Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: самоделен лифт за нива

    Кире за да доиде задния мост по средата разпробиваш ушите на купето или на моста там където се захваща реактивната щанга на елипса за да се преместят дупките. За всеки случаи откачи щангата и виж когато моста е по средата колко е по къса.
    С екцентрични тампони на щангата е по трудно и иска много мерене. Това колко е окъсяла реактивната щанга зависи от фактическия лифт а тои е свързан както с пружините така и с амортисьорите ако са газови. Така че предварително е трудно да се каже.

    Хубави снимки ама даите размери ако може.

    Този лифт 5см ли е.
    Колко големи гуми влизат без рязане така и джантите с какво ЕТ трябва да са.

    Коментар


    • #32
      Re: самоделен лифт за нива

      KINEX, според мен с регулируема щанга ще е по-лесно. Пружините ми са ориг. , с малко по- дебели гумени тампони над пружините - 2 см., а амортисьорите са газови от TOYOTA HIACE, товарен бус. При товар от около 400 кг. разликата е минимална. Летният сезон карам с 215-75-15 и при максимум артикулация на моста ми опираха в подкалника над пружините и в ръба на веждата на калника най-отзад, подгънах ръба навътре и реших проблема с опирането в калника и си мисля, че ако сложа фланци м-у барабана и джантата ще елиминирам напълно проблема. Мисля, че , ако гумите ти не са по-широки от 195 мм няма да имаш проблеми, зимата съм със КОБРИ 195R15 и нямам проблеми. Какви размери те интересуват конкретно ?
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #33
        Re: самоделен лифт за нива

        Разбира се че с регулируема щанга става наи-лесно. Проблема е че трудно се намират. Ако знаеш къде има кажи и аз да взема една.
        Мисля че по широки гуми от 205 ще и доидат много на Нивата. Макар че тази която ще правя е със серво. Така че 205/82/16=29" маи ще е максимума с 5см лифт.

        Коментар


        • #34
          Re: самоделен лифт за нива

          не ми дарпа на никаде колата.
          много искам и аз да пробвам с подложки от пред но нямам никакво време ,барзат един обект и трябва да е готов,ба4ка се всеки ден
          моите гуми са 205/75/15 досега никога не са ми опирали ,летните ми са 205/80 и те никога неса опирали,но смятам че по големи гуми не са и необходими.
          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

          Коментар


          • #35
            Re: самоделен лифт за нива

            В моята тема в която правя нивата последните снимки са с гуми 225/75/15,с лифт и рязани калници.Вижте как изглежда и имайте база за сравнение.

            Коментар


            • #36
              Re: самоделен лифт за нива

              Яворе твоита Нива покара ли я вече. Тези изкривени пружини отпреде как се представят. Дали ще е проблем. Мерил ли си с колко сантиметра са по дълги амортисьорите.

              Коментар


              • #37
                Re: самоделен лифт за нива

                Не съм правил още "изпълнения" с Нивата.Днес закачам хидравликата и тогава.Не забелязвам проблеми заради пружините.Амовете не съм ги мерил с рулетка.В другата тема има снимка с разликата м/у новите и старите.
                П.С.Много на сериозно си я взел тази нива на роднината ти

                Коментар


                • #38
                  Re: самоделен лифт за нива

                  Кво да правиш. Щом съм казал ще я направя.
                  Задницата е елементарна. За предницата щом не давате размери голямо мерене ще падне. Отивам да разглобявам.
                  ГрандЧерокито го знам в милиметри. Сега и Нивата ще науча. Само после да не се чудя това чудо с независимо от къде ми доиде на главата.

                  Коментар


                  • #39
                    Re: самоделен лифт за нива

                    Ще се чудиш разбира се... Аз затова искам да си взема Вранглер - нали и той е от класа на Нивата
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #40
                      Re: самоделен лифт за нива

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Кво да правиш. Щом съм казал ще я направя.
                      Задницата е елементарна. За предницата щом не давате размери голямо мерене ще падне. Отивам да разглобявам.
                      ГрандЧерокито го знам в милиметри. Сега и Нивата ще науча. Само после да не се чудя това чудо с независимо от къде ми доиде на главата.
                      разглоби ли я
                      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                      Коментар


                      • #41
                        Re: самоделен лифт за нива

                        За 30 минути. Още не съм тръгнал.
                        Ако бях монтьор с тва темпо щях да умра от глад.

                        Коментар


                        • #42
                          Re: самоделен лифт за нива

                          Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                          Колеги, ще споделя със вас моят опит в самоделният лифт за нива. Първо искам да попитам Камен, като сложи 5см подложки отзад не тегли ли колата много в дясно, защото като вдигаш отзад стаб. щанга (напречната) дърпа дифа много на дясно. Виждал съм на жигули (бегачки) тази щанга да се регулира на дължина, ако някой го интересува мога да дам повече инфо. Отпред си направих подложки м-у шарнира и носача 25 мм, след поставянето им се оказа, че съм 20мм нагоре. Миналата седмица си поиграх малко и поставих още един тампон на разд. кутия , останах приятно изненадан от резултата -- при каране с по- висока скорост изчезна част от досадното виене и напълно треперенето на малките лостчета , а в пресечен терен по-добре влизат блокажа и бавните. Тази седмица , ако имам време ще си направя и захващане на 4 тампона за предния диф.
                          колко милиметра подложка сложи на пружината
                          с какви аморт, си отпред ,сменя ли ги или си остави старите
                          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                          Коментар


                          • #43
                            Re: самоделен лифт за нива

                            Подложките над задните пружини са 35 мм. Отпред съм с ориг. пружини, но смених гумените подложки, който са м-у горната тарелка и пружината и сложих по-дебели - 20 мм. Мисля да сложа още 2 аморт. отпред, като сменя лебедката с по-голяма.

                            Коментар


                            • #44
                              Re: самоделен лифт за нива

                              Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                              Летният сезон карам с 215-75-15 и при максимум артикулация на моста ми опираха в подкалника над пружините и в ръба на веждата на калника най-отзад, подгънах ръба навътре и реших проблема с опирането в калника и си мисля, че ако сложа фланци м-у барабана и джантата ще елиминирам напълно проблема. Мисля, че , ако гумите ти не са по-широки от 195 мм няма да имаш проблеми, зимата съм със КОБРИ 195R15 и нямам проблеми. Какви размери те интересуват конкретно ?
                              Можеш ли да премериш твоите KOBRA TRAC NT 1 (195 R 15) колко сантиметра са в диаметър. Трябва да са повече от 70см въпроса е колко.
                              Тези летните 215/75/15 отзаде ли опират.
                              Мерих оригиналните на Нивата 66см са. Нещо не се вързва защото пише 185/75/16 а това трябва да е към 68см. Не са износени Нивата е чисто нова. Та с 66см гума в долната част на предния калник остава по 4-5см докато опре. Отзад е повече.
                              Твоите алуминиеви джанти с какъв офсет са (ЕТ). На оригиналните железни 16" нищо не пише. Някои знае ли колко им е ЕТто.
                              Има голяма вероятност 205 R 16 да не упират и без лифт. Само офсета на джантата трябва да измисля.

                              Коментар


                              • #45
                                Re: самоделен лифт за нива

                                ЕТ-58.(+)
                                Аз сложих +30 и излязоха доста.Не знам тези дето слагат нулево или отрицателно на Нива какво се получава??? .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X