    В преден диф - трансмисионно W 90 GL-5
    заден диф - ако е без ЛСД, същото, ако е със ЛСД - 75В140 или W 90 GL-5 със добавка за LSD
    скоростна кутия - моторно 10В40 Fully synthetic
    а има ли значение каква марка са гореизброените масла

Място
    Русе
    Публикации
    9,262
    Точки (при гласуване)
    0

...а има ли значение каква марка са гореизброените масла
    Стига да са истински-не.

Публикации
    9
    Точки (при гласуване)
    0

благодаря за отговорите.Във вторник ще ги сменя и тогава ще пиша

Място
    София
    Публикации
    50
    Точки (при гласуване)
    7

Пак малко стара тема ... и пиша тук, защото останалите с тази насоченост са заключени. Ако сметне някой за редно - нека я премести.

Повечето хора тук пишат за ск и рк - 10W40 пълна синтетика. Колегата fanatic се сърди като пита някой за масло, защото имало много теми и всичко било ясно. Има, но реално не всичко е ясно. Ще опиша нещата които за мен (а предполагам и за други интересуващи се) не са ясни и са объркващи след четене на всички теми за видове и производители на масла:

Първо, че в книжката на Фронтерата (Б), (както и в Autodata) никъде не се споменава, че маслото задължително трябва да е пълна синтетика, а това често се изтъква като аргумент в предни теми.

Второ, че почти никой производител на масла няма 10W40 пълна синтетика, но почти всички имат 10W40 полу синтетика.

Ето така ако решиш например всички масла да са ти Castrol - няма как да стане по препоръките на форума, защото просто Castrol нямат 10W40 пълна синтетика, имат с такъв вискозитет но полу синтетика. При останалите производители отново на пръв поглед не виждам да се предлага 10W40 пълна.

Иначе ако отпадне изискването за СК и РК и могат да минат с 10W40 полу - то тогава сметката за Фронтера Б (X22SE) е проста, купуват се:

10 литра Castrol 10W40 Magnatec полу (двигател + ск/рк = 9.2л)
    2 литра Castrol EPX 80W90 API GL5 (преден диф. = 1.5л)
    2 литра Castrol SAF-XJ 75W-140 API GL 5 (заден диф. = 1.9л)

Моля за коментари.

Място
    Русе
    Публикации
    9,262
    Точки (при гласуване)
    0

Ами,коментар-аз лично бих налял в СК 15W40,както и направих и три години нямам забележки.Нататък всеки си решава-персонално возило,купено с лични финанси...Дано съм разбран правилно,лека вечер!

Място
    София
    Публикации
    50
    Точки (при гласуване)
    7

Чудесно, но 15W40 пък е още по-малко вероятно (или почти невъзможно) да намериш пълна синтетика. Най-много полу такава.

Та за това казвам, че не всичко е ясно и, че са объркващи тук препоръчваните комбинации за СК/РК 10W40 пълна синтетика.

Място
    София
    Публикации
    4,988
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на hett Преглед на публикациите
    Пак малко стара тема ... и пиша тук, защото останалите с тази насоченост са заключени. Ако сметне някой за редно - нека я премести.

Повечето хора тук пишат за ск и рк - 10W40 пълна синтетика. Колегата fanatic се сърди като пита някой за масло, защото имало много теми и всичко било ясно. Има, но реално не всичко е ясно. Ще опиша нещата които за мен (а предполагам и за други интересуващи се) не са ясни и са объркващи след четене на всички теми за видове и производители на масла:

Първо, че в книжката на Фронтерата (Б), (както и в Autodata) никъде не се споменава, че маслото задължително трябва да е пълна синтетика, а това често се изтъква като аргумент в предни теми.

Второ, че почти никой производител на масла няма 10W40 пълна синтетика, но почти всички имат 10W40 полу синтетика.

Моля за коментари.
    Ами Фанатик ( а и не само той ) с право се сърди . Във форума освен тема за маслата конкретно за Фронтера има и много изписано за маслата изобщо . А то е полезно за четене ( освен ако човек не ги е изучавал в училище , ама да не се е разсейвал с деколтето на Госпожата ).
    Значи не само в книжката , ами и извън нея никой не твърди че на СК е задължително да се сипва двигателно масло , пълна синтетика. Просто последните масла имат най-дълъг ресурс на експлоатация спрямо останалите видове . Или по-точно : имат най-добри смазочни качества. Не пречи обаче да сипеш и минерално масло , стига да е двигателно . Аз както Макса съм с 15W40 , моето е точно минерално и си изкарва предписания срок без ох.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    София
    Публикации
    50
    Точки (при гласуване)
    7

Това беше важно да се знае. Нека остане за архива.

Лек ден на всички и се гответе за снега съвсем скоро :-)

Място
    София
    Публикации
    1,022
    Точки (при гласуване)
    7

И още една малка добавка от практиката, задния диференциал побира повече от два литра около 2.2-2.3 л. Нищо че пише че с лсд е 1.9л.
    Та ако купиш 2л. може да не ти стигнат.

Място
    София
    Публикации
    50
    Точки (при гласуване)
    7

Това ще е много неприятно ако е истина. Точно най-скъпото масло.

