Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свещи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Свещи

    Ето това ми трябваше. Много много ви благодаря, страшно съм ви задължен колеги СУПЕР СТЕ. Ще я направя тази операция на малко налично време и ще пиша тук.
    БЛАГОДАРЯ ОщЕ ВЕДНЪЖ НА ВСИЧКИ КОИТО МИ ПОМОГНАХА

    Коментар


    • #32
      До: Свещи

      Всичката тази работа вчера ми отне 30 мин.,затова че колега действай-не е нито трудно,нито сложно.Иска се само да се работи с повишено внимание заради газта.Моят проблем беше,че изпускаше газ от изхода на клапана към изпарителя даже и в затворено състояние,т.е. когато колата не работи.Но всичко се оправи с нови уплътнения.Филтърчето ми струваше 2лв.Между другото за тази операция газаджиите ми искаха 10лв,та и това е вариант,ако на човек не му се занимава.
      Последно редактирано от Янко Желязков; 01-09-09, 17:31.

      Коментар


      • #33
        До: Свещи

        Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
        Всичката тази работа вчера ми отне 30 мин.,затова че колега действай-не е нито трудно,нито сложно.Иска се само да се работи с повишено внимание заради газта.Моят проблем беше,че изпускаше газ от изхода на клапана към изпарителя даже и в затворено състояние,т.е. когато колата не работи.Но всичко се оправи с нови уплътнения.Филтърчето ми струваше 2лв.Между другото за тази операция газаджиите ми искаха 10лв,та и това е вариант,ако на човек не му се занимава.
        Благодаря колега за информацията. Ще се опитам тези дни да направя и аз тази операция. А ти кои оплатнения смени че да спре да изпуска газ, тия гумените О пръстенчета ли. Имаш предвид тази клапа дето вътре се намира филтърчето нали

        Коментар


        • #34
          До: Свещи

          Да точно за този клапан говорим.

          Коментар


          • #35
            До: Свещи

            Колега, независимо, какво си отворил по газовата уредба и там да има гарнитура или гумено уплътнителче е препоръчително да се замени с ново.
            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

            Коментар


            • #36
              До: Свещи

              Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
              Колега, независимо, какво си отворил по газовата уредба и там да има гарнитура или гумено уплътнителче е препоръчително да се замени с ново.
              Да това е ясно, всичко що е уплатнение или гарнитура ще е ново обещавам. Ама сега идва в града традиционен панаир който се прожеда всяка година, голяма цигания голямо нещо, изобщо не ходя, но това е повод за пиене и ядене на корем 4 дни под ред, и гости ще има тъй че нивата ще е като мине всичко, за да си я направя спокойно. Тя не изисква много време за тази операция която мисля да направя но ще почака малко. Като направя тази операцийка с газта ще пиша какво е станало непременно
              БЛАГОДАРЯ ОТНОВО НА ВСИЧКИ

              Коментар


              • #37
                До: Свещи

                Здравейте колеги. След известно оттсъствия отново съм тук. Сега да споделя какво стана с тия свещи и тази нива Купих си свещи бриск със сребърен полюс, по 3.50 лв бройката. Взех ги от вносител на тази марка от Чехия. Взех си и кабели за свещите, но се оказа че и моите са силиконови и ми останах резерва. С новите свещи нивата работи добре и след като регулирах оборотите от карбурато за бензина и от изпарителя за газта заспа. Не съм сменял филтърчето за газта разни друго работи по изпарителя, реших че когато наистина вече започне да прави проблеми тогава ще се сменя филтърче с уплатнения ако е от тях проблема разбира се Също така монтира и електронно запалителен модул. Произведен е в България-Пловдив. Доста лесно се монтира, нямаше нищо сложно. Хубавото на това модулче е ( според производителя ) е:
                -По-добър пуск на двигателя при ниски температури;
                -По-добро изгаряне на газовете в цилиндрите;
                -По-дълъг живот на прекъсвача
                Имаше още няколко неща които подобряваше, но сега не си ги спомням Общо взето това е. Засега съм доволен, харесва ми как върви, ще видим по нататък какво ще стане

                Коментар


                • #38
                  До: Свещи

                  Всичко хубаво, но си остава с чук. Удължава службата на контактите му, но няма да предотврати износване на петата и следващото го регулиране. Просто вземи монтирай едно делко с Хол датчик и ще забравиш тази част завинаги. Делкото с чукче/кондензатор, каквото искаш го прави - винаги ще има множество минуси. Другото.....ами лоши страни няма, само положителни.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Свещи

