Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Горна помпа на съединител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Горна помпа на съединител

    Първоначално публикуван от lubomuzzy Преглед на мнение
    Здравейте колеги. Оказа се, че и аз имам теч, само че от долната помпа. Вчера ми потъна педала на съединителя. Нямаше никаква течност. долях за да се прибера и тогава видях, че сълзи от долната помпа. Ако накой има информация за цени ще съм благодарен да разбера. Предлагат ми да се рециклира, уж с една-две години гаранция, за около 70 лева, ама аз не вярвам дали си заслужава. Но ако цената е такава както казвате по-горе, май ще е добре да се възползвам.
    Преди месец имах същия проблем.Разни пишман майстори и магазинери ме убеждаваха,че за долната помпа няма ремонтни комплекти.Накрая звъннах на Лозан от форума и човека бе така добър да ми изпрати по куриер комплект гумички срещу 25 лева.Обади му се или ако си близо до София отиди до сервиза му.За съжаление не мога да намеря телефона му,ако някой го знае да пише.Сигурно някъде из темите го има...Става дума за ОФ КБ 2,0 i 1997 г.
    Прости мя Господи,че чух вся премудрости твои,но бидох простак и невозползвaхся.

    Коментар


    • #32
      До: Горна помпа на съединител

      Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
      Колега аз си поръчах и двете от USA, едната е 50$ другата 60$. Даже намерих един сайт дето май изпращат и до БГ. А това с ремонта наистина издържа една, две години.
      Дай да го видим този сайт
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #33
        До: Горна помпа на съединител

        http://www.rockauto.com/
        Естествено става дума за части за исузу, а смятам че шипват до БГ защото, като му въведа страна и пощенски код за шипинг ми изчислява цена за шипинг до БГ а не ми дава съобщение, като останалите, че изпращат само в USA и Canada. За съжаление още нищо не съм поръчвал от там!

        Коментар


        • #34
          До: Горна помпа на съединител

          Едно приятелче от щатите преди време също ми препоръча тоя сайт.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #35
            До: Горна помпа на съединител

            В оторизирания сервиз, както е писано по-горе, 101 лева е ремонтен комплект - буталце с гумички, пружинка, зегер и маншон. Ако няма корозия или износване на цилиндъра... защо да даваме 8 пъти повече, а щом го има като и ремонтен комплект... мисля е оптимален вариант! Ако след време се прецака и той... ще пробвам от щатите или e-bay (150-250 евро), но 800 лева никога!

            Коментар


            • #36
              До: Горна помпа на съединител

              Колеги,

              както писах, вече съм с ремонтен комплект на горната помпа и... като видях този щатския сайт си поръчах нова(за резерв). До тук добре, но се скапа и долната, смених гумичка но ми се иска да я взема нова! Оказа се, че е 380 лева, а ремонтния комплект - 66 лева! Някой може ли да каже, коя на Исузу ще пасне на 2.5 тдс?

              Весела Коледа

              Коментар


              • #37
                До: Горна помпа на съединител

                Здравейте колеги
                Имах същия проблем течеше долната помпа на съединителя, след многократно доливане на спирачна течност реших проблема.Налях хидравлично масло (все пак това е една хидравлична система и незнам защо трябва да се кара с спирачна течност)мое мнение.
                А горната помпа на съединителя става от новата лада нива само се удалжава лостчето на буталцето,малко по дълаг е цилиндъра но е перфектна за цената си.

                Коментар


                • #38
                  До: Горна помпа на съединител

                  А ако я напълниш със 90ЕР или направо със 140, никога няма да протече, вервай ми. Може и с олио от магазина... Важното е да е евтино! Абе, колата си е твоя, можеш да си я съсипваш както намериш за добре.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    До: Горна помпа на съединител

                    Първоначално публикуван от proff Преглед на мнение
                    Колеги,

                    както писах, вече съм с ремонтен комплект на горната помпа и... като видях този щатския сайт си поръчах нова(за резерв). До тук добре, но се скапа и долната, смених гумичка но ми се иска да я взема нова! Оказа се, че е 380 лева, а ремонтния комплект - 66 лева! Някой може ли да каже, коя на Исузу ще пасне на 2.5 тдс?

                    Весела Коледа
                    Днес пристигнаха моите помпи за съединителя, ако ти върши работа довечера ще кача подробни снимки и размери на долната помпа и ако някой има свалена от фронтера да ги сравним щото моята ще я сменя сигурно лятото.
                    И един въпрос не мислите ли, че тези помпи се прецакват заради съединителя, като стане по твърд и им се взима акъла? Не може на 80 % от фронтерите да им се скаповат помпите.
                    Последно редактирано от koi4a; 28-12-09, 15:11.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Горна помпа на съединител

                      Ето снимки, размера на цилиндъра е 7/8''. PART#: W0133-1625871
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #41
                        До: Горна помпа на съединител

                        Браво колега!Това е полезно и със сигурност ще е от полза на друг .

                        Коментар


                        • #42
                          До: Горна помпа на съединител

                          Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
                          Ето снимки, размера на цилиндъра е 7/8''. PART#: W0133-1625871
                          Интересното в случая е дали ще работи като хората на нашите сервота тая помпа, все пак е от 2.6 Исузу като гледам... Чудя се и аз дали да не поръчам, че не ми се чака до пролетта да я смениш ти.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #43
                            До: Горна помпа на съединител

                            Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
                            Ето снимки, размера на цилиндъра е 7/8''. PART#: W0133-1625871
                            Благодаря! Няма да е зле да сравним с оригинална, но... Изглежда по същия начин?!
                            На колегата "fanatic" ще кажа, че оригиналния ремонтен комплект, който купих от "Каргоекспрес" за горната беше в кутийка "Исузу" със залепена лепенка "GM". Мисля, че няма да е проблем... хората присаждат от лада)


                            Весело посрещане на 2010!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Горна помпа на съединител

                              Днес реших да си оправя долната помпа на съединителя, че течеше и като отидох при Настев той пипна горната отвътре и се оказа, че и тя тече. Та понеже ми искаха 50-тина лева в един сервиз да ми ги свалят си ги свалих сам. И понеже ми искаха по 20 лв. при Настев да ми сменят гумичките си смених гумичката на долната помпа сам, а горната ми я направи Настев. Комплекта за долната струва 11 лв. - испански от Олимпия на Козлодуй в София. Имало ги и по-евтина около 7-8 лв., но не ми се губеше време толкава да търся. И всичко ми излезе 31 лв. + 7 лв. за течност ДОТ 3, че била по-мазна. Така ме посъветва Настев.
                              Утре ще ги слагам да видя какво ще излезе накрая.
                              Да уточня, става въпрос за ОФА ДБ 2.2 бензин 96г. Като му показах на Настев новата гумичка на долната помпа той ме предупреди, че имало два размера, 22 и 19. Аз съм взел правилната за моя модел - 22.
                              И още нещо важно. Горната помпа е почти същата като на деу рейсер и струва 30 лв. нова, каза Настев, само дето е малко по-голяма на фронтерата. И като го питах дали става едно към едно той каза, че не става, но можела да се пригоди. Не ми беше удобно да питам повече как точно може да се пригоди, но явно има чалъм и можем да го разгадаем ако се наложи.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Горна помпа на съединител

                                Сложих ги двете помпи, обезвъздуших и за сега работят идеално. Ще видим колко време ще изкарат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X