Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделен лифт за Нива

    Ами отиваш в някоя автоморга и си търсиш подходящата кормилна щанга, която и купуваш след намирането. Ако си спомням добре, нещо такова представляваше средната кормилна щанга за старите Аудита 80-ки и старите пасати. После следва достатъчната доза ТНТМ и си готов. И като я сготвиш наистина да вземеш да почерпиш. Наздраве!
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Самоделен лифт за Нива

      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
      От зеленчуковия магазин се вземат!
      Уж си копирал поста ми,а не прочел как започва-Отиваш при стругар.
      Не отиваш там на приказка,а да ти направи необходимите неща.
      Не се заяждам, ама и стругарите по зеленчуковите пазари никнат и се намират. Собствен опит. Ако имах читав стругар, който да ми свърши работа, нямаше да питам за нещо готово, да отида да го купя, да си отрежа щангата където трябва, да напасна всичко и заваря.
      И все пак благодаря за съдействието и извинете за безпокойството.

      Коментар


      • От: Самоделен лифт за Нива

        Колеги,фланеца между горния носач и шарнира за повече ход ли се слага след повдигане,или играе и той да е по повдигната Нивата?И също,задните пружини ми се виждат по дълги,стават ли за отпред ако се скъсят?

        Коментар


        • От: Самоделен лифт за Нива

          Фланеца е да компенсира повдигането,да не се мачка тампона.Правиш толкова дебел фланец та да запазиш първоначалния луфт на тампона.Не забравяй че след повдигане предните колела се отварят в горния край и трябва да се коригира наклона от шайбите на горния носач .Диаметъра е различен на предните и задните пружини.

          Коментар


          • От: Самоделен лифт за Нива

            Имам 2 разглобени Ниви и една която си я карам.Та тази дето я карам някой преди мен навирил задницата,отпред нищо не направил и реших да оправя положението и отпред.Интересното е,че като сложих пружините от едната Нива,която отпред беше доста висока явно с други пружини и носачите видимо седяха под ъгъл,след като ги сложих на другата го нямаше това.Вдигна се почти незабележимо,носачите си седяха прави.На какво се дължи тази аномалия?И дали някой има за продаване фланци за горните шарнири готови или да се навие да ми ги изработи?

            Коментар


            • От: Самоделен лифт за Нива

              Колеги повдигнах я отпред с подложки над пружините.Стана по нестабилна отпред,като мина през неравност по асфалт и криволичи,на какво се дължи това?Не съм слагал подложки на горните шарнири все още,само подложки 2см.

              Коментар


              • От: Самоделен лифт за Нива

                Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
                Колеги повдигнах я отпред с подложки над пружините.Стана по нестабилна отпред,като мина през неравност по асфалт и криволичи,на какво се дължи това?Не съм слагал подложки на горните шарнири все още,само подложки 2см.
                Амортисьори.

                Коментар


                • От: Самоделен лифт за Нива

                  Тя може да криволичи и от разбити тампони на задните щанги. Ама това лесно се установява. При газ, тегли на едната страна, при спирачка, на другата.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • От: Самоделен лифт за Нива

                    Ако бяха амортисьори щеше да подскача,а то е едно като дърпане.Усеща се отпред криволиченето и то след като сложих подложките.А отзад играе като мина през неравност пак и отзад почна да играе след като сложих витарови 15ки с 205 на 70,преди това с Ласи на оригиналните джанти го нямаше.

                    Коментар


                    • Ето самоделен лифт и малко доработки,подложки,или втулки под тавата на пружината отпред 2.5см,подложки от друг горен носач между горния шарнир и носач,8 амортисьора жълти мастер спорт(по 2 на колело).Гуми с джанти щатни за Уаз 215 90 15.Отзад втулките на амортисьорите са заварени за моста,получава се около 5см повече ход,сложени са подложки 5см над пружините.

                      Коментар


                      • Здравейте, ето го и моят самоделен лифт, остава ми само да сменя гумите...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X