Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Terracan

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    Точно автоматиците са само "Парт-тайм"...

    С ръчни скорости се намират и "Фул-тайм" екземпляри (познават се по това, че на лостчето им само 2 позиции - "Ауто" и "Лок")

    Аз исках да си взема Автоматик с Фултайм, но се оказа че няма такива...
    А аз какво карам тогава?!!
    Автоматик, фултайм! Точно с два бутона - "Ауто" и "Лок"!
    Точно пък като го купувах ми обясняваха, че нямало фул-тайм с ръчни скорости!! А сега де!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #17
      До: Terracan

      part time 4x4 означава, че в РКто няма диф, full time 4x4 означава, че в РКто има диф, просто и ясно - това мнение е от форума
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #18
        До: Terracan

        Май кризата пречи да се организира нещо. По-скоро май сме малко почитателите на този автомобил. Споделете как се борите с калпавата нафта,засега там виждам основните проблеми Някой да е имал проблем със спирачните механизми?Позадържат от време на време Също така ,някой мислил ли е да прави нещо по колата като австралийските колеги Замислих се да сложа едни амортисьори само,вероятно TJM.Поздрави и безаварийно
        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

        Коментар


        • #19
          До: Terracan

          като купих джипката ми направи впечатление, че при всяка смяна на масло е купуван и fuel cleaner . поради тази причина и аз през два резервоара сипвам добавка. за сега нямам проблеми . на 108 000 км съм.
          GW Steed5

          Коментар


          • #20
            До: Terracan

            Започнах да слагам Castrol TDA,не че ще реши проблема,но все пак психологически въздейства Сменям горивният филтър на всяка смяна на маслото,а него на всеки 7500-8000км. Общо взето машинката си е здрава, само дето common raillllllllla иска хубаво гориво, а тук в Бг няма.
            Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

            Коментар


            • #21
              До: Terracan

              Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
              като купих джипката ми направи впечатление, че при всяка смяна на масло е купуван и fuel cleaner . поради тази причина и аз през два резервоара сипвам добавка. за сега нямам проблеми . на 108 000 км съм.
              Странно! Нищо не съм сипвал като добавка, карал съм го и в Украйна и Русия! 125 000 км.! Никакви проблеми!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #22
                До: Terracan

                така де, имам и служебен Тусон. и тои е вече на около 120 000, обаче сменях горивна помпа ГАРАНЦИОННО , защото беше протекла. но евала че я смениха без коментар. то те си и откриха че тече. то от тия капаци нищо не се вижда. така че препочитам да сипвам добавка. аз сипвам нещо от рода PRO........ ,един приятел с магазин на Оборище ми я препоръча.
                GW Steed5

                Коментар


                • #23
                  До: Terracan

                  Най-накрая взех чудото.За мое учудване, понеже го избрах от пръв поглед се оказа дори по-добро и от това по снимките.Дойде от Италия.В обявата пишеше,че има всички документи, но за мен беше учудващо, че наистина си има всички документи за обслужването по километри, със всички интервенции по филтри, ремъци и т.н.Мина си през сервизната лаборатория и вече е на писта.Страшно съм въудошевен.Първи собственик и то жена, явно с добре финансирал я мъж, но с малко крив мерник.В резултат на това има леки дефекти по десните пластмасови панели, но се преживяват.Вътре доста чиста, чак се учудих, като имам предвид какви са италианците.Надявам се да съм случил.Относно помпите, понеже повече съм теоретично подкован, съм попрочел, че давали фира от горивото.В испанския сайт на клуба на теракановодите съм чел, че слагали добавка на лики моли за комън рейл мотори.Спестявала достапроблеми със сярата и евентуалната водна влага в резервоара.Не знам до колко е удачен при тях този подход, ама за нашата нафта сигурно е задължителен.Може би трябва да си развъртим познанствата и най-вече да споделим опит от настоящото състояние на това гориво и да споделим къде в настоящия момент е по-свястно пиенето за нашите мотори.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Terracan

                    Айде честито...относно горивата има теми из форума но несе впрягай толкова лично аз карам без добавки вече една година и към 60 000км. и нямам забележки.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #25
                      До: Terracan

