Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горна помпа на съединител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Горна помпа на съединител

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    .....


    Жеко, абе това удебеленото нещо не мога да го схвана? Какъв е тоя бял пушек от бензинов мотор и спирачна течност? И каква е връзката между съединител и картер при дизела?
    На мен това ми звучи малко като: Свърши ми феродото на карбуратора и не ми качва вода в делкото...
    Обясни какво имаш предвид?.....
    Ако си следил внимателно , щеше да забележиш ,че Куздов също не е чел внимателно и е останал с впечатление , че става въпрос за спирачната помпа . От там и недоразумението .

    Иначе при бензинов мотор : ако някоя гумичка на спирачната помпа пропуска спирачна течност , то тя пълни сервоапарата . От там - по вакуум системата - в смукателния колектор и при изгарянето и в цилиндрите - отзад излиза готин бял пушек
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #77
      От: Горна помпа на съединител

      След смяна на гумичките на 2-те помпи при Лозан, отново имам съединител
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #78
        От: Горна помпа на съединител

        дасе запиша иаз при течащите горни помпи. споделете ако може откъде се купуват тия ремонтни комплекти по 8-10 лв и ако може за нас, които не сме от софия некав телефон,тада можем даси поръчаме.
        ако може колегата, който монтира помпа от лада да сподели от кой модел точно лада е помпата ипо какъв начин одължи вилката и с колко точно. моя педал сегае с много къс ход-педала седи ниско и е доста твърд. мислех да не е скапан съединителя, нотой пък си отделя точно където трябва- около два пръста от пода и не буксува. как трябва дае педала при всичко нормално-твърд или мек?

        Коментар


        • #79
          От: Горна помпа на съединител

          Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
          дасе запиша иаз при течащите горни помпи. споделете ако може откъде се купуват тия ремонтни комплекти по 8-10 лв и ако може за нас, които не сме от софия некав телефон,тада можем даси поръчаме.
          ако може колегата, който монтира помпа от лада да сподели от кой модел точно лада е помпата ипо какъв начин одължи вилката и с колко точно. моя педал сегае с много къс ход-педала седи ниско и е доста твърд. мислех да не е скапан съединителя, нотой пък си отделя точно където трябва- около два пръста от пода и не буксува. как трябва дае педала при всичко нормално-твърд или мек?
          В Свищов да не са пропуснали Български език и Литература от 1-ви до 4-ти клас?
          no signature no problems

          Коментар


          • #80
            От: Горна помпа на съединител

            ми ако пишеш със смотана клавиатура така става. а тук не беше ли форум за коли или имаме час по български. забележката я приемам, но след нея можеше и нещо по въпроса да кажеш като по-вещ. поздрави

            Коментар


            • #81
              От: Горна помпа на съединител

              Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
              дасе запиша иаз при течащите горни помпи. споделете ако може откъде се купуват тия ремонтни комплекти по 8-10 лв и ако може за нас, които не сме от софия некав телефон,тада можем даси поръчаме.
              ако може колегата, който монтира помпа от лада да сподели от кой модел точно лада е помпата ипо какъв начин одължи вилката и с колко точно. моя педал сегае с много къс ход-педала седи ниско и е доста твърд. мислех да не е скапан съединителя, нотой пък си отделя точно където трябва- около два пръста от пода и не буксува. как трябва дае педала при всичко нормално-твърд или мек?
              всички модели ЛАДА помпите са еднакви удължението става с нова шпилка ф8 приблизително около 20-25мм по дълга от опелската не помня вече беше преди 2г.Монтажа е със болтове 8мм отвътре(ПРИ ПЕДАЛИТЕ) и гаики при помпатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0420.JPG
Прегледи:2
Размер:128.2 КБ
ID:5382373

              Коментар


              • #82
                От: Горна помпа на съединител

                а двата болта пасват ли си дупките има в купето, или се разпробива? гайката на тръбичката същата ли е или слагаш лададжийска?
                днеска си взех ремонтен комплект гумички за помпата за 7 лв и ще пробвам първо с тях. нова помпа за съединителя е 67 лв. не знам какви са тези цени, които се споменават във форума от по близо 1000 лв. но от лада пак е решение-за 18 кинта, тъй, че ако не стане с гумичките , ще е от лада.

                Коментар


                • #83
                  От: Горна помпа на съединител

                  Дупките на помпата трябва да се препрявят малко защото не пасват на купето с около 2 мм.гаиката на тръбичката трябва да е ладова ,опелската е с друга резба ,Болтовете идват кадето са червените точки на чертежа с по голяма шаиба и гаиката
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #84
                    От: Горна помпа на съединител

                    Колега къде са тези помпи по 67 лева , че аз сложих от москвич , но няма да ти казвам колко тежък стана педала

                    Коментар


                    • #85
                      От: Горна помпа на съединител

                      Вчера случайно чух, че слагат от Лада
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Горна помпа на съединител

                        Привет колеги, оня ден както си карам фронти, на светофара педала за съединителя изведнъж пропадна до долу, върнах го с крак, проверих дали има спирачна течност, в норма си беше и все едно нищо не се е случило, нито преди нито след случката съм имал или имам проблем с отделянето на съединителя, работи си нормално но понеже ни предстои пътуване по морето, да очаквам ли неприятна изненада със съединителя или да купувам нова горна или долна помпа превантивно и да я сменя?

                        Коментар


                        • #87
                          От: Горна помпа на съединител

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Привет колеги, оня ден както си карам фронти, на светофара педала за съединителя изведнъж пропадна до долу, върнах го с крак, проверих дали има спирачна течност, в норма си беше и все едно нищо не се е случило, нито преди нито след случката съм имал или имам проблем с отделянето на съединителя, работи си нормално но понеже ни предстои пътуване по морето, да очаквам ли неприятна изненада със съединителя или да купувам нова горна или долна помпа превантивно и да я сменя?
                          Неприятно... ходи до Илийката да ти види долната за течове, мисля че имаше ремонтен комплект за нея. А горната тече по педала легни в шофьорското място и виж педала дали е омаслен в горния му край при буталния механизъм.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #88
                            От: Горна помпа на съединител

                            За аварийни ситуации може да се долее глицерин от аптеката. Обикновено спасява положението ако гумичките не са тотално раложени.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #89
                              От: Горна помпа на съединител

                              Тъй. След 7-годишна служба и 125 000 км. пробег , днес и на моята горна помпа и се наложи да претърпи трапанация.
                              Добре че я хванах в начален стадий на просълзяване .

                              Цената : 6.80 лв. за гумички и почти цял ден гъзурене , щото помпата са я завряли на майк ... ъъъ... на на неудобно място .
                              Налях отново ДОТ -3.

                              По-нагоре някой беше писал че обезвъздушаването е приключение , което е малко странно . Отне точно 2 мин.


                              ПС. Приемам забележката от едно друго място по отношение на терминологията , ама признавам си - и аз се заразих от всеобщото използване на неточни технически термини
                              Ама все си мисля , че ако спомена примерно "работен цилиндър" , все някой ще попита : " Т`ва па к`во е?! "
                              Последно редактирано от Vlado_Ts; 07-08-14, 21:30.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Горна помпа на съединител

                                След месец каране и навъртяни 2000км, помпата за мой късмет не е показала никакви признаци за нередност, доливал съм не повеше от 5мл спирачна течност, засега ще изчакам да почне да прави проблем и тогава да сменя на помпата с ремонтен комплект или цяла помпа... Времето ще покаже

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X