Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделен лифт за Нива

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    Сигурен съм, че ще ги срежа, но въпроса ми беше по-скоро за работата на така срязаните пружини. Променя се геометрията на пружината - ляга на чашката под ъгъл, и това ми се струва, че ще е проблем.

    Относно пружините за Шевролет Нива - в крайна сметка по-дълги ли са от стандартните нивови?
    ДА, предните са по дълги, от обикновенните на Нива, колегата Rocco, има такива и май вече ги е сложил..
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • От: Самоделен лифт за Нива

      За рязането и работата на пружината след това няма никакви ядове.Моите Волгови също ги рязах и сега карам с тях.Не забелязвам някакви проблеми.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • От: Самоделен лифт за Нива

        Натоварвал ли си колата повече - на тежки терени или по завои с по-висока скорост? Как се държи? Много ми се иска и аз да вдигна нивата малко, но не знам дали с подложки и втулки няма да е по-разумният вариант - просто ми се струва рисковано пружините да стоят така под ъгъл. Предполагам отдолу си сложил отрязаната част?
        Александър

        Коментар


        • От: Самоделен лифт за Нива

          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
          Натоварвал ли си колата повече - на тежки терени или по завои с по-висока скорост? Как се държи? Много ми се иска и аз да вдигна нивата малко, но не знам дали с подложки и втулки няма да е по-разумният вариант - просто ми се струва рисковано пружините да стоят така под ъгъл. Предполагам отдолу си сложил отрязаната част?
          Ако твоите пружини не са омекнали ще ти излезе по-евтино варианта с подложките струват някакви мизерни левчета.
          Land Rover Discovery II 3,9 V8
          Лада Нива 21214 1,7i

          Коментар


          • От: Самоделен лифт за Нива

            Май са поомекнали... Вече 95000 км, струва ми се че още малко тампона ще опре в чашката.
            Александър

            Коментар


            • От: Самоделен лифт за Нива

              Бе, не знам как е по добре, но като се сложат Волгови пружини максумума от вдигане е 4см, без махане на дифа от двигателя, а има подложки 4см, аз имам едни от 3см и като сложа една 1см = 4см вдигане, взех ги 4 подложки за 8 кинта..А волгови пружини нови под 30 лв/бр. няма да се намерят без връзки Аз ще си сложа тези подложки с омекналите пружини, возията е супер сега, по чакъл вози по меко от чисто нова нива.. ..Затова стигнах до такова решение
              Април месец, давам старт, на проект Вдигане на НИВАта
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • От: Самоделен лифт за Нива

                От повдигане има смисъл ако има нужда от това Нивата. Щом не се товари предницата с тежък булбар и лебедка няма проблем да се кара с оригиналните пружини и амове. Задната част щом не се товари с ремарке, каравана и тя няма нужда от по-дълги пружини, подложки, дълги амове и раздвижена щанга. Промяната на съотношението 70% асфалт и 30% коларски път за лек off road за което е проектирана Нивата води до друг дизайн и предназначение на автомобила с висока проходимост. Преминаването от лек към hard off road с допълнителна комплектовка иска повдигане, но също се променят и техническите характеристики като някои от тях са устойчивост на странични наклони, движение по магистрала с висока скорост, комфорт на возията и др. Все пак 70% от проходимостта се дължи на подходящите нови гуми за различните терени, следва майсторското каране off road и на последно място сякаш е повдигането ако има нужда от него. До последното се стига закономерно едва с натрупване на практичен опит от off road който ти показва + и - на автомобила за конкретния терен.
                Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                Коментар


                • От: Самоделен лифт за Нива

                  Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                  Предни 1 дебелина на навивките 15.2мм, 2 вътрешен диаметър 90мм, 3 бройка навивки 7.33, 4 работни 6, 5 пруж. в свободен състояние 278мм
                  Задни 1 13мм, 2 103мм, 3 9.33, 4 8раб, 5 434мм.
                  Колега, благодаря много. Имаш ли информация за останалите спецификации на пружинита - твърдост, носимоспособност, защото не мога да намеря.
                  Имам възможност да поръчам да ми изработят такива пружини в завода в с. Крън, но не знам какви спецификации да дам.

                  П.П. Като сложиш пружини с 4 см по-дълги, не трябва ли и подложка под горния шарнирен болт? Ако да - каква?

                  Александър

                  Коментар


                  • От: Самоделен лифт за Нива

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Колега, благодаря много. Имаш ли информация за останалите спецификации на пружинита - твърдост, носимоспособност, защото не мога да намеря.
                    Имам възможност да поръчам да ми изработят такива пружини в завода в с. Крън, но не знам какви спецификации да дам.

