Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самоделен лифт за Нива







    каво мислите дали е удачно
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

  • #2
    Много ценни идейки.
    Предполагам че е изпробвано и работи.

    Коментар


    • #3
      явно виждате снимките че аз немога
      незнам ,ама като гледам из руските форуми масово така ги лифтоват
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #4
        Ето ги.



        Коментар


        • #5
          Re: самоделен лифт за нива

          Първоначално публикуван от Камен Калчев

          каво мислите дали е удачно
          ми Камене що да не е удачно? щом хората го правят и карат така сигур е удачно. ти кво мислиш че представляват т.нар лифт китове дето ги продават за по една шапка жълтички - същото - една кофа втулки, по дълги болтове, разни подложки, некоя и друга планка... е, и некоя друга пружина, де
          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

          Коментар


          • #6
            Не трябва да се забравя, че едно такова лифтване променя работния ъгъл на полуоските! От там каретата ти стават консуматив Лифт китовете съставени от "подложки" се ползват предимно при твърди мостове. При този тип окачване е по добре да се мисли за начин за поставяне на по-високи гуми които да увеличат клиренса, без да се пипа окачването. Мислете за боди лифт, рязане на калници, изнесени навън джанти и т.н.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от disem
              Мислете за боди лифт
              Ако го измислят ще вземат награда ;-) изглежда трудно да се направи боди лифт без да има боди отделно от рама
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от fanatic
                Първоначално публикуван от disem
                Мислете за боди лифт
                Ако го измислят ще вземат награда ;-) изглежда трудно да се направи боди лифт без да има боди отделно от рама
                Аз говоря по принцип, а не конкретно за този автомобил!

                Коментар


                • #9
                  Преди около 2г. и на мен ми беше влезнала тази муха в главата-самоделен лифт на Нива,НО след 2-3 месечно ровене по руските сайтове,абсорбиране на мнение от компетентни лица от този форум, се отказах.Ограничих се до рязане на веждите и слагане на гуми 29 . ето и снимка:
                  http://img63.imageshack.us/img63/3216/s25000122yn.jpg

                  Коментар


                  • #10
                    Май,нещо не стана.......снимката

                    Коментар


                    • #11
                      снощи много рових и руснаците са на мнение че това нямя да попрече ,а и доста автомобилли т.е. ниви са така
                      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от disem
                        Не трябва да се забравя, че едно такова лифтване променя работния ъгъл на полуоските! От там каретата ти стават консуматив Лифт китовете съставени от "подложки" се ползват предимно при твърди мостове. При този тип окачване е по добре да се мисли за начин за поставяне на по-високи гуми които да увеличат клиренса, без да се пипа окачването. Мислете за боди лифт, рязане на калници, изнесени навън джанти и т.н.
                        Полуоските на Нивата работят без проблем в работния ъгъл които е ограничен от стандартните амортисйори.

                        Коментар


                        • #13
                          То хубаво стандартните ама ако не са стандартни???
                          Който реши да прави такова нещо наистина трябва да е наясно защо го прави.Ако искате по голям клиренс просто си отрежете калниците и сложете по-големи гуми.Защо си усложнявате живота Не си мислете че това е по лесния вариант.Рязането хич не е сложно и ако се внимава не е нужно пребоядисване после.
                          Аз лично на моята ще изчакам да ми дойде окачането което ще си има малко лифт и задължително ще режа.След това ще видя как са ъглите на носачи,шарнири и др. и ако се наложи ще сложа онази подложка на горния шарнир.Но честно казано въобще не ми се иска.Не искам да натоварвам полуоската допълнително.тя и без това ще и се взема здравето и ще гледам да я облекчавам вместо да я товаря.

                          Коментар


                          • #14
                            за рязане и аз съм мислел но нямя да е скоро,поне до нова година няма да е,а за след това ше мисля.първо ще си намеря гуми с джанти и тогава ще я застъпвам
                            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Явор(dorzi)
                              То хубаво стандартните ама ако не са стандартни???
                              Ако амортисйорите не са стандартни а са по дълги --- Кофти
                              Ще претракат каретата. Май че въртешното беше проблемно.
                              Няма ли начин вътрешното каре да се смени с външно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X