Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самоделен лифт за Нива

    Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]300875[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]300876[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]300859[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]300858[/ATTACH]
    много е зле качеството и нищо не се разбира...

    Коментар


    • От: Самоделен лифт за Нива

      Не разполагам с по добра техника за снимки.Но който си има понятие му е ясно.

      Коментар


      • От: Самоделен лифт за Нива

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
        Къде в София има магазин за авточасти за ГАЗ - търся си пружини от газ-24. Или евентуално морга, където разфасоват руски возила (сещам се за една до Казичене).
        Колега, специално за пружини не е най-удачния вариант да се взимат от морга. По-добре си потърси нови. Има ги все още по магазините и не са скъпи (около 60лв. са двете)

        Коментар


        • От: Самоделен лифт за Нива

          Благодаря за съвета колега. Мисля, че вече се намериха нови пружини. Остава да реша колко и с какво да ги отрежа. Не искам да ги прецакам поради незнание. Някой беше дал заводските размери на предните пружини на Нива, но нещо не мога да открия поста. Малко ме притеснява, че при рязане с 2,5 оборота изглеждат малко изкривени, или това е нормално?

          П.П. С какъв спрей е най-добре да се боядисат за да остане боята?
          Александър

          Коментар


          • От: Самоделен лифт за Нива

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение

            П.П. С какъв спрей е най-добре да се боядисат за да остане боята?
            Най-добре прахово,при другите варианти рано или късно боята започва да се люпи.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Самоделен лифт за Нива

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Най-добре прахово,при другите варианти рано или късно боята започва да се люпи.
              Ще потърся тогава къде. Иначе днес мерих оригинални в магазина - 280 мм височина, 120 мм диаметър, 8,5 навивки. Мисля да отрежа Волговите до 320 мм височина.
              Александър

              Коментар


              • От: Самоделен лифт за Нива

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Ще потърся тогава къде. Иначе днес мерих оригинални в магазина - 280 мм височина, 120 мм диаметър, 8,5 навивки. Мисля да отрежа Волговите до 320 мм височина.
                Предни 1 дебелина на навивките 15.2мм, 2 вътрешен диаметър 90мм, 3 бройка навивки 7.33, 4 работни 6, 5 пруж. в свободен състояние 278мм
                Задни 1 13мм, 2 103мм, 3 9.33, 4 8раб, 5 434мм.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • От: Самоделен лифт за Нива

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Ще потърся тогава къде. Иначе днес мерих оригинални в магазина - 280 мм височина, 120 мм диаметър, 8,5 навивки. Мисля да отрежа Волговите до 320 мм височина.
                  2.5 навивки ги режи

                  Коментар


                  • От: Самоделен лифт за Нива

                    Колеги, имам един въпрос, на който не видях отговора - как точно ги режете тия пружини? Не е ли необходимо последната навивка да завършва малко по скосено (да се оформя дъно на цилиндър) за да може пружината да легне перпендикулярно на чашката. Това ми се струва доста трудно изпълнимо - евентуално нагряване, огъване и последващо закаляване.
                    Александър

                    Коментар


                    • От: Самоделен лифт за Нива

                      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                      Колеги, имам един въпрос, на който не видях отговора - как точно ги режете тия пружини? Не е ли необходимо последната навивка да завършва малко по скосено (да се оформя дъно на цилиндър) за да може пружината да легне перпендикулярно на чашката. Това ми се струва доста трудно изпълнимо - евентуално нагряване, огъване и последващо закаляване.
                      Така завършват "щатските"(оригиналните) Пружини, режи го като на снимката и не се притеснявай

                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: Самоделен лифт за Нива

                        И още един въпрос - ако да речем се поръчва изработката на такава пружина, колко би трябвало да се зададе като тегло/натоварване?
                        Александър

                        Коментар


                        • От: Самоделен лифт за Нива

                          Колега, на снимката ясно се вижда, че последната навивка е под различен ъгъл. Няма как да го изрежа "като на снимката" - винаги ще стърчи и според мен след време или ще се пробие/изкриви леглото на пружината, или като цяло няма да работи както трябва - ще е винаги под ъгъл натоварването.
                          Александър

                          Коментар


                          • От: Самоделен лифт за Нива

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            И още един въпрос - ако да речем се поръчва изработката на такава пружина, колко би трябвало да се зададе като тегло/натоварване?
                            Попринцип, зависи от матеряла, от които ще се изработват..Защото на витки, ще ги докарат, на диаметър също, но на твърдост и устойчивост(издражливост) може и да не ги докарат.

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Колега, на снимката ясно се вижда, че последната навивка е под различен ъгъл. Няма как да го изрежа "като на снимката" - винаги ще стърчи и според мен след време или ще се пробие/изкриви леглото на пружината, или като цяло няма да работи както трябва - ще е винаги под ъгъл натоварването.
                            Ъгъла, сам ще се намести, на тавата Ще си се нагоди
                            П.П Имах в предвид, да ги режеш перпендукулярно на самата витка...
                            Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 07-03-11, 21:08.
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • От: Самоделен лифт за Нива

                              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                              Колеги, имам един въпрос, на който не видях отговора - как точно ги режете тия пружини? Не е ли необходимо последната навивка да завършва малко по скосено (да се оформя дъно на цилиндър) за да може пружината да легне перпендикулярно на чашката. Това ми се струва доста трудно изпълнимо - евентуално нагряване, огъване и последващо закаляване.
                              Пружините можеш да отрежеш и с ножовка.

                              Коментар


                              • От: Самоделен лифт за Нива

                                Сигурен съм, че ще ги срежа, но въпроса ми беше по-скоро за работата на така срязаните пружини. Променя се геометрията на пружината - ляга на чашката под ъгъл, и това ми се струва, че ще е проблем.

                                Относно пружините за Шевролет Нива - в крайна сметка по-дълги ли са от стандартните нивови?
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X