Публикации
    135
    Точки (при гласуване)
    6

За който се престрашава да слага 10w-40масло в СК/РК:

От SHPD маслата има такива 10w-40 с голям % Гр.III (и цената им отива към 20лв./л). Но даже и по-евтините 10w-40 SHPD(12-15лв./л) са :

–с по-висока стабилност на вискозитета в сравнение с пътническите си събратя(тестът в това отн. е 3 пъти по-дълъг за SHPD маслата) -в подкрепа на това е и фактът,че някои от тях(в зависимост от пазара)носят одобрения за използване във високонатоварени автоматични трансмисии,където “обичайните заподозрени” са SAE 10w,30,40(без виск.добавки) или ATF(спецификации като Allison C-4,Caterpillar TO-2)…или ръчни и автоматични на ZF(спец. ТЕ-ML-02C/03A/04B/04C/07C примерно)

-с по-висок -% противоизносни добавки

-с по-висока стабилност на окисление

-Изискванията на производителите по относно противопенни свойства са по-строги,отколкото на АCEA А3/B3/B4(т.е.леки авт.) .

Цената е сходна или по-ниска с тази на маслото за лек автомобил със същия виск. 10w-40,а неудобството,че не се предлагат в еднолитрови бутилки може да бъде избягнато с посещение с празна тубичка във всеки сервиз за тежкотоварна техника…или вносителя,че и някои от тях продават наливно..

Та накратко АCEA Ex/B4/A3 ; API CI-4/CH-4/../SL/SM (т.е. и с одобрение за бензинови приложения) и с подходящия вискозитет e удачен вариант за двигател(който позволява),СК и РК(ако наистина производителят допуска 10w-40).

Място
    София
    Публикации
    1,022
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на hett Преглед на публикациите
    Това ще е много неприятно ако е истина. Точно най-скъпото масло.
    Аз когато сменях маслото в задния диф. ОФА КБ с лсд, Лозан ме предупреди, че ще побере повече от 1.9 л. около 2.3 л. и беше точно така. Добре, че ми каза за да си купя още един литър отгоре за да ми стигне. Общо 4л. ми стигнаха за задния и предния диф., защото сложих от същото масло и отпред.
    А то маслото не е толкова скъпо ако не е кастрол. Тутела W140 с добавка за ЛСД струва 8,80лв. за литър, както беше писал в една от темите и Куздов. Маслото е италианско и е добра алтернатива на кастрола особено щом го слагат в диференциалите на камионите Ивеко. А и щом Лозан директно ми каза да слагам от него въобще не се замислих. За по-малко от 40 лв. съм готов за следващите 50 000 км., ако не газя в реки.

п.с. Молая модераторите, ако прецените, че последния абзац е реклама да го изтриете. Благодаря.

Място
    Варна
    Публикации
    862
    Точки (при гласуване)
    8

Тука е редно да се уточним за следното:
    То хубаво че събира повече от 2 литра, но редно ли е да се пълни докато протече???
    Моята теория е следната: ако производителя искаше да се пълни задният диф със масло до пробката щеше да го напише изрично във инструкцията за употреба и поддръжка. Аз лично никъде до сега не съм видял да се изисква пълнене със масло докато прелее, навсякъде казват 1,9 литра.
    Така че всеки си решава за себе си как ще чете Евангилието, аз лично сипах 2та литра които бях купил и не преля. Завих пробката и карам така вече 60000км. Дойде му време за смяна и пак така ще направя. Между другото на дифа му няма нищо , но пак казвам това си е МОЕ решение и не ангажирам никого със него, само споделям със вас!
    Поздрави!!!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-[URL="http://vbox7.com/play:3dc959bd"]http://vbox7.com/play:3dc959bd[/URL]

Място
    София
    Публикации
    1,022
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на EXALIBUR Преглед на публикациите
    Тука е редно да се уточним за следното:
    То хубаво че събира повече от 2 литра, но редно ли е да се пълни докато протече???
    Моята теория е следната: ако производителя искаше да се пълни задният диф със масло до пробката щеше да го напише изрично във инструкцията за употреба и поддръжка. Аз лично никъде до сега не съм видял да се изисква пълнене със масло докато прелее, навсякъде казват 1,9 литра.
    Така че всеки си решава за себе си как ще чете Евангилието, аз лично сипах 2та литра които бях купил и не преля. Завих пробката и карам така вече 60000км. Дойде му време за смяна и пак така ще направя. Между другото на дифа му няма нищо , но пак казвам това си е МОЕ решение и не ангажирам никого със него, само споделям със вас!
    Поздрави!!!
    Да ти кажа можеби си прав и това което казваш да е по-вярното. И си мисля, че е така защото пък на пробката на скростите пише, че именно до нея трябва да е нивото. Но тя е японска. На диференциала не пише, но пък той е немски, така че по-вероятно трябва да се пълни до пробката. Така е в Европа. Аз пълня до там.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Чип тунинг на Фронтера Б 2.2 дизел
    От matematic във форум OPEL
    Отговори: 25
    Последно мнение: 13-07-14, 11:08
  2. Диагностика на Фронтера 2.2дти
    От c_gul във форум OPEL
    Отговори: 38
    Последно мнение: 14-10-13, 11:24
  3. Питане за Фронтера Б дизел
    От druncho във форум OPEL
    Отговори: 25
    Последно мнение: 06-09-13, 11:18
  4. Отговори: 3
    Последно мнение: 06-07-09, 17:06
  5. питане за Шевролет 6.2 дизел
    От koko11 във форум Други 4х4, екзотични автомобили, всичко извън горните марки
    Отговори: 8
    Последно мнение: 04-05-08, 06:22

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •