Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделен лифт за Нива

    Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
    Колега,точно тези пружинки и гумени подложчици са в основата за поставяне на по-големи гуми.
    Всичкото хубаво и ясно,ама няма кой да ги върти тия големи гуми.С 3.9 дифове,стандартна кутия даже и инжекционния мотор 1.7 умира с 30" колела.Колата си иска лифт колкото да побереш желания размер гуми.Оттам нататък,обаче идва интересната част,а именно да подбереш правилното предавателно число на мостовете тъй,че винаги да имаш запас от мощност при изкачване на стръмен и продължителен баир или пък в дълбоката кал.После пък започваш да усещаш и други недостатъци на Толиатския всъдеход и така докато се убедиш,че той е правен за всичко друго,но не и за сериозна експлоатация извън пътя.
    Последно редактирано от Янко Желязков; 11-03-11, 20:59.

    Коментар


    • От: Самоделен лифт за Нива

      Тия дни ще има още снимки и подробности
      [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

      Коментар


      • От: Самоделен лифт за Нива

        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
        Всичкото хубаво и ми е ясно,ама няма кой да ги върти тия големи гуми.С 3.9 дифове,стандартна кутия даже и инжекционния мотор 1.7 умира с 30" колела.
        а диференциали 10/43 дали ще ги въртят ?
        [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

        Коментар


        • От: Самоделен лифт за Нива

          Колега, сподели как са минали първите километри със стоманения кожух на предния диф? Намаля ли клиренса отпред, има ли някакви шумове от дифа?

          Коментар


          • От: Самоделен лифт за Нива

            Първоначално публикуван от b.bore@mail.bg Преглед на мнение
            а диференциали 10/43 дали ще ги въртят ?
            ДА.

            Коментар


            • От: Самоделен лифт за Нива

              Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
              Колега, сподели как са минали първите километри със стоманения кожух на предния диф? Намаля ли клиренса отпред, има ли някакви шумове от дифа?
              Шумове няма как да има,ако "прасето" е читаво.

              Коментар


              • От: Самоделен лифт за Нива

                Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
                Колега, сподели как са минали първите километри със стоманения кожух на предния диф? Намаля ли клиренса отпред, има ли някакви шумове от дифа?
                Още не съм карал с металния кожух ако е късмет утре ще пробвам .
                А клиренса нее намалял кожуха е на равно с тръбата / нещо немога да кача снимки дава ми грешка /
                [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                Коментар


                • От: Самоделен лифт за Нива

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  ДА.
                  а от каква модификация са тия диференциали 10/43 че нещо трудно се намират ?
                  [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                  Коментар


                  • От: Самоделен лифт за Нива

                    А 4.44 най-трудно се намират, но са може би най-подходящият вариант за Нива изцяло за офроуд.

                    Коментар


                    • От: Самоделен лифт за Нива

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      Всичкото хубаво и ясно,ама няма кой да ги върти тия големи гуми.С 3.9 дифове,стандартна кутия даже и инжекционния мотор 1.7 умира с 30" колела.Колата си иска лифт колкото да побереш желания размер гуми.Оттам нататък,обаче идва интересната част,а именно да подбереш правилното предавателно число на мостовете тъй,че винаги да имаш запас от мощност при изкачване на стръмен и продължителен баир или пък в дълбоката кал.После пък започваш да усещаш и други недостатъци на Толиатския всъдеход и така докато се убедиш,че той е правен за всичко друго,но не и за сериозна експлоатация извън пътя.
                      Така е колега,ако си тръгнал да правиш нещо или го прави като хората,или въобще не се занимавай.Много добре ми е ясно,че се залъгваме тук,колкото да не заспим.Има къде,къде подготвени ниви,като погледнеш в руския сайт нива4х4 и ти става ясно,ние сме пълни аматьори.Пробваме разни неща,но сме на светлинни години назад от нашите Руски събратя-тези хора ме очудват,винаги когато посетя сайта им.Взимат един пълен дрегел нива и го правят нещо уникално,по-добро и от Толиатско изпъление,какви подобрения са правили-можете сами да видите,ние сме нищо в сравнение с тях.Искам само да кажа,че и те не ползват окачвания за по 1000+лв а карат с подръчни средства.Кое то УАЗ,кое от Волга,трето от некой бус или камион и наклепатиса къде,къде по-добро и от тунингованото окачване,което се продава за нива.Нашето е като разходка в парта в сравнение с Руснаците.Поздрави

                      Коментар


                      • От: Самоделен лифт за Нива

                        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                        Така е колега,ако си тръгнал да правиш нещо или го прави като хората,или въобще не се занимавай.Много добре ми е ясно,че се залъгваме тук,колкото да не заспим.Има къде,къде подготвени ниви,като погледнеш в руския сайт нива4х4 и ти става ясно,ние сме пълни аматьори.Пробваме разни неща,но сме на светлинни години назад от нашите Руски събратя-тези хора ме очудват,винаги когато посетя сайта им.Взимат един пълен дрегел нива и го правят нещо уникално,по-добро и от Толиатско изпъление,какви подобрения са правили-можете сами да видите,ние сме нищо в сравнение с тях.Искам само да кажа,че и те не ползват окачвания за по 1000+лв а карат с подръчни средства.Кое то УАЗ,кое от Волга,трето от некой бус или камион и наклепатиса къде,къде по-добро и от тунингованото окачване,което се продава за нива.Нашето е като разходка в парта в сравнение с Руснаците.Поздрави
                        Точно така е.

                        Коментар


                        • От: Самоделен лифт за Нива

                          Колеги, може ли някой да ми каже колко горе-долу е разстоянието от големия ограничителен тампон до чашката на пружината на предното окачване, защото при мен е на не-повече от 1 см, което ме кара да мисля, че предните пружини са за смяна.
                          Александър

                          Коментар


                          • От: Самоделен лифт за Нива

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Колеги, може ли някой да ми каже колко горе-долу е разстоянието от големия ограничителен тампон до чашката на пружината на предното окачване, защото при мен е на не-повече от 1 см, което ме кара да мисля, че предните пружини са за смяна.
                            Труден въпрос!Трябва нова,съвсем нова нива от магазина.Мойте след 95 000км са "умрели" и ще ги сменям тези дни.

                            Коментар


                            • От: Самоделен лифт за Нива

                              Така де. Какво ще рече "умрели" - как ги определяш? На мен например на моите ми се струва, че последните работни навивки почти са се допрели една в друга.
                              Александър

                              Коментар


                              • От: Самоделен лифт за Нива

                                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                                Така де. Какво ще рече "умрели" - как ги определяш? На мен например на моите ми се струва, че последните работни навивки почти са се допрели една в друга.
                                Това,може да се опредили като фактор,аз определям по това,че ограничителния тампон,въпреки гумента подложка почти е опрял в "тавата"/долната част на носача

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X