Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Намаляне на размера на снимки .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Намаляне на размера на снимки .

    Знам че темата не е за автомобили 4х4 но мисля че ще е полезна за всички и понеже това е най четения раздел я поствам тук, моля модераторите да я преместят в раздела който е най подходящ . А ето я и темата :
    Понеже виждам че почти всички качват снимките си директно от апаратите си без да ги ресайзват в подходящ за интернет размер давам ето тази програмка която е супер удобна и лесна за използване за променяне на размера на снимки :
    http://store3.data.bg/voiddd/Advance...%20Compressor/
    Можете да си правите профили със зададени предварителни параметри за компресия и можете да ги използвате като шаблон за ресайзване на много снимки, автоматично без да си играете по отделно със всяка .
    Ако има нещо неясно ще напиша подробно обяснение как се ресайзват всички снимки от папка или за другите възможности на програмката .
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

  • #2
    Re: Намаляне на размера на снимки .

    Ето един лесен вариант за ресайзване, без да се налага инсталирането на допълнителен софтуер:






    В случая размера на изображението се намалява с 50%
    DCRT®

    Коментар


    • #3
      Re: Намаляне на размера на снимки .

      Май се е намалило на 100% А може и аз да съм окировял
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • #4
        Re: Намаляне на размера на снимки .

        Само аз ли не виждам нищо или намаляването се измерва в микрони..

        Коментар


        • #5
          Re: Намаляне на размера на снимки .

          Скрийншотите ги качих на един сървър, който видимо е в ремонт... все някога ще се появят, надявам се на 100%
          DCRT®

          Коментар


          • #6
            Re: Намаляне на размера на снимки .

            Аз ползвам ACDSee 9.0 за рисайз. Често ми се налага да рисайзвам снимки за аватари и подписи , и мога да кажа , че е доста удобна програмка. Има много допълнителни екстрички.

            Коментар


            • #7
              Re: Намаляне на размера на снимки .

              Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
              Аз ползвам ACDSee 9.0 за рисайз. Често ми се налага да рисайзвам снимки за аватари и подписи , и мога да кажа , че е доста удобна програмка. Има много допълнителни екстрички.
              +1

              Коментар


              • #8
                Re: Намаляне на размера на снимки .

                А защо направо не ги ресайзвате с някоя програма за фото обработка?

                Коментар


                • #9
                  Re: Намаляне на размера на снимки .

                  Този който знае какво е програма за фотообработка надали ще има проблем от сорта "не знам как да си намаля снимките" Тук става въпрос за хора, на които им е трудно да боравят с компютър или не могат да инсталират софтуер, пък още по-малко и пиратски на служебния си компютър. Варианта, който съм предложила е с Paint, и няма нужда от допълнителна инсталация на софтуер. Иначе аз ресайзвам снимките направо като ги качвам в някой сайт за снимки, който позволява тази опция.
                  DCRT®

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Намаляне на размера на снимки .

                    Първоначално публикуван от fenek Преглед на мнение
                    А защо направо не ги ресайзвате с някоя програма за фото обработка?
                    АCDSee е точно такава програма. Picassa също. Става и с Аdobe Photoshop но не всеки го има , а и е голям като обем.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Намаляне на размера на снимки .

                      С IrnfanView също е лесно А тя е и безплатна, така че проблема с офиса и компа отпада Приятно ресайзване
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Намаляне на размера на снимки .

                        Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                        С IrnfanView също е лесно А тя е и безплатна, така че проблема с офиса и компа отпада Приятно ресайзване
                        И аз ползвам Ирфанвю заедно с плъгините - невероятно лека и удобна програмка, нищо че боравя свободно с фотошоп /занимавам се с фотография/ в ежедневието я ползвам непрекъснато
                        May the Force be with You

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Намаляне на размера на снимки .

                          Аз използвам gimp. Абсолютно безплатна и даващта ама много възможности. Може да се намали не само размера на снимката, но и качеството и с цел намаляване на големината и в кб. Тази програма съществува както за windows така и за linux като разбира се в повечето дистрибуции на линукс е вградена.
                          Ето и линк за истегляне на програмата за windows:
                          http://www.gimp.org/windows/
                          Ето и бърз подход http://gimp-win.sourceforge.net/stable.html
                          4ao
                          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Намаляне на размера на снимки .

                            Първоначално публикуван от DINI Преглед на мнение
                            Аз използвам gimp. Абсолютно безплатна и даващта ама много възможности. .........
                            И аз я имам и аз я ползвам, .... понякога
                            Обаче ирфанвю с плъгините е 8МВ а Гимп 30, Ирфанвю стартира
                            за 1-2 секунди а Гимпа за над 20. Гимп-а е алтернатива на фотошопа , докато за елементарни корекции като кроп, рисайз, шарпен, гама корекшън ирфанвю си е повече от достатъчен
                            May the Force be with You

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Намаляне на размера на снимки .

                              Първоначално публикуван от Han Solo Преглед на мнение
                              Гимп-а е алтернатива на фотошопа , докато за елементарни корекции като кроп, рисайз, шарпен, гама корекшън ирфанвю си е повече от достатъчен
                              Да използваш софт от подобен тип (имам предвид Фотошоп и еквиваленти) за най-елементарна обработка на снимки си е като да трепеш пъдпъдъци с балистични ракети.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X