Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свещи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свещи

    Ще помисли за раздивките Те са последна грижа. За сега има по важни неща от тях
    А някой да ми препоръча наистина ХУБАВИ СВЕЩИ ЗА НИВА Нещо нямам късмет с тях. Сега съм с някакви полски но нищо не става от тях особенно като позагреее. Всичко що има свързано с паленето и тока е сменено наскоро с нова капачки кондезатори делкото е ново, бубината е читава всичко е прегледано и сега си мисля че отново свещите дават фира.
    П.С Нивата се кара предимно на газ и през определни периоди от време на бензин за да усети малко ПАУЪР

  • #2
    До: Окачване на Нива 1.6

    Опитай свещи Brisk за газ-в момента съм с такива и съм доволен.Преди това с какви ли не опитвах но след няколко дни ги изхвърлях.
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

    Коментар


    • #3
      До: Окачване на Нива 1.6

      Карам само с NGK и Нивата и Жигулито.Сменям ги на 20000км и досега не съм имал проблем ни зиме ни лете.

      Коментар


      • #4
        До: Окачване на Нива 1.6

        Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
        Карам само с NGK и Нивата и Жигулито.Сменям ги на 20000км и досега не съм имал проблем ни зиме ни лете.
        И моите да караха по толкова Нивата едва има 6000 км в БГ а я имам от 2г. и малко Тия бриск викате хубави били. А какво мислите за BOSCH? Или да заложа на НГК И аз незнам вече.
        П.С И един съвет от мене: Не си купувайте свещи CHAMPION Поне при мен се оказа големи боклуци, изобщо не съм доволен от тях. Добре а някакви по-хубави свещи няма ли за тия машинки дет повечко вървят на газ? Баща ми преди беше сложил някакви но незнам каква марка бях дето уж според продавача били за по-добър вървеж на газ? Има ли такива филм или още не е измислен?

        Коментар


        • #5
          До: Окачване на Нива 1.6

          За газ има на повечето производители. В каталога на NGK например, има и препоръка на АГУ с обикновена плочка да се сложат свещи с една стъпка по-студени.

          Честно казано, не зная каква е разликата за газ точно в свещите. Еле па като трябва и на бензин да работят. Заради намалените сажди на газ всякакви свещи работят по-дълго, отколкото на бензин. Ако не ги напука топлината, разбира се.

          На Нивата съм сложил едни BPR7EIX (NGK) - иридиеви, скъпи, с много тънки електроди. Върви, пущинята. Ама вървеше и с предишните. Които ги набедих за нещо, за което не бяха те виновни.

          Коментар


          • #6
            До: Окачване на Нива 1.6

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            За газ има на повечето производители. В каталога на NGK например, има и препоръка на АГУ с обикновена плочка да се сложат свещи с една стъпка по-студени.

            Честно казано, не зная каква е разликата за газ точно в свещите. Еле па като трябва и на бензин да работят. Заради намалените сажди на газ всякакви свещи работят по-дълго, отколкото на бензин. Ако не ги напука топлината, разбира се.

            На Нивата съм сложил едни BPR7EIX (NGK) - иридиеви, скъпи, с много тънки електроди. Върви, пущинята. Ама вървеше и с предишните. Които ги набедих за нещо, за което не бяха те виновни.
            Опааа А пък аз си мислех че трябва свещите да са една идея с по-топли ( по голямо топлинно число ) Защото като загрее и падат доста обороти и е на прага на угасване, независимо дали е на бензин или газ. Като загрее и започва да се тресе от ниските оборорите и когато не и подам газ угасва ( което е доста кофти из града ) Не веднъж е изгасвала когато съм бил извън пътя и се наложи да слизам по някое наклонче освободя от скорост и не подавам газ Ужасна работа и доста и се нервя. Търся начин да я оправя, а вече в по-горния пост споменах че всичко е сменено по отношение на ток,свещи и прочие. Какви свещи да търся??? Тия твоите с които си BPR7EIX (NGK) каква цена ги взима комплекта

            Коментар


            • #7
              До: Окачване на Нива 1.6

              Мойта я карам с Champoin,нито знам какво производство са,нито знам дали са маркови,но до сега не съм имал проблеми-имам две ниви и двете са с тоя вид свещи.Цената им е 3лева на бройка

              Коментар


              • #8
                До: Окачване на Нива 1.6

                Добре тогава проблема при мен ли да е или попадам на некачествени свещи Някакви идеи ??? Тези дни мисля за си потърся качествени свещи за нивата и ще ги сложа да видим дали ще има промяна и ако има колко време ще изкара така.

