Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

    Това , с огънатите ключове , знаеш ли защо е, и дали не е специално така ?
    Защото аз знам, огъването е специално заложено по едни доста високи изисквания, на едни доста сериозни производители, на една специфична техника и означава много висока цена, между другото, но ти си мисли каквото ти е кеф, спирам да се опитвам да ограмотявам когото и да било.
    За 20 години щом не съм успял да обясня някой работи, явно не ставам за даскал.
    Баста !
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
      Това , с огънатите ключове , знаеш ли защо е, и дали не е специално така ?
      Защото аз знам, огъването е специално заложено по едни доста високи изисквания, на едни доста сериозни производители
      Усуканото Щалвиле не е от теста за здравина, а от тест за еластичностно ако беше обърнал малко внимание преди да ме бастисаш щеше да видиш( понеже казваш, че знаеш) ,че надписа "по-здрав от всеки болт" е само на лулите, а усуканите са "отворена кутия 13", аз също харесвам много Щалвиле, но уви има Хазет и те наистина са специални .Именно заради "сериозните" фирми качих тоя тест и най вече за това дали си струват парите
      Последно редактирано от тихич; 01-06-13, 00:40.

      Коментар


      • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

        Аз понеже работя непрофесионално с мойто полско комплектче го ползувам от 1987 и съм батисал само една вложка 17и комшията ми затри (изгуби ) №13. А и си сложих истинска тресчотка (Гедоре) вместо полската.До сега не съм имал проблеми!Единствено не му харесвам че по-големите р/ри са звездограми ,а не шестостени , но пък така е по универсално.Бе важно е да върши работа ,когато ти трябва!
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0187.jpg
Прегледи:1
Размер:150.0 КБ
ID:5488612
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

        Коментар


        • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

          От днес съм горд собственик на звездогаечни Хазет 600/N Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2092.jpg
Прегледи:1
Размер:209.6 КБ
ID:5490327Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2082.jpg
Прегледи:1
Размер:204.4 КБ
ID:5490328толкова много им се кефя, че довечера ще ги сложа под възглавницата

          Коментар


          • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

            Някой има ли мнение за инструменти ABCtools?http://www.abctools.it/eng/index.asp

            Коментар


            • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

              Моля някой ако знае да сподели,къде в София продават усилени вложки 1/2 на ius&mob?

              Коментар


              • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                Колега аз моите си ги купувам от един магазин в Плевен,меркадо се казва но те ги вземат от steeldesign.bg в Габрово май те само имат в наличност от усилените.Иначе в София продукти на Ius&Mob се предлагат и във nika.bg както и instrumenti -online.bg,но требва да и се обадиш но във Габрово задължително има и ще ти свършат работа.

                Коментар


                • От: До: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                  продаваш ли ги или...

                  Коментар


                  • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                    Аз имам от 20 години клещи и 2 отвертки факом, останаха ми спомен от баща ми. Знам че са стрували невероятни пари навремето, но никога не са се изложили. Имам приятел, който работи във СФА, там инструментите им били факом, със лайф-тайм гаранция. Разправял ми е, че досега за поне 15-те години съществуване на сервиза им са им подменяли инструменти 3-4 пъти, безплатно. Явно френския ключ затова е станал нарицателен, първия е бил точно факом

                    Коментар


                    • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                      Първоначално публикуван от kalincho Преглед на мнение
                      Аз имам от 20 години клещи и 2 отвертки факом, останаха ми спомен от баща ми. Знам че са стрували невероятни пари навремето, но никога не са се изложили. Имам приятел, който работи във СФА, там инструментите им били факом, със лайф-тайм гаранция. Разправял ми е, че досега за поне 15-те години съществуване на сервиза им са им подменяли инструменти 3-4 пъти, безплатно. Явно френския ключ затова е станал нарицателен, първия е бил точно факом
                      Бих го написал с главна буква - Факом. Останалото е вярно.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                        От няколко дни ми се върти идеята да си спретнем едно нашенско (форумно) тестче, специално на звездогаечни ключове, a що не и за вложки. Само не мога да измисля как да стане тестът най-точен.
                        - Any ideas .
                        Предполагам, всеки би се радвал на такъв тест. Всеки си носи мостра за теста, само че най-добре да действаме с чисто нови инструменти и за по-сигурно с по 2 бройки, макар ще бъде субективно, но все пак. На някого да му се намира стент за тестчето

                        Поздрави !

                        Коментар


                        • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                          Каква е целта?
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Каква е целта?
                            Разтоварване в петък вечер

                            - а иначе огъване на разни железа, вместо да залагаме по мачове, залагаме на гаечни ключове, който бие получава комплект пиво по избор

                            Поздрави !
                            п.п. реално би могло да се направи с всяка преса, но как да отчетем приложеният натиск ?

                            Коментар


                            • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                              Преса с манометър. Разполагам такава с усилие 100 тона. Ако ти се занимава заповядай. Имам и две десетлитрови шишета със поломен инструмент от всякакви марки, потрошени гайковерти на Юсак, Чикаго и други, скъсани твърди рамена на 1цол. Огънат динамометрик на 1цол. Все интересни неща които даказват само, че няма нищо вечно и, че правилата на Съпромата все още важат.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                                Преса с манометър. Разполагам такава с усилие 100 тона. Ако ти се занимава заповядай. Имам и две десетлитрови шишета със поломен инструмент от всякакви марки, потрошени гайковерти на Юсак, Чикаго и други, скъсани твърди рамена на 1цол. Огънат динамометрик на 1цол. Все интересни неща които даказват само, че няма нищо вечно и, че правилата на Съпромата все още важат.
                                Не си прав, съпроматът е отменен отдавна в Китай, после и в България.
                                Що ли го учихме някога !?
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X