Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горна помпа на съединител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Горна помпа на съединител

    Комплект гумички и бутало в Опел цената е 104 лв Можели да се купи отнякъде цяла
    нова помпа на понисима цена

  • #2
    До: Горна помпа на съединител

    Може, що да не може! За Лада е около 20-30 лева, за УАЗ и тя там някъде
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      До: Горна помпа на съединител

      За да не пускам нова тема : Вчера при профилактика забелязах че казанчето на помпата на съединителя ми е почти празно . Вътре има един филтър ( доста замърсен при мен ) , та реших да го извадя да го промия , ама не се вади . Гледам че пластмасовото казанче е стегнато отдолу към корпуса със скоба. Някой свалял ли го е от там , щото ми се струва че само така ще избия филтъра ?.
      Става въпрос за ОФА КБ`94 , но може и при другите модели да е подобно
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #4
        До: Горна помпа на съединител

        Интересно, филтър вътре- хитро!
        Скоро сменях течността на съединителя, но при мен няма филтър! В замяна на това на дъното на казанчето имаше огромно количество утаена ръжда и кал, не ми стига акъла от къде е попаднала вътре всичката тази гнус!!!
        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

        Коментар


        • #5
          До: Горна помпа на съединител

          Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
          Интересно, филтър вътре- хитро!
          Скоро сменях течността на съединителя, но при мен няма филтър! В замяна на това на дъното на казанчето имаше огромно количество утаена ръжда и кал, не ми стига акъла от къде е попаднала вътре всичката тази гнус!!!
          Явно жабара от който я купих е бил хитрец . И то по горната причина. Извадих го днес с помощта на един корав тел - оказа се цилиндрична фина цедка . Промих я и я напъхах отново , щото беше почти запушена от същата гнус . Само че при повече време ще сменя цялата течност + нова промивка на цедката , щото подозирам че въпросната гнус има потенциала да ми скапе гумичките.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #6
            До: Горна помпа на съединител

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Явно жабара от който я купих е бил хитрец . И то по горната причина. Извадих го днес с помощта на един корав тел - оказа се цилиндрична фина цедка . Промих я и я напъхах отново , щото беше почти запушена от същата гнус . Само че при повече време ще сменя цялата течност + нова промивка на цедката , щото подозирам че въпросната гнус има потенциала да ми скапе гумичките.
            Абе какъв хитрец. На всяка Жигула и ЗАЗ го има!

            Коментар


            • #7
              До: Горна помпа на съединител

              Тази гнус се получава от износването /триенето/ на работните гумени пръстени и спирачни маркучи!В системата няма от къде да влезе такава мръсотия.Промивката не е лоша профилактика но е до време и ... отново в изходна позиция,че и по зле /разкисва се като каца/!!!
              Един съвет от мен:Не сменяйте гумички ... сменяйте помпата с нова!

              Коментар


              • #8
                До: Горна помпа на съединител

                Предполагам,че за този детайл става дума?.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: Горна помпа на съединител

                  Колеги добре че се зачетох...отидох да погледна моето резервоарче...и освен утайка нищо не намерих...Имах съмнение че нещо педала на съединителя е много ''лек'' отдавна...Та купих течност и я налях...Никаква промяна....Дали е заминала джаджата...или е запушена...какво да правя сега да я свалям цялата или ...нова...
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Горна помпа на съединител

                    Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                    Предполагам,че за този детайл става дума?.
                    Да . Днес видях на една Фронтера в казанчето също има цедка , но е в горния край и е като капачка . Очевидно на мен е присаждана цедката от нещо. За сега ще сменя течността . Но щом "гнуста" е резултат от износването на гумичките , рано или късно ще се стигне и до помпата
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Горна помпа на съединител

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Да . Днес видях на една Фронтера в казанчето също има цедка , но е в горния край и е като капачка . Очевидно на мен е присаждана цедката от нещо. За сега ще сменя течността . Но щом "гнуста" е резултат от износването на гумичките , рано или късно ще се стигне и до помпата
                      Радвам се ,че си разбрал това което исках да кажа ... в писмен вид де!...
                      А,тази цедка защо е монтирана в казанчето ... да обира мръсотиите при доливане с нова спир.течност?Според мен и да я няма и да е там ... все тая!.
                      Ако си работи не я барай,ако няма теч също!Долей колкото е необходимо и карай смело,а когато нищо не става от помпата ... просто я смени с нова!.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Горна помпа на съединител

                        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                        ...какво да правя сега ...
                        Сега обезвъздушаваш! Обикновено има пробка на долната амбр. помпа...
                        ПС: Какъв "ДОТ" течност купи? Не е добре, ако е "ДОТ"3- разяжда много бързо гумичките!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Горна помпа на съединител

                          Течността е на Шел и пише че е от 3 до 5 ДОТ...Къде е сега долната помпа...утре да я търся
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Горна помпа на съединител

                            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                            Течността е на Шел и пише че е от 3 до 5 ДОТ...Къде е сега долната помпа...утре да я търся
                            Ще ти трябва канал, или парче картон в/у суха настилка и ти по гръб се мушкаш . Ако имаш кора под двигателя е малко по- сложно. Иначе долната помпа се намира около връзката между двигателя и скоростната кутия, там където е съединителя. Ще ти трябва и помощник- "да помпи" педала. Ако намериш по- опитен комшия, по- добре ти "помпи" а после ще го черпиш каквото там пие.
                            От "ДОТ" 3 до "ДОТ" 5, нещо много "унисекс" течност ми се вижда, не знам!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Горна помпа на съединител

                              Благодаря много за помоща ..снимката ще свърши много работа...Утре лягам....А за течността и аз не знам но така пише...Оригинална е ...
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X