                    Първоначално публикуван от Тодор Живков Преглед на мнение
                    ...ами лоши страни няма, само положителни.
                    Има, има - бай Ставри от село не му разбира, това е лоша страна. И след третата ракия не му разбира, а с чукчето 'се мо'еш са прибЕреш.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Свещи

                      Верно-така е.Ми то май на старата с-ма това и е единственото предимство-че е проста и може лесно човек да се прибере у дома,даже и колата да угасне насред пътя.В повечето случаи и парче ситна шкурка решава проблема с нагорялото чукче.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Свещи

                        Всъщност не е така. Написах го на майтап, иначе - в компенсация на всичките пъти, когато си го отварял и шкурил, можеш просто да забодеш електронното делко и никога, никога, никога повече да не си спомниш за него. По същия начин, по който човек не носи резервен алтернатор или кардан непрекъснато - не се очаква да го мислиш. То си е там и си работи. Строго погледнато, можеш да си носиш старото делко с бобината, но е безсмислено - то, без да работи, само от друсането, ще се повреди по-бързо от електронното в двигателя.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Свещи

                          Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                          Верно-така е.Ми то май на старата с-ма това и е единственото предимство-че е проста и може лесно човек да се прибере у дома,даже и колата да угасне насред пътя.В повечето случаи и парче ситна шкурка решава проблема с нагорялото чукче.

                          М, не съм много съгласен. Много зависи. Като се повреди бай Хол, демонтира се с бяла риза и четири пръста. По същия начин се монтира обратно. Комутатора ще го смениш и с вратовръзка, без и пръста да си изцапаш. Потегляш и вървиш без гърмежи, пукане, прекъсване и прочие неща характерни за старото запалване, което е нагодено ,, Колкото да се прибереш от път". Резервен Хол и комутатор и са доста по-компактни от резервно делко, бобина, чукчета, кондензатори.....заемащи място.

                          Чукчето, ако НЕдай Боже е и с вакуумен регулатор и му се раздрънка лагера на авансовата плоча - принуден си да свалиш цялото делко и да го разглобиш на съставни части. Самото чукче е основния виновник за износването на това ,,тънко" лагерче. А, не толкова въртенето му с няколко градуса от мембраната с вакуум. Кондензатора също е още едно досадно присъствие.

                          Единствения недостатък в делкото с Хол датчик е това, че точната му работа е влошена от привода, който го задвижва. Най-идиотското място в тези двигатели - привода за маслената помпа, където са 2 кръстосани зъбни колела и множество шлици с ,,някакъв" допуск. Е, там по заводски му има такива хлабини, че лошо ще ти стане. Тях, никога няма да ги обереш. Идеята да го правиш е толкова зла, колкото и хлабините. Да не говорим за двигател на приличен пробег. Вярно, мотора е достатъчно допотопен, за да не му пука изобщо с какво запалване работи. Но, като закачиш стробоскопа личи, колко му е добре с оригиналното запалване и разните луфтове.
                          Последно редактирано от Тодор Живков; 28-09-09, 20:39.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Свещи

                            Да колега,верно е това което казваш,НО едва ли всеки автолюбител ще може на път да открие точно от кой елемент на безконтактната запалителна с-ма му е загаснал двигателя.Най-вече това имах предвид в предния си пост.А старата с-ма е изключително проста и ремонтопригодна на пътя без каквато и да е техника-даже,когато проверяваш за искра не е задължително да си присъединил свещ към съответния кабел.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Свещи

                              Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                              Да колега,верно е това което казваш,НО едва ли всеки автолюбител ще може на път да открие точно от кой елемент на безконтактната запалителна с-ма му е загаснал двигателя.Най-вече това имах предвид в предния си пост.А старата с-ма е изключително проста и ремонтопригодна на пътя без каквато и да е техника-даже,когато проверяваш за искра не е задължително да си присъединил свещ към съответния кабел.
                              Тук не виждам разлики. Запалването с датчик на Хол има точно три електронни елемента - бобина, комутатор, датчик. Кой от тях не е в ред се проверява много по-лесно и бързо от черната магия на чукчето, хлабините му и кондензатора. За проверяването на искра в свещ - няма такова нещо, проверяваш на каквато междина имаш. А не знаят автолюбителите как се ремонтира електронна запалителна система, просто защото няма кога да научат. Тя изкарва по 200000-300000 километра, обикновено. Докато разбереш как се ремонтира, си сменил колата.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Свещи

                                Ми то добре бе Ясене ама само аз ли съм попадал на техническа литература в която с големи черни букви пише да не се проверява за наличието на искра така директно без свещ,както твърдиш ти.При това има голяма вероятност някой от електронните елементи да излезе от строя.Същото се отнася и за откачане на плюсовия проводник на акумулатора при работещ двигател.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X