Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    И аз така си мислех, но да питам все пак

    Коментар


    • От: Terracan

      Колеги ходил съм на няколко диагнпстики и както написах в предния пост грешките са регулатор налягане в рейла дебитомер инжектор.Инжекторите са ревизирани пороверени вече два пъти на стенд в дизел център.Сложих ориг филтър стария му се исипа нафтата в чаша и се провери през един уред като микроскоп.Резервоара е чист също проверен.Регулатора след смяна не го вади като грешка днес смених и дабитомера. Ще видя сл път като влезе в режим дали ще го извади...Някой ако може да ми каже точно на колко бара на празен ход трябва да държи и колко бара на пик ще съм блг.

      Коментар


      • От: Terracan

        Преди два дни се сдобих с Теракан. Притеснява ме, че има вибрации, особено над 80км/ч, като пусна газта вибрациите се усилват. Минал е през диагностика и цялостен преглед, уж вичко е наред. Възможно ли е да е от гумите или?
        Гумите са всесезонни Гуми Bfgoodrich 265/70R16 117/11S ALL TERRAIN T/A KO

        http://gumicon.bg/vsesezonni-gumi/BFGOODRICH-r16-p6629.html


        2002г 2.9 150к.с., ръчна, 5ск.

        Коментар


        • От: Terracan

          Цитирам колегата ninja 1:
          "На празен ход трябва да са 240-270 бара,на пълна газ около 1600..."
          Според мен си в нормите

          Коментар


          • От: Terracan

            Вибрациите усещаш ли от къде идват? Иначе може да е от гумите. Провери ги за баланс
            Оня с лепенките ли купи? (ако си от София де)

            Коментар


            • От: Terracan

              Провери си карданите.

              Коментар


              • От: Terracan

                Не усаещам от къде идват, но по-скоро отпред. Ще отида утре да видя баланса, дано да е от това.
                Иначе точно този е с лепенките. Имаш информация за него ли?

                Относно карданите. Мина на преглед на ходова част, надявам да са гледали и тях. Ако не се оправи пак ще ходя в сервиза.

                Коментар


                • От: Terracan

                  Грешката е в мен и в гумите. Горе в поста написах ALL TERRAIN, а са MUD TERRAIN.
                  Гумаджията ми каза, че от тях са вибрациите. Аз ще карам главно в градски условия, ще ги сменявам явно.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Щом е от гумие значи няма проблем. Успех и безаварийно. Иначе нямам информация за него. Просто го гледах на обява и не изглеждаше зле

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Колеги реших си проблема който се оказа много елементарен поне за сега.Казвам за сега защото не съм го карал много,но го дигнах над 3000 оборота няколко пъти няма режими.При последна проверка на обратното гориво за която пуснах снимка видях че скобата на един преходник на обратната нафта беше разхлабена.Вярно че вървяха малко балончета но го отдадох на факта да не съм затапил хубаво обратното гориво при меренето.Та затегнах скобата сглобих всичко след това и го оставих.На следващия ден го запалих да видя дали ще изгасне-не изгасна бях изненадан,но викам времето е по топло.Няколко опита вчера,по-миналия ден и днес-не гасне,не влиза в режими няма ядове.Предполага е било от там защото всички симптоми изчезнаха изведнъж-леко придръпване,гаснене на празен ход,аварийни режими.При проверка на обратната пак,не излезна и едно балонче.И да може би не трябваше да бързам да сменям регулатора,но като си ревизирал дюзи,сменил сонда вече се бях подготвил за помпа.От дизел центъра майстора ми каза да видя първо за въздух,защото помпата нямала сттружки,а и влизането в авариен ще почти винаги при ускорение.

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Преди време и аз имах подобен проблем. Рециклирани дюзи, всичко точно. Паля и след 10 сек гасне. Помпам на крушата - пали и няма ядове. До следващия път. Първо го правеше по няколко пъти в месеца, след това при всяко палене. И аз имах съмнения за въздух. Закарах я при един майстор. Той сменява дюзи, въртя ги, сука ги и в един момент колата се оправи. Та в тоя ред на мисли и аз мислех че Колос като са ми слагали дюзите след рециклирането нещо не са направили като хората и след това другия майстор като ги сваля и въртя ги е стегнал както трябва. Така и не разбрах в крайна сметка какво точно се случва. Явно има някакъв тънък момент в тая история

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Браво колега !
                          Това , че споделяш решението е похвално .От сега на татък - само каране е никакви повреди!!
                          Последно редактирано от Darth; 25-11-16, 20:20.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Мерси колега но видях и нещо положително дотолкова че от толкова четене комън реала го разкостих.Преди години карах един опел вектра 2000куб ДТХ с красивата помпа вп44 на бош.Това до сега ми беше първия и единствен стар дизел тди.Следващата беше 2.4джтд изпълнение на бош-фиат мареа.За мен беше уникална кола без болежки.От там се научих да си ремонтирам дюзите и да познавам по добре двг с горивна система комон реал.Сега системата е делфи-съпоставяйки ги делфито работи много по спокойно икономично със сравнение с мареята.Поради факта че се усъмних в помпата си поръчах ревизионния комплект за помпата 60 лв комплект гарнитури и тефтунки и 216лв комплекта с металните части-лагери,оста с чашката,цилиндър(нещо такова) и др лагери на главата от към регулатора.За сега ще отлежава ))),но ако се случи ще пусна снимки с описание направи си сам )))....

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Здравейте пак от мен! След близо месец откакто го купих, съм влюбен в Теракана-измъкна ме от нечовешка кал край Дивотинския манастир, а вчера бях на риба с него на Маслово, където терена не беше никак лек отново. Имам две нови питания:

                              1) Как се движат напред-назад фабричните напречни греди на покрива и евентуално как става демонтажът им. Питам защото задната е леко накриво и искам дори да ги демонтирам, ако има лесен начин, защото и без друго са афиф работа. Много съм се зарибил по експедиционните багажници с перспективата да сложа и ЛЕД бар отпред.

                              2) Пепелника не ми се отваря. Имате ли идея как да го отворя принудително и евентуално направо да го демонтирам, за да се опитам да го поправя.

                              Благодаря предварително!

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Йачи се на гумите и щне видиш на рейлингите едни щифтове. Натискаш и местиш. Може да са се спекли и поудари леко, понеже са алуминиеви.
                                Не пидценявай рейлингуте - аз съм врзвал на тях експедиционен багажник, върху него съм хвашал покривна палатка, а в нея сме соали двама повека по 100+ килограма. Рейлингите издържат без проблем.
                                ....!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X