Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свещи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Свещи

    Сменям свещите и ако се наложи и кабелите на свещите и ше видя как работи на бензин и после на газ и ще пиша тук. А в прочем как да проверя дали кабелите са заминали или не са читави, дали пък те не са виновниците за цялата каша

    Коментар


    • #17
      До: Свещи

      Да знайш,че когато колата е на газ е особено капризна към въздушния ф-р.Ако е позамърсен работи неустойчиво и пали по-трудно,даже и когато е топла.Моите и двете след 6-7хил.км. започват да правят такива номера и след,като сменя ф-ра с нов всичко се нормализира.На бензин това явление се усеща доста по-късно.Е разбира се зависи и къде се кара автомобила-на моите май все им се пада да са по черните пътища.

      Коментар


      • #18
        До: Свещи

        Първоначално публикуван от h1pn03ui4 Преглед на мнение
        Сменям свещите и ако се наложи и кабелите на свещите и ше видя как работи на бензин и после на газ и ще пиша тук. А в прочем как да проверя дали кабелите са заминали или не са читави, дали пък те не са виновниците за цялата каша
        В грешна посока мислиш - за прекъсването вероятно не е от свещите ???
        1. Трябва да прочистиш карбуратора - поне с въздух под налягане да го продухаш - всичките жигльори .
        2. После трябва да си прочистиш всичко по газовата уредба - филтърчето - смяна ( 3 лв ).
        3. Прочистване на утайника на изпарителя ( най-ниската точка на изпарителя ) - развиваш да изтече всичката мръсотия .
        4. Чак сега следва регулиране на оборотите ( правят се на включени къси светлини ).
        Ако всичко това го направиш - ще разбереш , че за Нива ( карбуратор ) свещите не са толкова важни .
        Ако всичко това ти го правят в сервиз - 20 лв ( в Пловдив ). Отнема 30 минути и се прави на стенд ( елкон )
        Аз ти препоръчвам сервиз - ако си от Пловдив - обади се , ще ти препоръчам човек и сервиз.

        Коментар


        • #19
          До: Свещи

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          В грешна посока мислиш - за прекъсването вероятно не е от свещите ???
          1. Трябва да прочистиш карбуратора - поне с въздух под налягане да го продухаш - всичките жигльори .
          2. После трябва да си прочистиш всичко по газовата уредба - филтърчето - смяна ( 3 лв ).
          3. Прочистване на утайника на изпарителя ( най-ниската точка на изпарителя ) - развиваш да изтече всичката мръсотия .
          4. Чак сега следва регулиране на оборотите ( правят се на включени къси светлини ).
          Ако всичко това го направиш - ще разбереш , че за Нива ( карбуратор ) свещите не са толкова важни .
          Ако всичко това ти го правят в сервиз - 20 лв ( в Пловдив ). Отнема 30 минути и се прави на стенд ( елкон )
          Аз ти препоръчвам сервиз - ако си от Пловдив - обади се , ще ти препоръчам човек и сервиз.
          Мноооого полезно колега, много ти благодаря за информацията задължен съм ти. Аз съм не съм от Пловдив, а от Чирпан. Аз ( и някой да помога примерно ) бих ли се справил със всичко това сам в домашни условия Но наистина най удачно ще е да я закараме на сервиз както предлагаш. А някакво телефонче може ли да оставиш за връзка, а аз като има повече свободно време ще дойде най вероятно до пловдив.

          Коментар


          • #20
            До: Свещи

            Първоначално публикуван от h1pn03ui4 Преглед на мнение
            Мноооого полезно колега, много ти благодаря за информацията задължен съм ти. Аз съм не съм от Пловдив, а от Чирпан. Аз ( и някой да помога примерно ) бих ли се справил със всичко това сам в домашни условия Но наистина най удачно ще е да я закараме на сервиз както предлагаш. А някакво телефонче може ли да оставиш за връзка, а аз като има повече свободно време ще дойде най вероятно до пловдив.
            0897/ 967-811 - Венелин .
            Ако идваш в Пловдив - ето ти сервиз , ако не искаш да ми се обаждаш .
            Сервиз "Формула ". Намира се на булевард " Южен " .
            Между кръстовищата на Затвора и Коматевския възел .
            Пада се срещу жилищните блокове - ниска едноетажна постройка .
            Търсиш ДИДО - той е моят майстор . Гарантирам за него - че си знае работата и ще бъдеш доволен .
            Успех !
            Ще ми бъде приятно да се запознаем .
            Всичко това може и да го направиш сам .
            Поне да пробваш .
            Ето бегли инструкции :
            Сваляш капака на карбуратора ( кутията с въздушният филтър)
            Намираш жигльорите и внимателно ги развиваш. Нищо сложно - но внимавай да не ги изпуснеш.
            При отворени жигльори - през карбуратора продухваш със сгъстен въздух и струята излиза през отворите на жигльорите.
            На всеки жигльор отговаря определен отвор в карбуратора . Ще се ориентираш по струята въздух .
            Ако искаш схема на жигльорите и на карбуратора - ще ти пратя , или потърси във темите - сигурно има всички схеми.
            За изпарителя - лесно е - в най-ниската точка има пробка . Тя се развива и .... ще видиш какво ще изтече . После си я завиваш и толкова.
            Интересно е да го правиш сам .
            Успех !