                    П.П. Като сложиш пружини с 4 см по-дълги, не трябва ли и подложка под горния шарнирен болт? Ако да - каква?

                    Трябва, аз съм подготвил такавива подложки..
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7-SHAROVAYA.jpg
Прегледи:5
Размер:24.8 КБ
ID:5258638
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • От: Самоделен лифт за Нива

                      Здравейте колеги.Говореха се из форума разни неща,че с 3см гумена подложка и 3см подложка на горен шарнинр и горен носач,много бързо се разбивали/разтропвали вътрешните карета.Имам навъртяни вече около 60 000-65 000км,проблем за сега няма.Приготвил съм и прожини от Ш.нива,като се затопли малко ще ги монтирам.Колегата Токарев е прав-нива може да се кара и с повече от 4см лифт отпред!

                      Коментар


                      • От: Самоделен лифт за Нива

                        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                        Здравейте колеги.Говореха се из форума разни неща,че с 3см гумена подложка и 3см подложка на горен шарнинр и горен носач,много бързо се разбивали/разтропвали вътрешните карета.Имам навъртяни вече около 60 000-65 000км,проблем за сега няма.Приготвил съм и прожини от Ш.нива,като се затопли малко ще ги монтирам.Колегата Токарев е прав-нива може да се кара и с повече от 4см лифт отпред!
                        Гумената подложка 3 см отгоре ли е (като на третата картинка)? Откъде да си намеря такива подложки, ако някой има излишни направо ги взимам и забравям, 3 см. са ми достатъчни.

                        П.П. Спешно е, другата седмица ще се правят други неща по предницата и трансмисията и искам да използвам момента.
                        Последно редактирано от axlastro; 09-03-11, 10:53.
                        Александър

                        Коментар


                        • От: Самоделен лифт за Нива

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          Гумената подложка 3 см отгоре ли е (като на третата картинка)? Откъде да си намеря такива подложки, ако някой има излишни направо ги взимам и забравям, 3 см. са ми достатъчни.

                          П.П. Спешно е, другата седмица ще се правят други неща по предницата и трансмисията и искам да използвам момента.
                          Колега,гумените подложки са отгоре.Мисля,че в всеки магазин за ВАЗ авточасти ще намериш,цената е около 2-3лв на бройка.След поставянето на гумените подложки се налага реглаж на предницата,защото се затваря и ще почне да яде гумите по външния край

                          Коментар


                          • От: Самоделен лифт за Нива

                            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                            Здравейте колеги.Говореха се из форума разни неща,че с 3см гумена подложка и 3см подложка на горен шарнинр и горен носач,много бързо се разбивали/разтропвали вътрешните карета.Имам навъртяни вече около 60 000-65 000км,проблем за сега няма.Приготвил съм и прожини от Ш.нива,като се затопли малко ще ги монтирам.Колегата Токарев е прав-нива може да се кара и с повече от 4см лифт отпред!
                            Може,но смисъла от екстремален лифт-/над 5см./ отпред е никакъв.Така или иначе с гуми Ласа ОК-144 задния диф и стойките на амортисьорите отзад са на 24см. височина и в първия по-дълъг коловоз с дълбочина 25см. закъсваш,ако ще и отпред да си с 35см. клиренс.Аз тези неща ги изпитах отдавна и затова отпред съм си я оставил на 30см. от земята-повече не и е необходимо,а и над това вече губи сериозно странична устойчивст.Обърнете внимание на сериозните фирми-/ОМЕ,Трейл Мастър и др./,правещи лифтово окачване за Нива с колко инча повдига то.Отговорът е не повече от 2".Така,че няма смисъл от престараване.Който иска увеличен клиренс на всяка цена трябва да помисли освен за лифт отпред и за по-големи гуми до към 29-30".Размерът 205/80-16 е много подходящ за целта.С него вече задния диф и стойките на амовете стоят на 26см. височина,което хич не е малко.Всякакви други изпълнения с разни пружинки и гумени подложчици са пълен майтап при положение,че колата се кара с някой смешни 26-27" колелца.
                            Последно редактирано от Янко Желязков; 09-03-11, 12:55.

                            Коментар


                            • От: Самоделен лифт за Нива

                              Колега,точно тези пружинки и гумени подложчици са в основата за поставяне на по-големи гуми.

                              Коментар


                              • От: Самоделен лифт за Нива

                                Качвам снимките от името на Борислав от Разлог.В съвместен проект със него,си направихме стоманени/железни предни кожуси за нивите.Първият е монтиран,точно на нивата на Борислав,монтажа при мен ще се забави с някой друг ден.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X