Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: самоделен лифт за нива

    Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
    Въпроса не е дали става или не а ТЕМАТА е за самоделен ЛИФТ! Ти ако искаш си сложи и двигател от Камаз - това не променя темата! Просто е безсмислено да слагаме някъкви разработки Ниви които само корубата е от Нива и да въздишаме какво са направили руснаци полупияни...И това колко е чуплива шатната може да се поспори така че и това не се брои!
    Ми то самоделен лифт какво е бре?ИЗМЕНЯМЕ ЩАТНАТА КОНСТРУКЦИЯ и за какво я правим? дая ПОДОБРИМ.Азащо дая подобрим ми по малко ядове дани създава.

    Коментар


    • От: самоделен лифт за нива

      Ми тя темата се измести доста.Я забележете колегите от 2006г. как добре са я подкарали,а сега май вече всеки пише каквото му е на сърце.

      Коментар


      • От: самоделен лифт за нива

        Първоначално публикуван от Ivanka Dimova Преглед на мнение
        Ми тя темата се измести доста.Я забележете колегите от 2006г. как добре са я подкарали,а сега май вече всеки пише каквото му е на сърце.
        Темата не се е изместила.На много млади колеги и колешки трябва да се обяснява по подробно че от 77 година собствениците на автомобила започват даго доработват и да го правят надежден за експлоатация.И малко по издръжлив.

        Коментар


        • От: Самоделен лифт за Нива

          Оставете колегата да обясни за кормилните накрайници - те са слабо място и имат нужда от усилване. Може би трябва да продължим в темата "усилване на детайли и лада нива на рама", но не е зле да се каже нещо за тях.
          Александър

          Коментар


          • От: Самоделен лифт за Нива

            Това за уазовите накрайници и на мен ми е интересно. Ако може малко по-подробно разяснение, как се прави тази интервенция.

            Коментар


            • От: Самоделен лифт за Нива

              По-рано имаше колега,който твърдеше,че накрайници от мотокар ставали на нива.Незнам кой беше,но аз не съм имал проблем с накрайниците-е само едън път при удар с 80км/ч в висок бордюр,този удар доведе и до смяна на външно каре а сега се обажда и вътрешното,не обвинявам машината за случилото се,а магазинера,който ми продаде менте накладки и само след 300км се отлепи феродото от челюста и стана пакоста!Та аз не виждам смисал за смяна на оригиналните накрайници?Или пък се разбиват доста.Ако ще не уазков да е ами кразов,скъса ли се маншона и не го ли подмениш-заминал е,това е просто мое мнение.

              Коментар


              • От: Самоделен лифт за Нива

                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                По-рано имаше колега,който твърдеше,че накрайници от мотокар ставали на нива.Незнам кой беше,но аз не съм имал проблем с накрайниците-е само едън път при удар с 80км/ч в висок бордюр,този удар доведе и до смяна на външно каре а сега се обажда и вътрешното,не обвинявам машината за случилото се,а магазинера,който ми продаде менте накладки и само след 300км се отлепи феродото от челюста и стана пакоста!Та аз не виждам смисал за смяна на оригиналните накрайници?Или пък се разбиват доста.Ако ще не уазков да е ами кразов,скъса ли се маншона и не го ли подмениш-заминал е,това е просто мое мнение.
                Уазковите накрайнии нямат гумен маншон.

                Коментар


                • От: Самоделен лифт за Нива

                  Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                  Уазковите накрайнии нямат гумен маншон.
                  Това вече е нещо хубаво,колега Токарев,можеш ли да пуснеш някоя снимка на самите накрайници и най вече искам да видя как е станала твойта нива.Много ми е интересно,все пишеш едни неща-изглежда,че си много на ясно,следователно и машината ти трябва да е доста добре направена.

                  Коментар


                  • От: Самоделен лифт за Нива

                    снимки ще пусна.Правя много експерименти с машината.Двата кардана също са ми от УАЗ и сигорно вече 4 години не сменям карета.предния диферинциал е стоманен и много други слаби части съм подсилил.

                    Коментар


                    • От: Самоделен лифт за Нива

                      Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                      снимки ще пусна.Правя много експерименти с машината.Двата кардана също са ми от УАЗ и сигорно вече 4 години не сменям карета.предния диферинциал е стоманен и много други слаби части съм подсилил.
                      И аз много се интересувам за смяна на карданите с такива от уазка.Също така съм замислил смяна на предния диференциал с железен/стоманен,само дето стругара,който ми е съсед има много работа и още не сме направили щангите за задния мост.Преправя ли нещо за уазковите кардани-всмисъл преходен фланец и налага ли се самият кардан да се скъсява или удължава.

                      Коментар


                      • От: Самоделен лифт за Нива

                        преходен фланец се прави. карданите се скъсяват.

                        Коментар


                        • От: Самоделен лифт за Нива

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.005.jpg
Прегледи:1
Размер:149.1 КБ
ID:5253367Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.003.jpg
Прегледи:1
Размер:142.1 КБ
ID:5253368
                          Последно редактирано от токарев; 15-02-11, 10:35. Причина: грешка

                          Коментар


                          • От: Самоделен лифт за Нива

                            снимките станаха лоши.На шестограм 27 се прави лява и дясна резба и завиваш накрайниците на уаза.

                            Коментар


                            • От: Самоделен лифт за Нива

                              Колега, нещо снимките не излизат??
                              Интересно ми е, с тези кардани, какво ще стане, но тези на новта 4х4Л или М, ли как беше, има отзиви, че са по-нови и по- добри, някой нещо чувал ли е ?
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • От: Самоделен лифт за Нива

                                Къде в София има магазин за авточасти за ГАЗ - търся си пружини от газ-24. Или евентуално морга, където разфасоват руски возила (сещам се за една до Казичене).
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X