            Коментар


            • #21
              До: Свещи

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              0897/ 967-811 - Венелин .
              Ако идваш в Пловдив - ето ти сервиз , ако не искаш да ми се обаждаш .
              Сервиз "Формула ". Намира се на булевард " Южен " .
              Между кръстовищата на Затвора и Коматевския възел .
              Пада се срещу жилищните блокове - ниска едноетажна постройка .
              Търсиш ДИДО - той е моят майстор . Гарантирам за него - че си знае работата и ще бъдеш доволен .
              Успех !
              Ще ми бъде приятно да се запознаем .
              Всичко това може и да го направиш сам .
              Поне да пробваш .
              Ето бегли инструкции :
              Сваляш капака на карбуратора ( кутията с въздушният филтър)
              Намираш жигльорите и внимателно ги развиваш. Нищо сложно - но внимавай да не ги изпуснеш.
              При отворени жигльори - през карбуратора продухваш със сгъстен въздух и струята излиза през отворите на жигльорите.
              На всеки жигльор отговаря определен отвор в карбуратора . Ще се ориентираш по струята въздух .
              Ако искаш схема на жигльорите и на карбуратора - ще ти пратя , или потърси във темите - сигурно има всички схеми.
              За изпарителя - лесно е - в най-ниската точка има пробка . Тя се развива и .... ще видиш какво ще изтече . После си я завиваш и толкова.
              Интересно е да го правиш сам .
              Успех !
              Благодаря за информацията колега. А и няма причина поради която да не ти звунна ако идвам към Пловдим даже напротив Аз също ще се радвам да се запознаем.
              А за това дето сам да си го направя след кратките интрикции дадени ми от теб не ми изглежда чак толкова сложно а и аз най-вероятно няма да пипам сам ( още съм начинаещ, но с желание да се учи ) Даже честно да ти кажа ми се вижда доста елементарно. Карборатора ще го сваля щом се налага и ще развия жигльорите и ще ги продухам, после който от където съм го свалил пак там отива. За изпарителя: Също ми се вижда доста лесно, развивам да изтечат боклуците и завивам. Обаче по мои наблюдения никъде не виждам филтърче за газта. Възможно ли е просто да няма??? или къде да го търся. Нещата които ме притесняват са правилната настройка на газ и на бензин. Че нещо нивата от време на време взе да се ебава да не пали на газ, когато си иска пали на газ с леко натиснат крак на газта и опънат ръчен смукач. За карборатора, добре айде все някой ако не аз ще ми го настрои или ще я закарам някъде в града. Ами като няма специлизиран сервиз за тия газови щуротии. Аз знам че само на изпарителя има едно винтче което е за потока на повече/по-малко гориво или бъркам или пък беше за оборотите

              Коментар


              • #22
                До: Свещи

                Първоначално публикуван от h1pn03ui4 Преглед на мнение
                Обаче по мои наблюдения никъде не виждам филтърче за газта. Възможно ли е просто да няма??? или къде да го търся.
                Филтър има в клапана който пуска газта преди изпарителя но не го отваряй преди да спреш газта от бутилката и изразходваш останалата газ в системата със запален двигател / иначе се получават интересни кристалчета с изгарящ ефект/
                Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                Коментар


                • #23
                  До: Свещи

                  Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
                  Филтър има в клапана който пуска газта преди изпарителя но не го отваряй преди да спреш газта от бутилката и изразходваш останалата газ в системата със запален двигател / иначе се получават интересни кристалчета с изгарящ ефект/
                  Как да спра газта от бутилката??? И ако съм на бензин има ли проблем да сменя това филтърче

                  Коментар


                  • #24
                    До: Свещи

                    Първоначално публикуван от h1pn03ui4 Преглед на мнение
                    Как да спра газта от бутилката??? И ако съм на бензин има ли проблем да сменя това филтърче
                    Газ от бутилката се спира с кранчета на сондата. И да, има проблем да го правиш, докато си на бензин - работиш преди клапана и ще имаш приток на газ, докато не свърши бутилката или докато не спреш газта оттам.

                    И още - този филтър може да е виновен за всичко друго, но не и за празния ход.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Свещи

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Газ от бутилката се спира с кранчета на сондата. И да, има проблем да го правиш, докато си на бензин - работиш преди клапана и ще имаш приток на газ, докато не свърши бутилката или докато не спреш газта оттам.

