Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Re: самоделен лифт за нива

    Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
    ЕТ-58.(+)
    Аз сложих +30 и излязоха доста.Не знам тези дето слагат нулево или отрицателно на Нива какво се получава??? .
    Мерси Яворе много ми помогна. И аз на око ги видях там някъде Към 50.

    Коментар


    • #47
      Re: самоделен лифт за нива

      Гумите 215 75 15 ми опираха отзад във ръба на веждата, но го прибрах навътре и няма проблеми. Какви гуми искаш да сложиш на нивата ? Размера на кобрите 195 R 15 ще ти го пусна до 2 дни, а за осфета не мога да ти кажа нищо , защото не го Чаткам това понятие. Поясни ми как да го измеря и ще ти дам резултат.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #48
        Re: самоделен лифт за нива

        Mалатеста кобра 195 R 15 -- 72 см, 215-75-15 -- 69 см , по- широките ми опират в подкалника над пружината заради "БУЗИТЕ" , който се получават по протектора на гумата. При кобрите, както се вижда от горните снимки контактната повърхност е същата въпреки даденият размер -195 -- 215.

        Коментар


        • #49
          Re: самоделен лифт за нива

          kinex до къде я докара нивата
          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

          Коментар


          • #50
            Re: самоделен лифт за нива

            Ами тя Нивата чисто нова. Окачването перфектно. В смисъл пружините натопорчени амортисьори тампони всичко тък.
            Утре слагаме 235/70/16 на оригиналните джанти и отиваме да я кълчим ако не опират значи 205/R 16 на джанти с ЕТ 30 ще влезнат и без лифт.
            Хич не ми се пипа предното окачване е много сгъчкано. Ограничителен тампон отдоло ограничителен тампон и отгоре. Ужас.
            Просто не виждам с 3-4см лифт какво ще спечелим. Единствено ще увеличим хота на горе които сега е трагичен - 2см при тампона в пружината. За по големи гуми в следствие на лифта и дума не може да става.
            Колата ще се кара само оффроуд така че тия коравите пружини като на Явор може и да свършат работа. Нека друса. На кои му пука.

            Коментар


            • #51
              Re: самоделен лифт за нива

              аз днес пак сменях лагери на предни главини ,или аз съм див или лагерите калпави, за втори път не могат да минат и 2000 км
              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

              Коментар


              • #52
                Re: самоделен лифт за нива

                Може да друса обаче от първите тестове се вижда че е невероятно стабилна .Като трупче е
                За съжаление обаче няма да ходя на първото състезание.Не стигна времето. Всъщност ще ходя ама да зяпам

                Коментар


                • #53
                  Re: самоделен лифт за нива

                  Яворе при тебе в момента колко е разтоянието между ограничителния тампон отпред в пружината и носача. Дефакто това е хода на горе.
                  Чудя се дали да не го подстрижа тоя гаден тампон.

                  Коментар


                  • #54
                    Re: самоделен лифт за нива

                    Аз подстригах горния за хода надолу
                    Долния не съм го пипал.Ще видя колко е и ще ти кажа.

                    Коментар


                    • #55
                      Re: самоделен лифт за нива

                      Долния отстои на 4-5см.Напълно достатъчно!Твоя да не е по-малко .Да не си олекотявал двигателя,че не натиска достатъчно

                      Коментар


                      • #56
                        Re: самоделен лифт за нива

                        Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                        Гумите 215 75 15 ми опираха отзад във ръба на веждата, но го прибрах навътре и няма проблеми. Какви гуми искаш да сложиш на нивата ? Размера на кобрите 195 R 15 ще ти го пусна до 2 дни, а за осфета не мога да ти кажа нищо , защото не го Чаткам това понятие. Поясни ми как да го измеря и ще ти дам резултат.
                        От снимките се вижда малко ролбара на Нивата. Мисля, че точно такъв търся за моята и искам да питам откъде е купуван и дали не може да качиш снимка на колата отпред.
                        Благодаря!
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #57
                          Re: самоделен лифт за нива

                          За това ли питаш ??
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #58
                            Re: самоделен лифт за нива

                            Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                            За това ли питаш ??
                            За съжаление не. Имах друго впредвид. Нещо такова.
                            Прикачени файлове
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • #59
                              Re: самоделен лифт за нива

                              Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                              Долния отстои на 4-5см.Напълно достатъчно!Твоя да не е по-малко .Да не си олекотявал двигателя,че не натиска достатъчно
                              4-5см със твърдо окачване като твоето е предостатъчно. Обаче се съмнявам че надоло имаш повече от един.
                              Като видях че целия ход на предното окачване при тампоните е 3см направо се втрещих. По лошо измислено окачване не съм виждал. На леките коли хода е по голям. А Нивата уж се води джип. Направо не ми го побира акъла как е възможно да се произвежда такава кола.
                              74см гуми опират яко в задната част на задния калник и с рязане на калниците не става Трябва отзад да се реже и подкалника. Отпред лизват леко предното ъгълче и трябва само леко да се згъне.
                              Другия варянт е да се ограничи хода отзад но така ще се движи винаги на три гуми.
                              71-72 е максимума. нещо като 205 R 15.

                              Коментар


                              • #60
                                Re: самоделен лифт за нива

                                Нали ти казвам че горния тампон се поокастря
                                Относно гумите ако имах як двигател щеше да видиш колко големи влизат Знаеш че тези на снимката са 225/75/15 което е около 71/72см колкото си писал.На моята ми изглеждат малки и има възможност да влязат по-големи съвсем спокойно,но пък и моята е доста пипната .
                                П.С.Дано този разговор който водим с теб да е полезен на нивоводите в България.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X