                Коментар


                • #9
                  До: Окачване на Нива 1.6

                  аз съм с bosh с 3-крачета много са добри
                  Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                  Коментар


                  • #10
                    До: Окачване на Нива 1.6

                    Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
                    аз съм с bosh с 3-крачета много са добри
                    Ценичка нещо

                    Коментар


                    • #11
                      На Бош цената не е интересна (3-4лв), а да намериш да не са ментета.

                      Първоначално публикуван от h1pn03ui4 Преглед на мнение
                      Опааа А пък аз си мислех че трябва свещите да са една идея с по-топли ( по голямо топлинно число ) Защото като загрее и падат доста обороти и е на прага на угасване, независимо дали е на бензин или газ.
                      Топлинните числа всеки производител си ги реди както той си знае. Например, на NGK по-студените свещи са с по-голям номер. Работата с топлите и студените е такава: свещта при работа трябва да се загрее достатъчно, за да изгарят саждите по нея, но не толкова, че да се стопи изолатора. На газ хем има много по-малко сажди, хем изгорелите газове идват малко по-горещи. Затова се слага по-студена свещ. Но не много по-студена, защото ще почнат проблеми на бензин.

                      Моите BPR7EIX бяха по 25 лева всяка. Единственото, което може би си струва тази цена е, че повече никога няма да ги сменям. Очакваният им пробег е около 160000км, каквито Нивата ми едва ли ще измине оттук нататък.

                      Това, че при загряване спадат оборотите на празен ход вероятно не е свързано със свещите. Има си врътки на карбуратора и на изпарителя за тях.
                      Последно редактирано от Ясен; 28-08-09, 09:19.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Окачване на Нива 1.6

                        Напълно съм съгласен че падането на оборотите не е от свещите,а колкото до самите свещи Brisk само изказвам мнение от опит.Занимавам се вече няколко години с поддръжка на Лада Нива и съм попадал на какви ли не свещи.Слагал съм Bosh,NGK,Champion и какви ли още не,най- лошото е че се навъдиха много ментета страшно много.
                        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                        Коментар


                        • #13
                          До: Свещи

                          По каталог за карбураторни са тия:


                          BOSCH - WR7DC

                          BERU - 14R-7DU

                          CHAMPION - RN9YC

                          NGK - BPR6ES

                          Руски - А17ДВР
                          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Свещи

                            Благодаря за информацията. Мисля да заложа на свещи НГК или BOSCH ще поразпитам по магазините и ще взема. Та сега идва друг въпрос. Нивата когато позагрее започва да прекъсва и не работи добре и на газ и на бензин. Как мога да регулирам оборотите на газ, защото честно казано, когато е на бензин работи малко по-добре когато е топла и прекъсва малко по-малко Преди баща ми бара някакво винтче на изпарителя едно такова кръгло. Газовата уредба не е ижекцион а обикновено, бутилката се намира под купето отзад и има предпазна ламарина. Изпарителя е някакъв италиански, защото нивата е от там и газовата на нея също. Не малко пъти съм си играл и аз с това винтче за газта че да го понастроя горе долу, хем да пали сутрин на газ, хем да държи обороти горе-долу нормални. Нещо газта ли да е проблема, да не е читава някаъв филтър за газта ли да има някъде но съм проверил и поне аз нищо не откривам ПОМОГНЕТЕ МОЛЯ ВИ

                            Коментар


                            • #15
                              До: Свещи

                              При всички случаи първо оправи бензина, да работи идеално. След това, ако газта не се оправи сама, ще я мислим.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X