                      Пламене, изрядната книжка не означава,че всичко по колата е сменяно. Аз също получих изрядна книжка, но при смяна на ангренажен ремък се оказа,че не е сменян, нищо,че пишеше,че е обслужен. Ще рече,че смених ремъка на близо 130 000км. А имах вяра А въпросът с горивата няма да се реши лесно и там само Господ ще помага
                      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Terracan

                        Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
                        Сменям горивният филтър на всяка смяна на маслото,а него на всеки 7500-8000км. Общо взето машинката си е здрава, само дето common raillllllllla иска хубаво гориво, а тук в Бг няма.
                        и като го сменяш филтъра има ли ефект и какъв?
                        аз на СФ-то го сменям на 20 000км...
                        за нафтата как разбра, че е лоша - на вкус, мирис или по цвета? Мойто хайванче е изкарало 220 хиляди с БГ нафта... явно й е свикнало
                        По-важно е въздушния да сменяш на 7-8 000км, защото е много запрашено по нашите "пътища"...

                        за Фул-тайма гледах специално, защото държа на автоматик и на фултайм и не видях такъв да се предлага... но явно са правили и такава версия...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          До: Terracan

                          Хубаво е,че се нагодило към бг нафтата В Европа има един вид нафта,няма с добавки т.н. премиуми и пауъриШумът,който произвежда самия двигател нараства правопропорционално на стареенето му при употребата на тази нафта Не може с едно гориво да е спънат кон,а с друга да върви поносимо добре Но съм доволен от автомобила, "корейската пръчка" се държи доста добре Обичам го. Бих го заменил само за тойота серия 80
                          П.П. Филтърчето,зависи и какво е, го сменям за собствено успокоение,гледам основно да не се засмучи от гадорията, която се е насъбрала на дъното на резервоара
                          Последно редактирано от Илия Христов; 27-11-09, 20:15. Причина: да добавя нещо
                          Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Terracan

                            След като прочетох отзиви по въпроса с т.н. качествена нафта, оставам с впечатлението, че като че ли най-кадърно е горивото по бензиностанциите на OMV и EKO.Понеже имам наблизо от втората, рискувам на нея.Поне от гледна точка на предишната ми бензинова пила, бях доволен от горивата на тези бензиностанции.Това разбира се си е лично мой извод, направен на базата на прочетеното от форумите из нашите ловни полета.Ще прикапвам от време на време и малко присадка, ако има нещо да няма нищо и така.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Terracan

                              Здравейте колеги,
                              от известно време търся голяма семейна кола, с голям багажник. Основно ще се кара по асфалт. Да мога да излизам и прибирам до нас през зимата без притеснения (живея на улица, която е по-скоро без асфалт и никога не минава снегорин), както и да мога да ходя за риба без да мисля как ще изляза от язовира до асфалтовия път всеки път, когато се опитва да завали. Не мисля за някакъв по-хард офроуд.
                              Прочетох доста теми и като че ли реших колата да е Теракан. Първо, от финансова гледна точка - гледам обяви за по 15000 лв (колкото общо взето ми е бюджета). Второ, не прочетох лоши мнения за тази кола. Трето (за пред жената), на външен вид изглежда добре, особено в розов цвят
                              Нов съм във форума, а също и нямам добри познания за този тип коли. Виждам доста от вас са минали по моя път, затова се надявам на съвети при избора на тази кола.
                              Имам следните въпроси:
                              - има ли съществени подобрения във версията след 2004г (освен, че е 163 коня)?
                              - автоматик или ръчна. Не съм карал досега автоматик, но предпочитам да взема такъв. Има ли някакви особености за Теракан-а.?
                              - прочетох доста позитивни мнения относно цените на резервни части и сервиз. Къде мога да отида да прегледат колата като евентуално се стигне до покупка?

                              Надявам се скоро да се присъединя към клуб "Теракан".

                              Благодаря!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Terracan

                                Franky,извини ме за бавният отговор
                                Вземи си оранжева, чувал съм, че отделя специални феромони, които помагали за смазването на горивната помпа
                                Наздраве
                                Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X