                      И още - този филтър може да е виновен за всичко друго, но не и за празния ход.
                      Аха ясно, значи мога да го спра с тия кранчета. А тази сонда до изпарителя ли се намира или отзад при бутилката. И още:
                      И още - този филтър може да е виновен за всичко друго, но не и за празния ход ---> Кой празен ход, в какъв смисъл, доуточни ако обичаш. Благодаря пердварително

                      Коментар


                      • #26
                        До: Свещи

                        Сондата е на бутилката, от нея излизат тръбите за пълнене и за разход.

                        Празен ход на двигателя е това, което получаваш като е запален, изключен от скорост и като не натискаш педала за газ. При такъв режим разходът на гориво е много малък.

                        Ако филтърът е трудно проходим, той би попречил на преминаването на голямо количество газ. Оттам - биха се влошили тези режими на двигателя, за които е необходимо голямо количество газ. Това са режимите с високи обороти и голямо натоварване. Щом колата изобщо върви, значи не е това.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Свещи

                          И още - като задаваш такива фундаментални въпроси, бих ти препоръчал да започнеш опознаването на устройството на автомобила от някой друг детайл в него. Не точно от горивните системи - те са твърде опасни, когато не знаеш какво правиш.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Свещи

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            И още - като задаваш такива фундаментални въпроси, бих ти препоръчал да започнеш опознаването на устройството на автомобила от някой друг детайл в него. Не точно от горивните системи - те са твърде опасни, когато не знаеш какво правиш.
                            Благодаря отново, но аз сам с нивата няма да се занимавам, ще има помощ от баща ми, той ще е главния механик.


                            Оттам - биха се влошили тези режими на двигателя, за които е необходимо голямо количество газ. Това са режимите с високи обороти и голямо натоварване. Щом колата изобщо върви, значи не е това.

                            Мисля че те разбрах. Случая е такъв. Когато вече е топла и пред огасване или на много ниски обороти при подаване натискане на педела на газта, колата сякаш е задавена и "изчиства". Когато е в движение или в по-високи обороти няма проблеми, но отнема ли крака си от газта и оборотите спаднат, започва едно тресене поради ниските обороти а и някои път направо си угасва

                            Коментар


                            • #29
                              До: Свещи

                              Пак ще пишем за ремонти на любимите ни коли - ура !......
                              1. Провери да не би от някъде да ти смуче въздух ( освен от филтъра за въздух ). Това може да е причина за твоята болежка .
                              2. В никакъв случай не сваляй целият карбуратор -само капака отгоре и кутията с въздушния филтър .Така си осигуряваш видимост за ремон на жигльорите . А местата на жигльорите ще ги видиш на схема някъде.
                              3. За изпарителя вече е ясно .
                              4. За газовият филтър - важно .
                              - първо - спираш притока на газ - от бутилката - едното кранче е за входната газ , а другото за притока към двигателя . Спри и двете за всеки случай - ако не си сигурен .
                              - второ - припалваш на Газ докато колата изгасне сама . Убеди се , че повече на Газ не пали .
                              - трето - намираш филтърчето . То е в метална цилиндрична кутиика ( обикновено под резервната гума ).
                              Ще го познаеш по тръбичките за газ които влизат и излизат от него .
                              Не развивай тръбичките . Не е нужно .
                              - четвърто - на дъното на кутииката има глава на болт( 13 или 14 номер). Развиваш този болт и вече можеш да отвориш филтърчето .
                              Да те предупредя :
                              когато отделяш долната част от горната е възможно да изпусне малко Газ . Да пиша ли за цигари и т. н. ?
                              При разделянето на двете части - внимавай за гумените "О" пръстени .
                              Ако не ги запазиш непокътнати - трябва да ги сменяш.
                              Пръстените са два - един голям по периферията и един малък около болта ( централния ). Пази ги .
                              - пето - вадиш филтърчето ( запомни кое е горната част ) и виж дали имаш магнитче на долната част на филтъра . Това магнитче си го почисти и запази . Трябва пак да го поставиш после на място .
                              - шесто - с филтърчето в ръка отиваш и си купуваш твоя размер .Струва 2 лева. Ако си повредил "О"пръстените - си купуваш и тях за да ги смениш ( около лев )
                              Връщаш се смело и се молиш да можеш да направиш всичко това в обратен ред .
                              Нищо сложно на думи ....... ако имаш и помощник ( баща ти ).
                              Когато сглобиш всичко - трябва да пуснеш Газта от кранчето .
                              Другото важно сега :
                              Даваш на контакт ....
                              Със сапунена вода и четка намазваш местата на сглобка и около тръбичките. Ако има мехури ( сапунени ) - нещо не е наред .Трябва да притегнеш болта или ...... да сменяш гумените пръстенчета .
                              За това - внимателно с тях .
                              Стана дълго - но така си припомням когато бях на твоите знания .
                              Приятно ми беше !
                              Успех !

                              Коментар


                              • #30
                                До: Свещи

                                Добавям също и да се откачи масата на акумолатора, а най-добре целия да се свали от колата.
                                Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X